Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz

Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz

Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz

Pasaportsuz Geçici imei Süresi Uzatma

14.09.2022 Tarihi itibariyle BTK tarafından kaldırılmıştır.

365 gün içinde yurda giriş yapmış kişiler belgeleriyle e-devlet üzerinden imei kayıt harç bedelini yatırıp kendi üzerine olan hattı açtırabilirler.

Pasaport İmei Kayıt Nedir Ve Fiyatı

​Kayıt işlemine başlamadan önce imei kayıt hakkı sorgulanmalı ve öğrenim ücreti yatırılmalıdır. IMEI kayıt ücreti 2022 yılı için 2732 TL olarak belirlenmiştir. Ödeme kredi kartı ile yapılabilir. Fiş üzerinde ise kayıt yaptırılması gereken cihaza ait 15 haneli imei numarası, belge sahibine ait kişisel bilgiler ve TC kimlik numarası bulunmalıdır. Fişte IMEI numarasının hatasız yazıldığından emin olunmalıdır.
Online ödemelerin ardından e-devlet kayıt sayfasına dönülerek 8 haneli başvuru takip numarasının onaylanması ve alınması gerekmektedir. E-Devlet IMEI sorgulama adresinden kayıt işleminin tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilebilir.

İmei Sorgulama Nasıl Yapılır

Yurt Dışından Gelen Telefon Kaydı Pasaportsuz ; ​​Cihazınızın 15 haneli İmei numarasını cihazınıza *#06# yazıp EVET tuşuna basarak öğrenebilirsiniz. İmei numarasını cihazınızın sim ve batarya alt tarafında bölmesinde veya ürünün kutusunda görebilirsiniz.​
İmei kayıt sorgulamaları E-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-devlet sisteminde TC kimlik ve kullanıcı bilgilerine ihtiyaç duymadan e-devlet üstünde sorgula ” imei sorgula ” adresinden 15 haneli İmei numaranızı sorgulayabilirsiniz. Böylece cihazınızın kaybolup kaybolmadığını veya çalındığını öğrenebilirsiniz.