Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Geçici İmei Kaydı Ne Kadar

Geçici İmei Kaydı Ne Kadar

Popüler Aramalar: iPhone 8 Arka Cam Kapak DeğişimiiPhone 11 Ekran Değişimi

Geçici İmei Kaydı Ne Kadar

Geçici imei kaydı ne kadar ve kaç ay oldun merak konu oldu gibi ve nasıl yapıldığını merak eden kulacılar için bu yazımda geçici imei kaydı hakkında bilgi vereceğiz

İmei Nedir

Geçici İmei Kaydı Ne Kadar ; Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği (İMEİ), her mobil cihaz için benzersiz bir sayısal tanımlayıcıdır. Bu numara, her bir cihazı birbirinden ayırt etmeye yardımcı olur. Standart bir imei numarası 15 basamaktan oluşur. 14 haneden oluşan imei numarasının 15’i. haneyi kontrol etmek için kullanılır.

İmei 2004’ten beri AA-BBBBBB-CCCCCC-D biçiminde görünür. A ve B etiketli bölümler TAC (Tip Tahsis Kodu) olarak bilinir. İmei TAC kısmı, cihazın üreticisini ve modelini tanımlar. Örneğin, Google Pixel TAC kodu 35-161508 ve iPhone 6s Plus TAC kodu 35-332907’dir. Revizyona, üretim yerine ve diğer faktörlere bağlı olarak bazı modellerde birden fazla TAÇ bulunabilir. Örneğin, iPhone 5C’nin beş farklı TAC kodu vardır.

Altı haneli C basamağı, cihazınızın benzersiz seri numarasını temsil eder ve bu kısım telefon üreticisi tarafından tanımlanır. İmei D kısmı, İmei Tahsis ve Onay Kurallarını karşılayan bir kontrol basamağıdır. Kontrol basamağı, yanlış İmei kaydedilmesini önlemek için ambalaj üzerinde görüntülenir, ancak belgelenmiş İmei bir parçasını oluşturmaz.

Geçici İmei Kaydı Fiyatları [ Haziran 2022 ]

2 Ay

100 TL

6 Ay

200 TL

12 Ay

400 TL

Diğer Modeler İçin Whatsapp Numaramızı Yazarak Öğrenebilirsiniz

İmei Sorgulama Nasıl Yapılır

​​Cihazınızın 15 haneli İmei numarasını cihazınıza *#06# yazıp EVET tuşuna basarak öğrenebilirsiniz. İmei numarasını cihazınızın sim ve batarya alt tarafında bölmesinde veya ürünün kutusunda görebilirsiniz.​
İmei kayıt sorgulamaları E-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. E-devlet sisteminde TC kimlik ve kullanıcı bilgilerine ihtiyaç duymadan e-devlet üstünde sorgula ” imei sorgula ” adresinden 15 haneli İmei numaranızı sorgulayabilirsiniz. Böylece cihazınızın kaybolup kaybolmadığını veya çalındığını öğrenebilirsiniz.

Pasaport İmei Kayıt Nedir Ve Fiyatı

​Kayıt işlemine başlamadan önce imei kayıt hakkı sorgulanmalı ve öğrenim ücreti yatırılmalıdır. IMEI kayıt ücreti 2022 yılı için 2732 TL olarak belirlenmiştir. Ödeme kredi kartı ile yapılabilir. Fiş üzerinde ise kayıt yaptırılması gereken cihaza ait 15 haneli imei numarası, belge sahibine ait kişisel bilgiler ve TC kimlik numarası bulunmalıdır. Fişte IMEI numarasının hatasız yazıldığından emin olunmalıdır.
Online ödemelerin ardından e-devlet kayıt sayfasına dönülerek 8 haneli başvuru takip numarasının onaylanması ve alınması gerekmektedir. E-Devlet IMEI sorgulama adresinden kayıt işleminin tamamlanıp tamamlanmadığı kontrol edilebilir.

Telefon IMEI Kayıtlı mı ?, Kayıtsız mı ? | IMEI KONTROL ETME

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar