Yurtdışından iPhone Getirme

Yurtdışından iPhone Getirme

Yurtdışından iPhone Getirme, iPhone’ların cep yakan fiyatları, yüksek vergilerle birleşince iPhone almak isteyenler için akla yurtdışından iPhone almak 2019 yılında da cazip olmaya devam ediyor, şu an Apple.com’dan 999 dolara yaklaşık 7.341,40 tl’ye iPhone 11 Pro 64 GB alabiliyorsunuz. TL olarak da Apple Store Türkiye’de ise iPhone 11 Pro 64 GB telefon 11.799 TL’ye satılıyor.

Aradaki fark ise 3658.6 TL. Bu rakam az olmadığı için de yurtdışından gelirken iPhone getirmek çok tercih edilen bir yöntem. Bu yazımızda 2020 yılı için şu soruları yanıtlayacağız: Yurtdışından nasıl iPhone getirilir ? Kaç tane getirebilirsiniz ? Pasaporta nasıl kaydettirebilirsiniz ? Garanti durumu nedir ? Hangi model numaralarını getirmelisiniz ?

Ebay, AliExpress veya Amazon Gibi Sitelerden iPhone Alamaz Mıyım ?

Yurtdışından iPhone Getirme, birçok kişinin bildiği gibi Ebay, AliExpress, BestBuy, Amazon gibi uluslararası birçok alışveriş sitesinde fiyatlar çok uygun. Yurtdışından iPhone alacakların aklına ilk gelen bu sitelerden almak oluyor. Ne yazık ki bu iş o kadar kolay değil. Türkiye Cumhuriyeti vergi kaybını engellemek adına, yurtdışından alınacak ürünlere sıkı bir kontrol uyguluyor.

Son yasa ile 22 euro üzerinde ki ürünü, gümrük vergisiz getirtemiyorsunuz. iPhone telefonlar için 1836 TL ödemelisiniz.

Telefon Almak İçin 2020 Güncellemesi

iPhone 11 Pro gibi pahalı telefonları yurtdışından almak karlı oluyor. Şimdilerde şu maliyeti hesaplayabiliriz.

 • Amerika satış fiyatı: 999 dolar = 7.341,40 TL
 • Gümrük harç ve IMEI bedeli = 1838 TL
 • Bandrol bedeli = 20 euro yani 173,60TL
 • Damga vergisi = 8,7 TL

Toplam = 9361,7 TL

Yavaşlayan Telefonu Hızlandırma

iPhone 11 Pro’yu yurtdışından aldığınızda elde edeceğiniz kar: 11.799 7.341,40 = Yaklaşık olarak 4457.6 TL kar elde edebilirsiniz.

Daha ucuz bir iPhone modelinin yurtdışından alınması durumunda neredeyse hiç kar kalmıyor. Örneğin; 400 dolara satılan ama bizde 5300 TL’ye alabileceğiniz iPhone SE (2020) modelinde yapacağınız kar 150 TL ile 550 TL arasında değişiyor.

Yurtdışından Hangi Model iPhone’lar Alınmalı ?

Bazı iPhone modellerinin garantisi Türkiye’de geçerli. Bazı modellerde ise 4G bağlantısında sorun yaşıyorsunuz. Bu yüzden yurtdışından alacağınız iPhone modeli çok önemli.

 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11
 • iPhone XS Max
 • iPhone XS

Yurtdışından Alınan iPhone, Pasaporta Nasıl Kayıt Edilir ?

IMEİ numarasını öğrenmeniz gerekiyor. Aldığınız yeni iPhone üzerinde *#06# yi tuşlayarak Imei numaranızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca; Ayarlar > Genel > Hakkında kısmından da IMEİ numaranızı öğrenebilirsiniz. Öncelikle son 4 ay (120 gün) içinde yurtdışına çıkmış birinin pasaportuna ihtiyaç var. Bu kişi siz olabileceğiniz gibi bir yakınınız da olabilir. Pasaport sahibinin eğer yoksa e-Devlet şifresi almasını sağlamalısınız.

Yurtdışı kayıt harcı (imei kayıt ücreti),pasaport sahibinin TC kimlik nosu ile vergi dairelerine veya belirlenmiş banka şubelerine yatırılmalıdır. Bu miktar 19 Temmuz 2019’da yeni zam yapıldı. 1500 TL oldu. e-Devlet üzerinde bulunan Imei kayıt sayfasından kayıt işleminizi yapabilirsiniz.

e-Devlet Cihaz Kaydı

 • Kullanııcı adı
 • e-Devlet şifresi
 • Ülkeye giriş – çıkış tarihi
 • Pasaport numarası

iPhone X Ekran Değişimi

iPhone X Ekran Değişimi, Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir