Samsung Galaxy Note 10 Batarya Tamiri
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Samsung Galaxy Note 10 Batarya Tamiri

Samsung Galaxy Note 10 Batarya Tamiri; Galaxy Note 10 + piliniz beklediğiniz kadar uzun sürmezse, Galaxy Note 10 pil sorunlarını gidermek için bazı ipuçları. Çoğu oldukça uzun bir pil ömrüne sahip olsa da, bazıları sorun yaşayacak ya da daha iyi sonuçlar isteyeceklerdir.

Galaxy Note 10’da 3 500mah pil ve Galaxy Note 10+ ‘ da 4 300mah’lik büyük bir hücre ile şirket, kullanıcıların gün boyu pil ömrüne güvenebileceklerini iddia ediyor. Erken işaretler muhteşem görünüyor ve hızlı bir biçimde şarj oluyor, ancak pil ömrü zamanla azalıyor ve daima biraz daha iyi olabilir. İşte bazı alternatifler, ipuçları ve püf noktaları şeyleri geliştirmek için.

Samsung Galaxy Note 10 Batarya Tamiri

  • Çok Fazla Pili Kullanarak Uygulamaları Kontrol Edin
  • Pil Ömrünü Artırmak için Galaxy Note 10’unuzu Yeniden Başlatın
  • Always-On Display’i devre dışı bırakın (veya uyandırmak için kaldırın)
  • İhtiyacınız olmayan / kullanmadığınız özellikleri kapatın
  • Siyah Duvar Kağıdı veya Gece Modu kullanın
  • WiFi, GPS ve Bluetooth Ayarlarını Yap
  • Ekran Parlaklığınızı ve Uyku Zamanlayıcınızı izleyin
  • Pil Tasarrufu veya Güç Tasarruf Modunu kullanın Ve dahası

Samsung Galaxy Note 10 Batarya Tamiri ; Başlangıç olarak, telefon ve Android yazılımı kullanım alışkanlıklarınızdan öğrenirken, pil ömrünün başlangıçta zamanla artacağını unutmayın. Ardından, bu rehber işleri daha da geliştirmenize ve muhtemel problemleri önlemenize yardımcı olacaktır. Başlayalım.

Çok Fazla Pili Kullanan Uygulamaları Kontrol Edin

Öncelikle öncelikle, pilinizi boşaltırken veya garip bir şeyle karşılaşıyorsanız, bu genelde bir yanlış uygulamadır. Bu bir yazılım uyumsuzluğu, bir aksaklık veya yalnızca rastgele bir durum olabilir. Eğer Galaxy Note 10 batarya boşalma problemleri var ise, ayarlar menüsünde çalışmakta olan uygulamaları gözden geçirin. Ayarlar düğmesinde küçük bir turuncu daire arayın; bu, bir sorun olduğunu gösterir.

Samsung Galaxy Note 10 Batarya Tamiri
Samsung Galaxy Note 10 Batarya Tamiri

En sık kullanmış olduğunuz uygulamalar pilinizi en fazla boşaltır. Veya, hava durumunu devamlı olarak kontrol eden bir widget da kullanacaktır. Aynı zamanda, uygulamanın anormal bir miktar kullanmış olduğu durumlar vardır ve bu bir problemdir. Bu, Samsung uygulamaları veya Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama olabilir. Bunu sık sık Facebook, Snapchat, WhatsApp ile görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Cep Telefonu Kamerası Neden Bozulur

Samsung Galaxy Note 10 Batarya Tamiri

Dürüst olmak gerekirse, Galaxy S10’a ulaşana kadar bir gün boyunca düzenli kullanımdan 8 saat «zaman içinde ekran» elde etmek için bir telefona hiç sahip olmadım. Ve Not 10 + daha da uzun sürer. En az 4-6 saat «ekran süresi» ya da daha erken bir zamanda ortalamadığınız sürece, bir şey yanlıştır.

Neler olup bittiğini görmek için ayarlar> cihaz bakımı> pil> pil Kullanımı’nı seçin. Android işletim sistemi veya Android sistemi ile birlikte soldaki resmimiz gibi üstte bir ekran veya ekran görmelisiniz. Yukarıda başka bir şey varsa, bu kötü. Uygulamayı kaldırın, telefonunuzu yeniden başlatın veya neler olduğunu görmek için uygulamayı kontrol edin.

Android işletim sistemi veya Android sistemiyle beraber soldaki resmimiz gibi üstte bir ekran veya ekran görmelisiniz. Yukarıda başka bir şey var ise, bu iyi değil. Uygulamayı kaldırın, telefonunuzu yeniden başlatın veya neler olduğunu görmek için uygulamayı kontrol edin.

Pil Ömrünü İyileştirmek İçin Galaxy Note 10’unuzu Yeniden Başlatın

Cidden, basit bir yeniden başlatmanın tüm problemleri çözdüğü veya pil ömrünü uzattığı sıklıkta şaşıracaksınız. Bu muhtemelen ilk tavsiyemiz olmalı. Ayrıca, çoğu insan pil çok hızlı azalırsa telefonu yeniden başlatmayı düşünmez, ancak bunu yapmanız gerekir.

Ayrıca, Samsung, telefonunuzu gece haftada bir kez otomatik olarak yeniden başlatan bir ayara sahiptir. Ayarlar> cihaz bakımı> üstte 3 noktalı noktaya dokunun > ve otomatik yeniden başlatmayı seçin. Haftanın gününü, saati (örneğin Pazar gecesi saat 2:00’de) ve diğer şeyleri seçebilirsiniz.

Bunu yaparak, cihazı yeniden başlatarak ve her hafta yeni bir başlangıç yaparak performansı optimize edersiniz. Yeniden başlatmalar arasında aylar geçmeyin. Bildirim çubuğunu aşağı çekin ve ayarlar altındaki güç düğmesine dokunun ve notu yeniden başlatın. Lütfen.

Her Zaman Açık Ekranı Devre Dışı Bırak

Güzel renklere veya video akışına sahip büyük 6.sekiz inç ekrana sahip olan pil, hızlı bir biçimde boşalır. Aslında, ekran muhtemelen zayıf pil performansının ana nedenidir. Ve çoğu insan daima açık ekran özelliğini sevse de, kapatma durumu iyileştirebilir.

Ekrandaki küçük saat, tarih, bildirimler ve pil seviyesi daima, ekran kapalıyken bile daima açık bir ekrandır.
Samsung, sürekli çalışan ekranın 8 saatlik bir iş günü boyunca yaklaşık %5 pil gücü kullandığını iddia ediyor. Bu yüzden küçük bir fark olsa da, tüm olası avantajları arıyorsanız, kapatın.

Ayarlar> kilit ekranı > seçeneğine gidin ve “her zaman açık” ekranını devre dışı bırakın. Ayrıca, bu ayarlardan bazılarını değiştirebilirsiniz, böylece ekran cebinizde veya çantanızda açılmaz ve gününüze hazırlanmak daha iyidir.

Ayarlar> Ekran> ‘ a gidin, aşağı kaydırın ve rastgele dokunma anahtarını ayarlayın. Ardından,

Ayarlar> diğer özellikler> hareketler ve hareketler bölümüne gidin ve uyandırma üstüne çift dokunma özelliğini devre dışı bırakmanın beraberinde uyandırma üstüne Kaldır özelliğini devre dışı bırakın.

Yine, bunu yalnızca cebinizde olduğu gibi yapmamanız gerektiğinde monitörü açmakta sorun yaşamaktaysanız yapın.

İhtiyacınız Olmayan / Kullanmadığınız Özellikleri Kapatın

İhtiyacınız olmayan özellikleri devre dışı bırakın / kullanın Hepimizin bildiği gibi, Samsung telefonlarının bir ton yazılım özelliği var, nerdeyse çok fazla. Bazıları oldukça yararlıdır, ancak çoğu asla kullanmıyoruz, ancak bir sürü pil ömrü harcıyorlar.

Edge Panel, Edge Lighting veya parmak hareketlerinin ve kontrollerinin tüm bu «özellikleri» hakkında konuşuyoruz.

