Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Yurt Dışından Telefon Getirmek

Yurt Dışından Telefon Getirmek

Yurt Dışından Telefon Getirmek

Yurt Dışından Telefon Getirmek; Yurt dışından getirilen telefonların ücreti yeniden ayarlandı ve rekor bir seviyeye ulaştı. Bazı yurttaşlar müracaat yapmadan önce, alma yöntemi hala mantıklı.

Yurt Dışından Telefon Getirmek; Resmi gazetede yayını yapılan yeni kararla yurtdışından getirilen telefonlar için IMEI kayıt ücreti 618 TL ‘dan 1500 TL’ a yükseldi. IMEI kayıt ücreti daha önce sırasıyla 170 TL, 500 TL ve 618 TL idi. Son rakamla beraber yaklaşık 2,5 kat artış oldu. Peki bu fiyata rağmen, yurt dışından cep telefonu almak hala mantıklı mı?

Telefon Pasaport Kaydı (IMEI) Nasıl Yapılır

Sizinle check-in yaparken telefonunuzu yurt dışından getirmeniz gerekir. Telefonu başkası için önceden kaydettirme şansınız olduğunda, pasaport sahibinin adı ile hatta yalnızca yeni kararla kullanabilirsiniz.

Bu, aldığınız telefonun yakın bir akrabanızın veya arkadaşınızın SIM kartında çalışmadığı manasına gelir. Mümkünse, bankalara, vergi dairelerine veya vergi dairelerine çevrimiçi akıllı telefon ücreti alabilirsiniz. 120 gün içerisinde ödeme yapmanız gerekmektedir veya cep telefon çevrimdışı oluyor. Ödemeden yeniden açabilirsiniz. Tüm bunlardan sonra E-Devlete başvuruyorsunuz.

Nasıl Kayıt Yaptırılacak

Yolcu ile beraber getirilen cihazın sahibi, cihazın kaydı için gerekli belgeleri doldurur ve başvurusunu e-Devlet kapısından yapar. E-devlet sisteminden kayıt olma hakkını sorgulaması gerekir; Öğrenim ücretini ödeyin ve kayıt işlemini tamamlayın.

E-Devlet kapısı üzerinden yapılan kayıt sürecinde pasaport hamili, e-Devlet şifresi ile kendi kişisinin bilgisine sahiptir. Türkiye.Gov.Tr internet adresinden sisteme girerek cihazı kaydedebilir. E-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurularda, kişiden belge istenmez ve kontroller elektronik olarak yapılır. E-Devlet aracılığı ile işlem yapma izni olmayan kişiler (yabancı uyruklu kişiler) operatörlerin abone kayıt merkezlerine başvururlar.

Yurt Dışından Telefon Getirmek

120 Gün İçinde Kayıt Yaptırmalısınız

Yolcu ile beraber getirilen cihazlara ait IMEI numaralarının kaydedilmesi için müracaat süresi, yolcunun ülkeye giriş tarihi itibariyle 120 gündür. Cihaz 120 gün içerisinde kaydedilmezse iletişim kapatılır. IMEI bilgisine sahip tüm cihazların kaydedilmesi gerekir. (telefonlar, dizüstü bilgisayarlar) yolcu ile beraber getirilen cihazların kaydının 120 gün içerisinde yapılması gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Türkiye Telefon Açtırma

Pasaporta Dikkat

IMEI kaydı için, kişinin pasaportu son iki senedir herhangi bir cihaza kaydedilmemiştir ve kişinin Türkiye’ye girişinden bu yana 60 gün geçmemiştir.

Pasaportunuzu Kullandırmayın

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın düzenlemelerine göre, bir kişi 3 yıl içerisinde yurtdışından 1 cihaz getirebilir. Ülkemize getirilen aygıtların bu yönetmelik kapsamında kayıt altına alınması yasal olarak uygun olmadığından, pasaportunuzun başkaları tarafından kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek yasal sorumluluk size aittir.

Yurt Dışından Telefon Getirmek

 

Dekontta Dikkat Edilmesi Gereken Nokta Nedir

İstenen cihazın * # 06 # tuşlarına makbuzda basıldığında ekranda görünen 15 haneli IMEI numarası, ülkeye giren belge sahibinin adı ve soyadı ve TC Kimlik numarası dahil edilmelidir. IMEI numarasının doğru olduğunu unutmayın. Çift IMEI numarasına sahip cihazlar için, makbuzda tek bir 15 haneli IMEI numarasının olması yeterlidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; yurt dışından telefon getirmek 2021 , yurt dışından telefon getirmek 2021 pasaporta işletmek , yurt dışından telefon getirmek kayıt ücreti , yurt dışından telefon getirmek caiz mi , yurt dışından telefon getirmek yasak mı , yurt dışından telefon getirmek kayıt süresi , yurt dışından telefon getirmek vergi , yurt dışından telefon getirmek yeni yasa , yurt dışından telefon getirmek açtırmak ne kadar , yurt dışından telefon getirmek avantajlı mı , yurt dışından telefon getirmek AliExpress , yurt dışından telefon getirmek nasıl açılır , yurt dışından telefon getirmek ve açtırmak.