Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Yurtdışından iPhone Getirme

Yurtdışından iPhone Getirme

Yurtdışından Iphone Getirme

Yurtdışından iPhone Getirme, iPhone  cep yakan fiyatları, yüksek vergilerle birleşince iPhone almak isteyenler için akla yurtdışından iPhone almak 2019 yılında da cazip olmaya devam ediyor, şu an Apple.com 999 dolara yaklaşık 7.341,40 tl’ye iPhone 11 Pro 64 GB alabiliyorsunuz. TL olarak da Apple Store Türkiye’de ise iPhone 11 Pro 64 GB telefon 11.799 TL’ye satılıyor.

Aradaki fark ise 3658.6 TL. Bu rakam az olmadığı için de yurtdışından gelirken iPhone getirmek çok tercih edilen bir yöntem. Bu yazımızda 2020 yılı için şu soruları yanıtlayacağız: Yurtdışından nasıl iPhone getirilir ? Kaç tane getirebilirsiniz ? Pasaporta nasıl kaydettirebilirsiniz ? Garanti durumu nedir ? Hangi model numaralarını getirmelisiniz ?

Ebay, AliExpress veya Amazon Gibi Sitelerden iPhone Alamaz Mıyım ?

Yurtdışından iPhone Getirme, birçok kişinin bildiği gibi Erbay, AliExpress, BestBuy, Amazon gibi uluslararası birçok alışveriş sitesinde fiyatlar çok uygun. Yurtdışından iPhone alacakların aklına ilk gelen bu sitelerden almak oluyor. Ne yazık ki bu iş o kadar kolay değil. Türkiye Cumhuriyeti vergi kaybını engellemek adına, yurtdışından alınacak ürünlere sıkı bir kontrol uyguluyor.

Son yasa ile 22 Euro üzerinde ki ürünü, gümrük vergisiz getirtemiyorsunuz. iPhone telefonlar için 1836 TL ödemelisiniz.

Telefon Almak İçin 2020 Güncellemesi

iPhone 11 Pro gibi pahalı telefonları yurtdışından almak karlı oluyor. Şimdilerde şu maliyeti hesaplayabiliriz.

 • Amerika satış fiyatı: 999 dolar = 7.341,40 TL
 • Gümrük harç ve IMEI bedeli = 1838 TL
 • Bandrol bedeli = 20 Euro yani 173,60TL
 • Damga vergisi = 8,7 TL

Toplam = 9361,7 TL

iPhone 11 Pro yurtdışından aldığınızda elde edeceğiniz kar: 11.799 – 7.341,40 = Yaklaşık olarak 4457.6 TL kar elde edebilirsiniz.

Daha ucuz bir iPhone modelinin yurtdışından alınması durumunda neredeyse hiç kar kalmıyor. Örneğin; 400 dolara satılan ama bizde 5300 TL’ye alabileceğiniz iPhone SE (2020) modelinde yapacağınız kar 150 TL ile 550 TL arasında değişiyor.

Yurtdışından Hangi Model iPhone Alınmalı ?

Bazı iPhone modellerinin garantisi Türkiye’de geçerli. Bazı modellerde ise 4G bağlantısında sorun yaşıyorsunuz. Bu yüzden yurtdışından alacağınız iPhone modeli çok önemli.

 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11
 • iPhone XS Max
 • iPhone XS

İlginizi Çekebilir: iPhone Taşınabilir İnternet Hospot Ayarları Nasıl Yapılır

Yurtdışından Alınan iPhone, Pasaporta Nasıl Kayıt Edilir ?

IMEİ numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Aldığınız yeni iPhone üzerinde *#06# yi tuşlayarak İmei numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca; Ayarlar > Genel > Hakkında kısmından da IMEİ numaranızı öğrenebilirsiniz. Öncelikle son 4 ay (120 gün) içinde yurtdışına çıkmış birinin pasaportuna ihtiyaç var. Bu kişi siz olabileceğiniz gibi bir yakınınız da olabilir. Pasaport sahibinin eğer yoksa e-Devlet şifresi almasını sağlamalısınız.

Yurtdışı kayıt harcı (imei kayıt ücreti),pasaport sahibinin TC kimlik nolu ile vergi dairelerine veya belirlenmiş banka şubelerine yatırılmalıdır. Bu miktar 19 Temmuz 2019’da yeni zam yapıldı. 1500 TL oldu. e-Devlet üzerinde bulunan İmei kayıt sayfasından kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

e-Devlet Cihaz Kaydı

 • Kullanıcı adı
 • e-Devlet şifresi
 • Ülkeye giriş – çıkış tarihi
 • Pasaport numarası

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 12 yurt dışından getirmek , yurtdışından iphone x getirmek , yurtdışından iphone almak , yurtdışından iphone açtırma , iphone yurtdışından getirme , yurtdışından iphone , iphone yurtdışından almak , iphone 11 pro yurtdışından getirmek , yurtdışından iphone telefon getirmek , yurt dışından iphone 12 getirmek.