Ayarlar> gelişmiş özellikler> bölümüne gidin ve kapatmaya başlayın. Smart Capture, Palm Swipe Capture, Direct Call, easy Mute, Smart Stay ve diğerlerini devre dışı bırakmanızı öneririz. Tüm bunlar, nadiren kullandığımız şeyler için telefonun içerisindeki güç ve sensörleri gerektirir.

Siyah Duvar Kağıdı ve / veya Gece Modu Kullanın

Android 9 Pie ve Samsung’un en yeni «one UI ” yazılımı ile şirket nihayet kuvvetli ve kullanışlı Karanlık Mode’u piyasaya sürdü. Ve bilmeyenler için, karanlık mod önemli pil ömründen tasarruf sağlar.

Değişime alışabilirseniz, 24/7 kullanmanızı öneririz. Ayarlar > Ekran’a gidin ve gece modunu açın. Ekranın ve koyu renklerin temasını tartışırken, siyah duvar kağıdını kullanmanın da büyük bir fark yarattığını biliyor muydunuz?

Samsung’un AMOLED ekran teknolojisi tipik bir LCD’DEN farklıdır. Renkler yerine siyahı görüntülemek daha kolay ve daha etkilidir. Ayrıca, siyah bir görüntü görüntülemek için piksellerin tek tek veya çok yüksek olarak dahil edilmesi gerekmez.

Ve ekranda en çok pil tüketimi olduğunda, böyle bir değişiklik Galaxy Note 10’un pil ömrü üstünde büyük bir etkiye sahiptir. Zedge’den bazı karanlık duvar kağıtlarını deneyin.
Galaxy Note 10 1

WiFi, GPS, Taşıyıcı ve Bluetooth Ayarlarını Yapın

Çoğu deneyimli teknik kullanıcı, Wifi’nin Verizon veya T-Mobile’ın internet bağlantısından daha verimli olduğunu biliyor. Evdeyken, her zaman operatörün ağına değil, evinizdeki Wi-Fi ağına bağlanın. Bu, telefonunuzun özellikle geceleri ne kadar süre çalıştığını önemli ölçüde etkiler.

Ancak, WiFi veya Bluetooth gibi şeyleri hiç kullanmayacaksanız, bunları kapatın. Modern zamanlarda nadiren WiFi kullanıyoruz, ama bu oluyor. Bütün gün bağlantıyı taramasını istemiyorsun, değil mi? Daha sonra, Google Haritalar veya Facebook Messenger gibi GPS’İ kullanan herhangi bir şey pil ömrünü bozabilir ve bozabilir.

Bazı uygulamalar veya oyunlar GPS gerektirirken ve haritalar daha doğru olsa da, pek çok durumda GPS çipini devre dışı bırakabilirsiniz. Ayarlar > gizlilik ve güvenlik > Konum’a gidin ve barındırma Yöntemi’ni seçin, ardından pil tasarrufu veya orta WiFi ve mobil ağ seçeneğini seçin.

Daha da önemlisi, tüm ağ operatörü iyileştirme veya tanılama araçlarını devre dışı bırakın. AT & T Galaxy S10, S10 Plus ve Note 9 için Haziran güncellemesi, at & T’nin mobil ağ teşhisi adlı bir şey ekledi ve varsayılan olarak etkinleştirdi. Bu küçük değişiklik, pil ömrünü büyük bir darbe haline getirdi ve zaten not 10’a dahil edildi.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung note 10 batarya , galaxy note 10 batarya , note 10 batarya , samsung note 10.1 batarya değişimi , samsung batarya tamiri , samsung galaxy note 10.1 batarya , not 10 batarya

Pil Tasarrufu veya Güç Tasarruf Modunu kullanın

Samsung, Android 9 ve One UI sayesinde yeni ve kuvvetli bir pil optimizasyon sistemine sahiptir. Cihazlarımızın her zamankinden daha uzun süre çalışmasını sağlamak amacıyla beraber çalışırlar. Bununla beraber, güç tasarrufu modunu, güç tasarrufu modlarını veya pil kullanımı uygulamalarını indirmek faydalı olabilir.