GSM Tamir
/ Yazan:Teknisyen / Genel / 0 Yorum

GSM Tamir Nedir Nasıl Yapılır ?

GSM Tamir İngilizceden dilimize gelmiş olan GSM’nin açılımı, Global Systemfor Mobile Communications olarak yapılır. Bu cümleyi Türkçeye çevirdiğimizde Mobil İletişim için Küresel Sistem olarak görürüz. Yani bu sistem dünyanın neresine giderseniz gidin kapsama alanı dışından çıkmadığınız sürece telefonla konuşmanızı sağlayabilmektedir.


GSM Tamir

GSM sistemi 2G teknolojisinden sonra tam anlamıyla kullanılmaya başlanmıştır. GSM kelimesi, ülkemiz televizyonlarında GSM numarası olarak paylaşılan cep telefonu numaralarından sonra cep telefonları için dilimizde kullanılan bir terim haline gelmiştir. Artık ülkemizde GSM kelimesi Cep telefonu ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. Cep telefonlarının bu kadar yaygınlaşmasından sonra ihtiyaç olarak da GSM Tamirve yedek parça pazarı da bir hayli büyümüştür. Her adım başında GSM tamiryapan ve yedek parça veya donanım satan dükkanlarla karşılaşılmaktadır.


Cep Telefonu Tamiri ve Yedek Parça

İnternette GSM tamirive yedek parça satışı, temini o kadar yaygınlaştı ki, araştırma yaptığınızda cep telefonu tamir videolarından, cep telefonu ile yapılan deneylere kadar bir sürü video ve yazı bulmak mümkün. Telefonu arıza yapan herkes internete başvurmakta ve yine internetten veya sağdan soldan aldıkları yedek parçalarla tamirat işlemine kalkışmaktadır. Çevremizde de çok fazla cep telefonu tamiriyle uğraşan ve insanlara bu konuda hizmet veren dükkan vardır. Yeni alınan telefonlar daha çok yetkili servislere götürülürken, son model telefonlara göre biraz daha eskide kalmış model telefonlar genelde GSM Tamiri yapan yerlere götürülmektedir. Bu dükkanlarda cep telefonu harici diğer ufak teknolojik ürünlerinde tamiri yapılmakta ve cep telefonu aksesuarları ve donanımları satılmaktadır.

Cep telefonu tamirleri için tıklayınız.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Türkiye’de GSM Tamiri

Türkiye’ye Çin pazarının girmesiyle cep telefonu aksesuarları, donanımları, yedek parçaları, tamirat ve bakımları piyasası da bir hayli artış göstermiştir. Bir çok yerde adım başı bulunan bu dükkanlar cep telefonu kullanıcılarına kısa sürede sunduğu çözümlerle ilgi görmektedir. GSM Tamiri için başvurulan bu dükkanlar cep telefonunun tüm yedek parçalarına kolayca ulaşabilmekte ve onarımını gerçekleştirebilmektedir. Günümüzde en çok oluşan problem ekran çatlamaları, kırılmaları ve batarya problemleridir. Her telefonun farklı tür ekran ve bataryası olduğu için yüzlerce çeşit batarya ve ekran bulunmaktadır ve onarımı kolayca yapılabilmektedir.

Yada bize ulaşın kısmından bilgilerimize ulaşabilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961 ya da MNG Kargo şubesine giderek 248789196 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Bilgilendirme Sayfası
Yazı Tarihi
İncelenen Sayfa
GSM Tamir Nedir Nasıl Yapılır ?
Değerlendirme
51star1star1star1star1star

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir