Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Apple Watch Series 6 Özellikleri

Apple Watch Series 6 Özellikleri

Apple Watch Series 6 Özellikleri

Apple Watch Series 6 Özellikleri, Apple tarafından düzenlenen Time Flies etkinliğinde Apple Watch Series 6 modelinin teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı. Time Flies etkinliğinde karşımıza çıkan yeniliklerden biri Apple’ın akıllı saati olan Apple Watch oldu. watchOS 7’ın uyku takibine, daha fazla özelleştirmeye ve “Fitness” adlı yeniden markalanmış bir Activity uygulamasına sahip olacağını halihazırda biliyorduk.

Apple Watch Series 6 Özellikleri, daha gelişmiş bir yazılımla birlikte gelir. Apple Watch SE de etkinlikte tanıtıldı. Apple CEO’su Tim Cook, etkinliği şimdiye kadar yayınlanan Apple Watch’un özellikleri ve başarı hikayeleriyle açtı. Diyabetten körlüğe kadar sağlık sorunları olan insanlara nasıl yardımcı olduğunu vurguladı.

Watch Series 6’nın en dikkat çekici özelliği V02max ölçümüdür. Kandaki oksijeni anında ölçen Watch Series 6, uykuda hareket algılama özelliği ile de dikkat çekiyor.Apple Watch S6, arka planda oksijen ölçümü yapmaya devam ederek önemli bir azalma olduğunda kullanıcıları uyarıyor. Bu sayede özellikle Covid-19 sırasında nefes darlığı ve astım gibi semptomları hızla fark edebiliyor. Şirket, UCI, UHN, Toronto Üniversitesi ve Seattle Flu araştırması gibi akademik kurumlarla işbirliği yapmaktadır.

Apple’ın, kandaki oksijen düzeylerinin gelecekteki sağlık uygulamalarında nasıl kullanılabileceğini araştırmak için Apple Watch kullanımını içeren araştırmalara da imza atacak. Şirket bu yıl bu konuda University of California, Irvine ve Anthem ile ortak çalışma yürüteceğini duyurdu.

Kanda Oksijen Sensörü Nasıl Çalışıyor ?

Kanda Oksijen sensörü yeşil, kırmızı ve kızılötesi LED’lerden oluşan dört kümenin yanı sıra kandan geri yansıtılan ışığı ölçmek için, Apple Watch arka kristalinde bulunan dört fotodiyotu kullanıyor.

Bu ölçümün sonrasında ise Apple Watch Kanda Oksijen uygulamasında bulunan ve kan oksijenini yüzde 70 ve yüzde 100 arasında ölçmek için tasarlanan gelişmiş bir özel algoritmadan yararlanıyor. Böylece periyodik olarak arka plan ölçümleri gerçekleştirilebiliyor. Yani kullanıcılar hareketsizken isteğe bağlı ölçümler alınabileceği gibi uyku durumu dahil olmak aktif değilken de ölçümler yapılmaya devam ediyor. Tüm veriler Sağlık uygulamasında görünüyor ve kullanıcı kanındaki oksijen düzeyinin nasıl değiştiğini görmek için zaman içindeki eğilimleri takip edebiliyor.

İlginizi Çekebilir: Oppo A93 Özellikleri

Hep Açık Altimetre

Apple Watch Series 6 GPS ve yakındaki Wi-Fi ağlarıyla birlikte güç verimliliği daha yüksek yeni bir barometrik altimetre kullanıyor. Hep açık altimetre isimli bu özellik sayesinde tüm gün boyunca gerçek zamanlı yükseklik ölçümleri sunuluyor. Bu özellik ile zemin düzeyinden üzerinde, 30,5 santimetreye kadar aşağı ve yukarı küçük yükseklik değişiklikleri algılanabiliyor. Özellik aynı zamanda yeni bir saat kadranı komplikasyonu veya antrenman ölçümü olarak da gösterilebiliyor.

Yüzde yüz geri dönüştürülebilir kasası Kırımızı, lacivert, altın ve siyah renk seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. Bunun yanı sıra Apple Watch S6 bir önceki modelden yüzde 20 daha hızlı. Apple Watch Series 6’daki gelişmiş Hep Açık Retina ekran ise açık havada kullanıcının bileği aşağıdayken Apple Watch Series 5’e göre 2,5 kata kadar daha parlak. Ayrıca kullanıcılar Kullanıcı şimdi bileği aşağıdayken kolaylıkla Bildirim Merkezine ve Denetim Merkezine erişebiliyor, komplikasyonlara dokunabiliyor ve hatta saat ekranını uyandırmak zorunda kalmadan kaydırarak kadranları kolayca değiştirebiliyor.

Apple Watch kayışları da “Solo Loop” isimli yeni bir tasarımla karşımızda. Yüzmede de kullanılabilen 7 farklı renkteki kayışların farklı bedenleri de mevcut. Solo Loop’ların aynı zamanda “örgü” tasarımına sahip modelleri de bulunuyor. Örgü tasarımlı modeller 5 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunuluyor. Şirket etkinlikte yeni Watch Kadranlarını da tanıttı. Yeni kadranlar için bağımsız sanatçılarla çalışan şirket, geliştiricilerin de daha kişiselleştirilebilir kadranlar sunmasını sağlıyor.

Apple Watch Aile Paketi

Apple Watch S6 ile aileler, yeni bir iPhone ihtiyaç duymadan çocuklarının saatlerini kendi iPhoneları ile eşleştirebiliyor. Çocuklarının bulunduğu konum hakkında bildirim alabilen ebeveynler, bu özellikleri ailenin yaşlıları için de kullanabiliyor. Çocuklar ise saatleri üzerinden memoji ve sticker oluşturabilirken, mesajlaşma ve fitnesi özelliklerinden faydalanabiliyor.

Bu noktada ailelerin çocuklarının Apple Watch S6 üzerinden kiminle iletişim kurabileceklerini belirleyebildiğini söyleyelim. Apple Watch S6 çocuklara ve ebeveynlere School Time madunu da sunuyor. Böylece çocukların belirlenen ders saatinde Apple Watch S6 nedeniyle dikkat dağınıklığı yaşamasının önüne geçiliyor. Son olarak Apple’ın, çocuklara özel Kadranlar sunduğunu da belirtelim.

Apple Watch Series 6 Fiyatı

Apple Watch Series 6 (GPS), 3.799 TL başlangıç fiyatı etiketiyle kullanıcılar ile buluşuyor. Apple Watch Series 6 (GPS) bugünden itibaren apple.com adresinden ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebilir ve 18 Eylül Cuma gününden itibaren ABD, Porto Riko ve 27 diğer ülke ve bölgede satışa sunulacak.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; apple watch series 6 özelliği , apple watch series 6 teknik özellikleri , apple watch nike series 6 özellikleri , aşağıdaki seçeneklerden hangisi bir apple watch series 6 özelliği değildir , apple watch series 6 gps özellikleri , apple watch series 6 gps 44mm özellikleri.