Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz

Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz

Pasaportsuz yurt dışından telefon kaydı yapmak mümkün müdür? Pasaportsuz kullanılan telefonlarda IMEI numarası Türkiye’de resmi olarak kayıtlı olmadığı için bir süre sonra cihaz kullanılamaz hale geliyor. Bu nedenle, bir telefonu pasaportsuz kaydetmenin geçicide olsa bir yolu var artık . Sizlere bu yazımda bahsedicem.

Telefonda İmei Numarası Nedir

Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz ; Üretim aşamasında her GSM telefon cihazına bir IMEI numarası yüklenir. IMEI numarası her cihazın kimlik numarasıdır, tek ve benzersizdir ve 15 haneden oluşur. Ancak günümüzde bir IMEI numarasını farklı bir telefona kopyalayarak her iki telefonda da kullanılamaz hale getirmek mümkün.

Cep telefonda *#06# tuşlayarak telefonun seri numarasını (IMEI numarası) tespit edilebilir.

Pasaport İmei Kayıt Nedir Ve Fiyatı

​Kayıt işlemine başlamadan önce imei kayıt hakkı sorgulanmalı ve öğrenim ücreti yatırılmalıdır. IMEI kayıt ücreti 2022 yılı için 2732 TL olarak belirlenmiştir. Ödeme kredi kartı ile yapılabilir. Fiş üzerinde ise kayıt yaptırılması gereken cihaza ait 15 haneli imei numarası, belge sahibine ait kişisel bilgiler ve TC kimlik numarası bulunmalıdır. Fişte IMEI numarasının hatasız yazıldığından emin olunmalıdır.
Online ödemelerin ardından e-devlet kayıt sayfasına dönülerek 8 haneli başvuru takip numarasının onaylanması ve alınması gerekmektedir. E-Devlet IMEI sorgulama adresinden kayıt işleminin tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilebilir.

İmei Sorgulama Nasıl Yapılır

Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz ; ​​Cihazınızın 15 haneli İmei numarasını cihazınıza *#06# yazıp EVET tuşuna basarak öğrenebilirsiniz. İmei numarasını cihazınızın sim ve batarya alt tarafında bölmesinde veya ürünün kutusunda görebilirsiniz.​
İmei kayıt sorgulamaları E-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-devlet sisteminde TC kimlik ve kullanıcı bilgilerine ihtiyaç duymadan e-devlet üstünde sorgula ” imei sorgula ” adresinden 15 haneli İmei numaranızı sorgulayabilirsiniz. Böylece cihazınızın kaybolup kaybolmadığını veya çalındığını öğrenebilirsiniz.

İmei numaram sorgun zaman bana ” Kayıt dışı olduğu tespit edilen cihaz ” söyledi bu durumda ve ne yapama lazım

Sizde bu hatayı alıyorsanız hemen bize arayın ve sizde cihazınızı kayıt edin

Geçici İmei Kaydı Fiyatları [ Haziran 2022 ]

2 Ay

100 TL

6 Ay

200 TL

12 Ay

400 TL

Diğer Modeler İçin Whatsapp Numaramızı Yazarak Öğrenebilirsiniz

Telefon IMEI Kayıtlı mı ?, Kayıtsız mı ? | IMEI KONTROL ETME

2 Yorum. Yeni Yorum

 • Avatar Of Mirzat Demir
  Mirzat Demir
  27 Haziran 2022 13:31

  Merhabalar yurtdışından gelirken yanımda iPhone 13 getirdim. Kapanmasına 1 hafta kaldı bunu geçici olarak 6 ay açtırmak istiyorum. Fiyatları nedir ve ne kadar sürede açılır?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar