Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Yerli Telefon Vestel Nerede Üretiliyor

Yerli Telefon Vestel Nerede Üretiliyor

Yerli Telefon Vestel Nerede Üretiliyor

Yerli Telefon Vestel Nerede Üretiliyor; Vestel Berlin’de bir toplantıda ilk defa akıllı telefon Venüs açıkladı. Vestel, Venüs ile dünya standartlarında mobil teknolojiyi Türk tüketicilerine erişilebilir fiyatlarla ulaştırmayı hedefliyor.

Yerli Telefon Vestel Nerede Üretiliyor; Bildiğiniz gibi, Apple, Samsung, HTC, LG ve Sony gibi markaların akıllı telefonları dünya çapında bir hayli popüler. Ancak ülkemizde General Mobile, Vestel, Reeder ve Başarı gibi markaların yerel telefonlarını da görüyoruz.

Yerli ve Milli Vestel Z20 Telefon

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın boykot çağrısı yapmış olduğu açıklamaların ardından ülkemizde Venüs var, Vestel var pek çok telefon var, sosyal ağlarda pek çok kullanıcı Vestel markasının üretmiş olduğu akıllı telefonların Türk Malı olup olmadığını tartıştı. Vestel Venus Z20, 4K 30fps video kaydına sahiptir.

Ayrıca, ön kameranın özellikle karanlıkta kusursuz kalitede bir flaşa sahip olduğunu belirtmek isteriz. Cihaz çok iyi çalışıyor. Mevcut en hızlı telefonlardan biri. Dünyanın en kuvvetli rakiplerinin çok gerisinde değil.

Aslında, rakiplerinin önünde olan bazı özellikler. Telefonun arkasında iki kamera var. Bunlar 16MP ve 5MP çözünürlüğüdür. Yukarıda belirttiğimiz gibi, fotoğraf çekerken, 4K ila 30fps, videoda ise 60fps. Bu, çok net tam ve çözünürlüklü video çekmenizi sağlar. Önceki modellere kıyasla, bu sefer biraz daha ince bir çerçeve ile karşı karşıyayız. 5.65 inç 18: 9 Full HD + PİS LCD ekrana sahiptir. 8 MP selfi kamera mevcut. Tabii ki flaş destekli ve çok net.

Diğer Telefon Markaları Neler Yapıyor

Bu noktada çok farklılaşma. Vestel Venüs’ün tam tersine, Sony, örneğin; hemde kamerayı kendisi üretiyor ve hatta pek çok farklı markanın kameralarını tedarik ediyor. Ancak, Apple ve Samsung ilk planda.

Çünkü bu firmalar donanım parçalarının çoğunu kendileri üretiyorlar. Başka bir deyişle, Samsung Kore’de yapılır ve Apple’a Amerika’da “dolaylı olarak” denir. Ancak, Apple’ın üretim tesisleri ucuzdur çünkü telefonun arkasında Çin’de ve “Kaliforniya’da tasarlanan, Çin’de üretilen ürünlerin arkasında” yazıyor.

Biliyorsun, eğer gelecekte tüm üretimi yaparsa, o zaman %100 Amerikan malı olma yolunda olacak.

Yerli Telefon Vestel Nerede Üretiliyor
Yerli Telefon Vestel Nerede Üretiliyor

Vestel Venüs Nerede Üretiliyor

Vestel’in çoğu Manisa’daki Vestel tesislerinde üretilmektedir. Telefon için çok az parça ithal edilmektedir. Onlara kamera ve hafıza diyebiliriz. Aslında, çoğu telefon marka kameralar kendi üretmek değil. Kamera firmalari. Belki de Vestel’de, dev firmalar için kamera ve bellek üreten bir teknolojiye gitmenin ve ulaşmanın yolu budur.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kapağı-Kasası Nasıl Açılır

Vestel Venus Z20 Telefonun Önemli Olan Parçalar

  • Ekran Camı “5D Gorilla Glass 3”, ABD’li şirket Corning tarafından üretiliyor.
  • İşlemci “Qualcomm Snapdragon 630”, ABD’li şirket Qualcomm’dan.
  • Grafik kartı “Qualcomm® Adreno™ 508 GPU”, o da ABD’li şirket Qualcomm’dan.
  • Pilin hızlı şarj teknolojisi “Qualcomm 3.0”, o da ABD’li şirket Qualcomm’dan.
  • İşletim sistemi “Android Oreo” başka bir ABD şirketi Google’ın yarı açık kaynak kodlu bir yazılımı.
  • LCD Ekran: INCELL, ABD’li Incell şirketi tarafından Teksas’ta üretiliyor. (Sendika.Org)

Vestel Venus’ün En Az Yüzde 51’i Yerli Üretim

2014 senesinde 4374 sayılı Kamu İhale Kanunu gereğince çıkarılan yerli mallarla ilgili Tebliğ, T. C. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kaç tane yerli mal bulunduğunu ölçmek için bir ürün üretmiştir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Sanayi Departmanının web sitesinde üretilen yazılımın Türkiye’de yerel içeriklerinin belirlenmesi için Tebliğin kullanılabileceğini belirtti.

Tobb’un web sitesinde yerli mallar için bir rehber de bulunmaktadır. Bakanlık tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda yerli oranın % 51’in üstünde olduğunu söylemek için gerekli şartların olduğu söylenebilir. Çünkü bir ürün % 51 yerli olduğunda, üç önemli faktör devreye girer. Bunlar direk olarak kullanılan direk olarak ve dolaylı malzeme giderleri”, “direk olarak ve dolaylı işçilik maliyetleri”, genel ürünle ilgili genel giderler ” dir. Vestel akıllı telefonların üretim sürecinde % 100 Türk emeği bulunduğunu ve yukarıda belirtilen özellikler dışında telefonda yabancı ürün kullanılmadığına dair çeşitli bulgular olduğunu söylemek mümkündür.

Yerli Telefon Vestel Nerede Üretiliyor

Vestel’i General Mobile’dan Reeder’dan Ayıran Ne

Şimdi Vestel’in fazlalığına gelelim. Yukarıda belirtilen örneklerden de görülebileceği gibi, Vestel artık yurtdışında üretilen bir telefonda Vestel logosunu çağıran ve yerel olarak çağıran bir şirket değil. İddialarına göre, gelecekteki planlarında %100 yerli telefon görüşmesi yapma arzusu da var. Bu gerçekten gurur duyulacak bir hedef.

Bu noktada General mobil ve diğer modellerden ayıran Vestel, Diğer markaların tam tersine yerli mallara vurgu yapıyor. Evet, bu vurguyu yapmanın daha doğal olduğunu söyleyebiliriz, çünkü en azından diğer markalara kıyasla bir marka basmaz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;Vestel telefon üretimi durdurdu , Vestel yerlilik oranı , General Mobile nerede üretiliyor
Casper telefon nerede üretiliyor , Vestel Venüs hangi ülkenin , General Mobile yerlilik oranı , Yerli telefon markaları , Arçelik yerli mi.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.