Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir; Sizde merak ediyorsanız Telefon şarj işlemi hakkında sizinle bazı bilgiler paylaşmak istiyoruz. Akıllı telefonların şarj edilmesi söz konusu olduğunda, öncelikli olarak yeni satın alınan bir akıllı telefonun şarjda kalması için belirli bir süre olduğunu söylemeliyiz.

Buna göre, yeni satın alınan bir telefon 6 saate kadar şarjda kalmak için yeterlidir. Başka bir deyişle, yeni telefonun şarjda kaç saat kalması gerekli olduğu sorusunun cevabı tam olarak bu şekilde. Ancak yeni nesil akıllı telefonlarda şarj etmek yalnızca bununla sınırlı değil. Çünkü şarj etme konusunda dikkate alınması gerekli olan farklı hususlar vardır.

Bunlara dikkat etmek telefon pilinin ömrünü uzatmak için ilk koşullardan birisidir. Bu sebeple akıllı telefonları şarj ederken ve telefonları uygun biçimde kullanırken bazı kurallara uymak gerekir.

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir;  Sorusuna cevap vermeden önce akıllı telefonlarda yaşanan şarj sorunları hakkında bilgi vermekte fayda vardır.; Telefonların yanlış şarj edilmesi, özellikle son dönemde, ısıtma sonucu patlama gibi durumların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Ayrıca, yanlış şarj uygulamaları pillerin kısa zamanda bitmesine neden olur. Akıllı telefon satın almanın birkaç ay sonra şarj problemlerini ortaya çıkardığını söylemek bile mümkün. Bu, telefon ilk alındığında tam olarak kaç saat şarj edilmesi gerekli olduğu sorusunun cevabıdır ve merak edenlerin telefonları doğru biçimde şarj etmeyi öğrenmesi gerekir. Peki, ilk kullanımdan itibaren yeni bir telefon nasıl şarj edilmelidir? Şuna bak.

Eski Bataryalı Cihazlarda Şarj Etme Mantığı

Başka bir yanlış gerçek, insanların şarj edebilmesi için yeni bir telefonun tüm pilinin harcanması gerektiğini belirtir. Bu tür bir ölçüm, nikel pil telefonlarının şarj yönteminden de gelir ve bugünün lityum iyon pil telefonu için uygun değildir.

Yeni Alınan Akıllı Telefonlar Kaç Saat Şarj Edilmeli

İlk olarak, satın aldığınız akıllı telefonu kaç saat şarj etmeniz gerektiğiyle başlayalım. Telefonunuzu ne kadar şarj etmelisiniz? Yeni Satın Alınan Akıllı Telefonlar Kaç Saat Şarj Edilmelidir? Akıllı telefonlar çıkmadan önce, telefon şirketleri bir Lityum Polimer pil kullanıyordu ve 16 saat boyunca şarj etmeniz gerekiyordu. Eski modelde bir telefonunuz var ise ve pil Lityum Polimer ise, 16 saat şarj etmenizi öneririz. Ancak, bugünün telefon şirketleri lityum İyon piller kullanıyor, bu sebeple pilinizi% 100 elektrik akımı kesildiğinde günde 24 saat şarj etmek istiyorsanız.

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir

Telefonun İlk Şarjı Ne Kadar Olmalı

Akıllı telefonların şarj süreleri son derece önemlidir. Akıllı telefonları kutusundan çıkardığımızda,% 25 ila% 45 arasında bir şarj oranı ile geliyorlar. Ancak, bazı yetkililer telefonu satın aldığınızda size bilgi sağlar. Bu bakımdan, telefonu tamamen şarj olana kadar asla şarj etmeyin. Tamamen tükenmesi gerekmektedir ve daha sonra şarj etmeniz gerekmektedir. Pil tamamen bittikten sonra, telefonunuz kapanacak ve şarj cihazına takacaktır. Şarj durumu% 100 olsa bile hemen çıkarmayın. Akıllı telefonunuzun evrim geçirdiği kadar, pillerle olduğu gibi teknoloji ile de geliştiğini unutmayın. Üreticiler için en önemli şey tüketicilere daha uzun tüketim sunabilmektir. Bu bağlamda, markalar daima kendi içlerinde bir yarışta hareket ederler. Bu sebeple, süre değil, yük miktarı daha önemlidir.

İlginizi Çekebilir: Lenovo Moto Z Batarya Değişimi

Yeni Alınan Telefonda Şarj Seviyesini Sıfırlamayın

Telefonunuzu yeni satın aldıysanız ve şarj etmekte sorun yaşamak istemiyorsanız, önce şarj seviyesini sıfırlamamanız gerektiğini bilmelisiniz. Bunun sebebi, akıllı telefonlarda lityum iyon pil bulunması ve bu pilleri tamamen sıfırlamanın bir dizi soruna yol açmasıdır. Ana sorun pilin dengesizliğidir. Bundan sonra, pil şarjı aniden değişir. Diğer bir deyişle, yük bir seferde düşer veya 10’lar’a bir seferde yükün % 50 ila 60’ı düşer. Böyle bir durumdan kaçınmak için şarj seviyesinin asla sıfırlanmaması önemlidir. Aksi takdirde, pil kısa bir süre içerisinde bitebilir. Akıllı telefonlarınızda yaşamakta olduğunuz şarj sorunlarına uygun çözümler üretmezseniz hemen firmamıza gelin. Uzman ekibimiz ve en son sistem ekipmanlarımız ile, şarj sorunlarınızı çok kısa zamanda size yardımcı olabilir ve ortadan kaldırabiliriz.

Yeni Alınan Telefon Kaç Saat Sarj Edilir

Telefonun Pil Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz

Akıllı telefonlarınızda pil ömrünü artırmak için yapılması gerekli olan çok şey var. Bu durumları sırayla uygularsanız, fark edilebilir bir fark elde edebilirsiniz. Bu arada, bir USB bağlantı noktası ile şarj etmek cihazınızın pil ömrünü olumsuz etkileyecek şekilde hasara neden olacaktır. Ayrıca, akıllı telefonlarınız kapatıldığında ve% 5’ten daha az şarj edildiğinde pil ömrünü koruyabilirsiniz. Acil bir durum olmadıkça akıllı telefonlarınızın pil kapasitelerini yarım veya tam dolu olarak şarj etmekten kaçının. Bunu yapmazsanız, pil hücrelerinde bir tür ölüm yaşarsınız veya optimize edilmiş durumu sebebiyle pil süreniz bozulur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir , yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir 2020
yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir 2019 , yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir iphone , yeni alınan telefon kaç saat şarj edilir 2021 , yeni alınan laptop kaç saat şarj edilir , yeni alınan iPhone kaç saat şarj edilir , yeni alınan powerbank kaç saat şarj edilir , yeni alınan akıllı telefon kaç saat şarj edilmeli , yeni alınan android telefon kaç saat şarj edilmeli.