Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Şarj Entegresi Değişimi

iPhone Şarj Entegresi Değişimi

Iphone Şarj Entegresi Değişimi

iPhone şarj entegresi değişimi  telefonunuzun şarj olmamasına veya hızlı şarj tüketmesine neden olabilir.  Bu sorun Cep Hastanesi tarafından iPhone şarj entegresi değişimiyle çözülebilir, değiştirilen parçanın 3 ay garanti kapsamında tekrar arızalanması durumunda ücretsiz parça tamiri veya değişim hizmetinden yararlanabilirsiniz.

iPhone Şarj Entegresi Neden Bozulur?

iPhone şarj entegresi sorunu iPhone telefonlarda sıklıkla karşılaşabilecek bir şarj sorunudur. Telefonun aldığı darbelerinin zaman içinde verdiği hasar, şarj entegrasyonu altındaki veri yolları bozmakta ve birçok farklı şarj sorunu ortaya çıkarmaktadır.

Ayrıca iPhone Şarj Entegresinin yanma ihtimali de var. Çünkü şarj entegre devresi, kendisine çok yüksek bir akım uygulandığında yanar. iPhone şarj cihazı kendini rahatsız etmeden yüksek akım sağlamaya devam ederse telefonun ana kartı tamamen kısa devre yapmış olacak.

iPhone şarj entegresi, telefona gelen şarjı ve enerji girişini kısmen veya tamamen keserek, kendisini yüksek akımdan ayırarak telefonu korumaya çalışır. iPhone şarj entegresi Sorunu Neden Olur?

 • Telefonu arabada şarj etmek,
 • Düşük kaliteli bir şarj cihazı kullanmak,
 • Topraksız bir prizde şarj etme,
 • Telefonun aldığı darbeler,
 • Bu tür sıvı teması durumlarında şarj entegresi bozulur.
Iphone Şarj Entegresi Değişimi
Iphone Şarj Entegresi Değişimi

iPhone Şarj Entegresinin Bozulduğunu Nasıl Anlarız?

iPhone şarj entegresi değişimi, telefonda sürekli biten bir pil/batarya sorunu yaşıyorsanız ve pili değiştirmenize rağmen bu sorun devam ediyorsa, telefonun ana kartında oluşan kısa devreden kaynaklanan bir sorun vardır. Aşağıda anlatılanları yaptığınızda şarj entegresinin arızalı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Diğer Modeler İçin Whatsapp Numaramızı Yazarak Öğrenebilirsiniz

iPhone telefon modelinde genel şarj akımını dengeleyen parçanın arızalanması durumunda şarj entegre değişimi yapılmaktadır. Telefonun hızlı şarjının bitmesi, telefon kapalıyken şarj olması, açıldığında şarj olmaması, şarjının çabuk bitmesi, şarj olmasına rağmen şarj olmaması gibi birçok sorunun kaynağı iphone şarj entegresi arızasıdır.

 • Telefonu %100 şarj olana kadar şarj edin ve fazladan 1 saat şarjda bekleyin
 • Ortalama olarak 6-7 saat telefonu hiç kullanmayın ve çalışırken boşta bırakın (gece yatarak yapın ve sabah kalktığınızda kontrol edin)
 • 2-4 saat sonra telefonun şarj seviyesinde %10’dan fazla düşüş olursa telefonun şarj entegrasyonu arızalıdır veya farklı bir kısa devre vardır.
 • Telefonda kısa devre yoksa bozuk yazılım ve uygulamalarda şarjın çabuk bitmesine neden olabilir. Bunu test etmek için yazılımı sıfırlayarak testi en baştan başlatabilirsiniz.
 • iPhone şarj cihazları çift yönlüdür. Bir taraftan şarj olurken diğer taraftan şarj olmuyorsa anakart ve şarj soketinde problem olabilir.
 • Telefonun şarjı çok çabuk biterse şarj sırasında kısa devre olabilir.
 • Şarj soketi ve kulaklık aynı soket olduğundan, kulaklık  sorunları şarj soketinden kaynaklanır.

iPhone şarj entegresi arızası detaylı kontrolü için telefonu servisimize ulaştırabilir, ücretsiz arıza tespiti yaptırabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : iPhone Pil Ömrünü Arttırmanın Farklı Yolları

iPhone şarj entegrasyonu sorunu genellikle orijinal olmayan yan sanayi şarj cihazlarının kullanılmasından kaynaklanır.

Şarj cihazının neden olduğu aşırı voltaj sonucu aşırı ısınma nedeniyle şarj entegrasyonu arızalanabilir. Bir iPhone şarj entegre arızasının bir sonucu olarak, telefonunuzda şarj olmaması veya şarjın hızlı bitmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Peki iPhone şarj entegresi değişimi fiyatları ne kadar ?

iPhone Şarj Entegresi Değişimi Fiyatı – Haziran Ayı

iPhone 6 Şarj Entegresi Değişimi749 TL
iPhone 6 Plus Şarj Entegresi Değişimi799 TL
iPhone 6s Şarj Entegresi Değişimi749 TL
iPhone 6s Plus Şarj Entegresi Değişimi799 TL
iPhone 7 Şarj Entegresi Değişimi899 TL
iPhone 7 Plus Şarj Entegresi Değişimi999 TL

iPhone Şarj Entegresi Değişimi Ne Kadar Sürer

iPhone şarj entegresi değişimi ortalama 1 saat sürmektedir. Eğer telefonunuzu kargo ile gönderecekseniz  24 saat içinde değişim yapılır ve telefonunuz size geri gönderilir.

Yapılan işlem sonrası telefon yine şarj alacak ve yine sorunsuz bir şekilde çalışacak ve Cep Hastanesi garantisine sahip olacaksınız.

Iphone Şarj Entegresi Değişimi
Iphone Şarj Entegresi Değişimi

iPhone Şarj Entegresi Değişimi Garanti Süresi

iPhone şarj entegre değişiminden sonra 6 ay boyunca garanti hizmeti verilmektedir. Bu süre içinde şarj entegresi tekrar arızalanırsa, ücretsiz parça değişimi veya onarım hizmeti sunulacaktır.

Şarj entegre parçasının değiştirilmesinden sonra size verilecek garanti belgesini lütfen saklayınız.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler : iPhone şarj entegresi Değişimi fiyat, iPhone 6 şarj entegresi Değişimi fiyat, Telefon şarj entegresi bozulursa ne olur, iPhone 6s şarj entegresi değişimi, iPhone 6s Plus şarj entegresi değişimi, iPhone 6s Şarj Entegresi fiyatı, iPhone 8 Şarj Entegresi, İphone 6 şarj entegresi değişimi.