Cep Telefonu Tamiri Ve Yedek Parça
/ Yazan:Teknisyen / Genel / / 0 Yorum

GSM Tamir

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
GSM Tamir

GSM Tamir

İngilizceden dilimize gelmiş olan GSM’nin açılımı, Global Systemfor Mobile Communications olarak yapılır. Bu cümleyi Türkçeye çevirdiğimizde Mobil İletişim için Küresel Sistem olarak görürüz. Yani bu sistem dünyanın neresine giderseniz gidin kapsama alanı dışından çıkmadığınız sürece telefonla konuşmanızı sağlayabilmektedir. GSM sistemi 2G teknolojisinden sonra tam anlamıyla kullanılmaya başlanmıştır. GSM kelimesi, ülkemiz televizyonlarında GSM numarası olarak paylaşılan cep telefonu numaralarından sonra cep telefonları için dilimizde kullanılan bir terim haline gelmiştir. Artık ülkemizde GSM kelimesi Cep telefonu ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır. Cep telefonlarının bu kadar yaygınlaşmasından sonra ihtiyaç olarak da GSM Tamirve yedek parça pazarı da bir hayli büyümüştür. Her adım başında GSM tamiryapan ve yedek parça veya donanım satan dükkanlarla karşılaşılmaktadır.

GSM Tamir
GSM Tamir

Cep Telefonu Tamiri ve Yedek Parça

İnternette GSM tamirive yedek parça satışı, temini o kadar yaygınlaştı ki, araştırma yaptığınızda cep telefonu tamir videolarından, cep telefonu ile yapılan deneylere kadar bir sürü video ve yazı bulmak mümkün. Telefonu arıza yapan herkes internete başvurmakta ve yine internetten veya sağdan soldan aldıkları yedek parçalarla tamirat işlemine kalkışmaktadır. Çevremizde de çok fazla cep telefonu tamiriyle uğraşan ve insanlara bu konuda hizmet veren dükkan vardır. Yeni alınan telefonlar daha çok yetkili servislere götürülürken, son model telefonlara göre biraz daha eskide kalmış model telefonlar genelde GSM Tamiri yapan yerlere götürülmektedir. Bu dükkanlarda cep telefonu harici diğer ufak teknolojik ürünlerinde tamiri yapılmakta ve cep telefonu aksesuarları ve donanımları satılmaktadır.

Türkiye’de GSM Tamiri

Türkiye’ye Çin pazarının girmesiyle cep telefonu aksesuarları, donanımları, yedek parçaları, tamirat ve bakımları piyasası da bir hayli artış göstermiştir. Bir çok yerde adım başı bulunan bu dükkanlar cep telefonu kullanıcılarına kısa sürede sunduğu çözümlerle ilgi görmektedir. GSM Tamiri için başvurulan bu dükkanlar cep telefonunun tüm yedek parçalarına kolayca ulaşabilmekte ve onarımını gerçekleştirebilmektedir. Günümüzde en çok oluşan problem ekran çatlamaları, kırılmaları ve batarya problemleridir. Her telefonun farklı tür ekran ve bataryası olduğu için yüzlerce çeşit batarya ve ekran bulunmaktadır ve onarımı kolayca yapılabilmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir