Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Bilgisayar Telefon Görmüyor

Bilgisayar Telefon Görmüyor

Bilgisayar Telefon Görmüyor

Bilgisayar Telefon Görmüyor; Telefonunuzu bilgisayara bağlamaya çalıştığınızda, bilgisayarın telefonu tanımadığını fark ederseniz sıkılmayın. İşte “bilgisayar telefonu görmüyor” sorununun çözümü. Biz PC ve Android bağlamak yardımcı olmak için tam bir rehber sunuyoruz.

Bilgisayar Telefon Görmüyor; Samsung, Apple veya HTC gibi akıllı telefonlarda karşılaşılan bu problemde, pc bağlantı kablosunu taksanız bile hafıza kartına veya dahili belleğe bağlanamazsınız, telefonla senkronize edilemez. Bazı telefonlar USB bağlantı noktasına takıldığında şarj olur, ancak telefona veya veriye bağlanamazsınız.

Telefon Bilgisayara Bağlanmıyor. Bilgisayar Telefonu Okumuyor.

Telefonunuzu bilgisayara bağlamaya çalıştığınızda, bilgisayarın telefonu tanımadığını fark ederseniz sıkılmayın. İşte “bilgisayar telefonu görmüyor” sorununun çözümü. Biz PC ve Android bağlamak yardımcı olmak için tam bir rehber sunuyoruz. Windows ara sıra Android telefonun bir USB kablosuyla bilgisayara ne zaman bağlandığını fark etmeyebilir.

Bu sorunla karşılaştığınızda, telefonunuz ve PC’niz arasında dosya kopyalayamaz, veri yedeklemeleri oluşturamazsınız ve çok daha fazlasını yapamazsınız. İyi haber!!! Bu sorunu nerdeyse hiç zaman kaybetmeden kolayca çözebilirsiniz.

Bağlantı Sorununun Çözümü

 • Telefonunuzda ekran kilidi var ise, ekran kilidini açıp daha sonrasında bağlantı kablosunu bilgisayara takın. Telefonunuzda parola kilidi olmasından dolayı bağlantı kurulamıyor olabilir.
 • Kablonuzda sorun olma ihtimali var. Telefonunuz bilgisayarın usb portuyla şarz olsa dahi bağlantı kurmasıda gerek diye bir şey yok. Eş dosttan kablo alıp ikinci bir kablo ile deneyin.
 • Bilgisayarınızda kurulu bazı antivirüs programları telefon ile PC arasındaki bağlantı kurmanızı engelleyebilir. Antivirüs programınızı kaldırmadan devre dışı bırakarak bağlantı kurmayı deneyin.
 • Sürücü ile alakalı sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bilgisayarım ana klasörüne sağ tıklayarak “Özellikler” seçeneğinden “Aygıt Yöneticisine” giriş yaparak sarı ünlem işaretli rastgele bir sürücünüz var mı denetleyin. Eğer telefonunuzun üstünde bu ünlem işareti varsa telefonunuzun bağlantı için bilgisayara yüklediğiniz programı kaldırarak tekrar kurmanız durumunda sorununuzun çözülme ihtimali yüksektir.

Bilgisayar Telefon Görmüyor

USB Kablonuzu Kontrol Edin

Bazı durumlarda, telefonunuz USB kablosuyla ilgili sorunlar sebebiyle bilgisayara bağlanmayabilir. Bu durumda, ayrı bir USB kablosu deneyerek bir çözüm elde edebilirsiniz. Buna ilave olarak, USB kablonuzun temiz olması gerekir. iğneler, vb., temizlik için bu girişlerin içerisinde. Gibi araçları kullanmak yerine, USB bağlantı noktalarının içerisindeki tozu hızlı bir biçimde üfleyerek de üfleyebilirsiniz.

Geçici Oluşabilecek Hatalar

Cihazınızdaki geçici hatalar, bilgisayarınızın cihazınızı doğru biçimde tanımasını engelleyebilir. Bu aşamada yapmanız gerekli olan şey, telefonunuzu kapatıp açmaktır. Sorun hala mevcutsa, bilgisayarınızı yeniden başlatabilir ve bu meselenin üstesinden gelebilirsiniz. iPhone, Samsung, Sony, Xiaomi, LG, Lenovo, Vestel, Genel mobil, Nokia vb. Mümkün olduğunca çok. Biz gibi telefonlarda tecrübeli olabilir bilgisayarlarla USB bağlantısı problemleri ile başa çıkmak için çalıştı. Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, telefonunuzu yetkili ve güvenilir bir teknik servise vererek onarmanızı öneririz. Karşılaştığınız başka sorunlar var ise, aynı problemleri yaşamakta olan arkadaşlar için faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPhonede Facebok Çalışmıyor

Bilgisayarınızın USB Girişini Kontrol Edin

Zarar görmediğinden emin olmak için kullanmış olduğunuz bilgisayara USB kablosunu bağladığınız giriş bölümünü kontrol edin. Bu deneyi değişik bir USB portu ile deneyebilirsiniz. Veya bilgisayarınızın USB kablosu bağlantı noktası için kablonuzu temizleyebilirsiniz. Bununla beraber, dışarıdan temizlemek yerine bir peçete üfleyerek veya kullanarak temizleyebilirsiniz. Böylece hasar görmez.

Bilgisayar Telefon Görmüyor

Windows 10 Android Telefonu Tanımıyor

Dosyaları bilgisayarınızdan aktarmak için. Android telefonunuzu medya cihazı (MTP) olarak bağlamanız gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Android cihazınızda Ayarlar açın ve Depolama gidin.
 • Sağ üst köşedeki daha fazla simgeye dokunun ve USB bilgisayar bağlantısını seçin.
 • Seçenekler listesinden Medya cihazı (MTP) seçeneğini seçin.
 • Android cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve şimdi tanınmalıdır.

Bazı durumlarda, Android telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamanız ve bilgisayarınız Android cihazınızı bir medya aygıtı olarak tanımadan önce birkaç kez farklı bağlantı alternatifleri arasında geçiş yapmanız gerekebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; bilgisayar telefonu görmüyor samsung , bilgisayar telefonu görmüyor windows 10 , bilgisayar telefonu görmüyor iphone , bilgisayar telefonu görmüyor Windows 7 , bilgisayar telefonu görmüyor xiaomi , bilgisayar telefonu görmüyor huawei , bilgisayar telefonu görmüyor USB , bilgisayar telefonu görmüyor sadece şarj ediyor , bilgisayar telefonu görmüyor apple , bilgisayar telefonu görmüyor android.