iphone 8 kasa değişimi
/ Yazan:Cep Hastanesi / Kasa Değişimi / / 1 Yorum / 724 Görüntülenme

iPhone 8 Kasa Değişimi

iPhone 8 kasa değişimi Apple şirketinin son serilerinden biri olan iPhone 8 cep telefonun ekran oranı, diğer iPhone son seri cep telefonlarına göre biraz daha düşüktür. %65 civarı ekran gövde oranıyla plus serisi telefonlarından ve özellikle son çıkardığı iPhone X cep telefonundan çok daha düşüktür.

Böylece ekran çok hassas olsa da, telefonun aldığı darbeler ve sürtünmeler direk kasaya etki gösterir. Apple şirketi iPhone 8 serisi cep telefonuyla beraber arka cam özelliği ekledi ve arka camın bu zamana kadar akıllı cep telefonlarında kullanılmış en sağlam cam olarak tanıttı. Arka cam kırılması ya da çizilmesi durumunda, iPhone 8 kasa değişimini de gerçekleştirip, kılcal çiziklerden ve vuruklardan kurtarabilirsiniz.

Ayrıca direk kasanın aldığı darbeler sonucu ezilmesi, çizilmesi ve kırıkların oluşması kasa değişimini gerektirebilecek durumlarda, iPhone 8 kasa değişimi, teknik servisler, yetkili teknik servisler ve cep telefonu tamir yerlerinde kolaylıkla yapılabilmektedir. iPhone 8, Apple şirketinin piyasaya sürdüğü son seri telefonlar arasında en çok kullanılan telefonlardan biridir. Kullanıcıları tarafından oldukça ilgi görmüştür.

Ayrıca Apple şirketinin, üretici hatalı bir problem çıktığında telefonu yeniden sıfırı ile değiştirmesi tercih edilen bir telefon markası yapmaktadır. Kullanıcı hatalı bir durumla karşılaşıldığında bile belli bir miktar ücret karşılığında telefon sıfırı ile değiştirilebilmekte. Apple şirketi, piyasadaki telefonlarının bir üst serisini tanıttığında, eski seri olan telefonun üzerine belli bir miktar ücret ekleyip, yenisini almanızı da sağlıyor.

Fakat yetkili teknik serviste arızalı ya da darbe alıp, ekranı ya da kasası zarar görmüş ürünlerin tamiri, değişimi çok pahalı olabilmektedir. Bu sebeple kullanıcı hatası olan arızalarda çoğu iPhone kullanıcısı yetkili teknik servisine gitmektense teknik servislere başvurup, daha ekonomik olarak tamir ya da parça değişimi yapabilmektedir.

Ayrıca parça değişimi ve tamir süreleri teknik servisin yoğunluğuna göre bir kaç saat içinde halledilip, cep telefonunuz tamir edilmiş ve parçası değişmiş bir halde elinize ulaştırılabilmektedir.


iPhone 8 kasa değişimi sökülmesi


iPhone 8 kasa değişimi fiyatları ve tamir süreleri

iPhone 8 serisi cep telefonlarınızın kasa kısmında oluşan darbe kaynaklı vuruklar, ezikler, sürtünme kaynaklı soyulmalar gibi nedenlerle kasa değişimi gerektiğinde, çoğu teknik serviste bu konuda uzman kişiler tarafından iPhone 8 kasa değişimi kolayca gerçekleştirilmektedir. Kullanıcı sayısının bir hayli fazla olması nedeniyle, iPhone 8 serisi cep telefonlarının yedek parça temini ve tedariği çok kolay bir hale gelmiştir.

Hemen hemen tüm telefon yedek parçası ve aksesuarı satan yerlerde bulunan iPhone 8 serisi cep telefonu yedek parçalarına kolayca ulaşabilirsiniz. iPhone 8 kasa değişimi ortalama olarak 750 ile 800 TL arasında gerçekleştirilebilmektedir.

 

Ayrıca Bkz. “iPhone Ekran Cam Değişimi İçin Tıklayınız.”

Ayrıca çoğu teknik servis kasa değişimi ve yedek parçaya garanti vermektedir. Bu garanti süreleri genel olarak yedek parça kalitesine verilmektedir. Yaygın olarak teknik servislerde kullanılan yedek parçalar orjinale çok yakın kalitededir. Bu nedenle teknik servisler yedek parçaya garanti vererek kullanıcıların güvenini kazanmaktadır. iPhone 8 kasa değişimi, cep telefonunuzdaki bilgilerin kaybolmasına neden olmaz.

Sadece kasa değişimi olduğunda cep telefonu resetlenmeden kapalı halde kasa değişimi gerçekleştirebilir. Cep telefonunun bağlantılarını bozmadan ve oynamadan kasa değişimi gerçekleşmektedir. iPhone 8 cep telefonunuzda arka camın kırılmasıyla, sadece arka cam değişimi için teknik servise başvurduğunuzda, bazı durumlarda arka camın kasaya yerleşmediği bilgisini alabilirsiniz.

Yani bu durumda darbe kaynaklı kasanında şeklinin değiştiği ve arka camın uymadığı anlaşılır. Böyle bir durum olduğunda kasa değişimi olmadan arka cam değişimi yapılamamaktadır. Firmamızda bu gibi sorunlar kullanıcıya danışılarak ve görsel olarak anlatılarak bildirilir ve onay alması durumunda kısa sürede, kaliteli ve ekonomik olarak değişim işlemi gerçekleştirilir.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


 

Ayrıca Bkz. “Kargo Gönderimi Detayları İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

1 Yorum

  • Teknisyen

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir