/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / 2 Yorum / 3291 Görüntülenme

iPhone Arka Kapak Değişimi

iPhone Arka Kapak Değişimi için Apple son yıllara cam gövdeli iPhone’lar üretmeye başladı. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve son olarak iPhone X modellerinde karşımıza çıkan cam kaplama gövde, genel olarak oldukça beğeni topladı. Anlaşılan Apple bundan sonra da cam gövde kaplaması ile yoluna devam edecek.

iPhone’un arka camının kırılması esasında gövdenin kırılması anlamını taşıyor. Apple iPhone kasa/gövde kısmında kırılma ve çatlama durumunda ne yapıyorsa, arka camının kırılmasında da aynı işlemi gerçekleştiriyor.

Ezilmiş telefonu kullanmak risklidir. Kasanın çarpılması ve ezilmesi ekranı sıkıştırır ve küçük bir darbe ile kolayca kırılır. Biz güvenli bir risk olduğu durumlarda değiştirilmesi gerektiğini müşterilerimize tavsiye. Çünkü iPhone’u yamuk ve Ezik ile kullanmak ekranı kıracak ya da içindeki tozu alacaktır.

iPhone Kasa Değişimi

Apple kaliteli bir telefon üretse de, iPhone’unuzu düşürdüğünüzde veya farklı bir etkiye maruz kaldığınızda davanın ezilmesi muhtemeldir. Ezme, gerginlik, özellikle bazı modellerde çok yaygın bir durumdur. Yapısında en sağlam duriPhone 4-4s’dir. en duygulu telefon iPhone 6’dır. Bu nedenle, 6 modelde en çok şikayet alıyoruz.

iphone arka kapak
iphone arka kapak

iPhone Arka Kapak Değişimi

Apple, kasada meydana gelen bir problem için ücretli cihaz değişimi yapıyor. Aynı şekilde iPhone 8 arka camının kırılması, iPhone 8 Plus arka camının kırılması veya iPhone x arka camının kırılması gibi durumlarda da ücretli cihaz değişimi yapılacaktır.

iPhone X Renkleri

Cep Hastanesi servislerimizin cihaz değişim ücretleri şu şekilde:

Yukarıdaki resimde “Diğer hasarlar” olarak ifade edilen fiyatlar aynı zamanda iPhone cihaz değişimi fiyatlarıdır.

iPhone arka camının hasar alması veya kırılması durumunda yukarıdaki fiyatlar ile ücretli cihaz değişimi yaptırabilirsiniz.

 • Apple yetkili servislerinde cihaz değişimi yaptırmanız garantinin de ilk aldığınız tarihten itibaren devam etmesini sağlayacaktır.
 • İleride garanti kapsamında bir sorunla karşılaşmanız durumunda ücretsiz cihaz tamiri veya değişimi yaptırabilirsiniz.

UYARI:

Arka camı kırılmış bir iPhone’u yarı fiyatına satabilirsiniz. Yani iPhone 8 özelinde konuşacak olursak;

2500 TL’ye satabilirsiniz. Siz satmayıp da yetkili serviste cihaz değişimi yaptırırsanız,

iPhone 8 Arka Kapak
iPhone 8 Arka Kapak

2400 TL vermeniz gerekmekte. Yani toplamda yine sıfır bir iPhone 8 parası ödemiş oluyorsunuz. Bunu da dikkate alarak, eski cihazınızı satmayı düşünebilirsiniz. Yeni bir iPhone alsanız bile, en azından kutulu bir cihaz alacaksınız. Swap cihaz olmayacak.

iPhone Arka Kapak Değişimi

kamera camı kırıldığında iPhone 6, 6s ve 7 modellerinin kasayı değiştirmesine gerek yoktur. sorun sadece kamera camını değiştirerek çözülür.
Şasi Ezik düzeltilir, ancak çizikler ve benzeri parçalar kaldırılamaz. sadece zımpara yapıyoruz. Çizikleri kaldıramayız, çiziklerden kurtulmak için kasanın değiştirilmesi gerekir.

2 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhaba iPhone X Arka Cam Kapak Değişimi Fiyatı 350 TL dir.

 • SAMET T.

  İyi günler, “iPhone X” telefonla konuşurken telefonum yere düştü arka cam kırıldı fiyat…

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir