Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPad Ekran Rengi Bozuldu

iPad Ekran Rengi Bozuldu

Ipad Ekran Rengi Bozuldu

iPad Ekran Rengi Bozuldu; Apple iPad ekran rengi bozulur ve kullanıcılar merak ettikleri konular arasındadır. Ekran rengi sorunu çoğu durumda yalnızca ekran değiştirme ile çözülebilir hasar türüdür.

iPad Ekran Rengi Bozuldu; iPad ekran renklerinin karıştırılması, birbirine kenetlenen renkler, ekran çözünürlüğünü değiştirme, renkleri değiştirme, LCD ekranın bozulması sürekli karşılaştığımız bir arızadır.

Ekran Rengi Nasıl Eski Haline Alınır

iPad’deki ekran rengi bozulması, tabletin donanımında bir arıza olduğunu gösterebilir. Bu tür bir arızada, LCD ekran rengi normalden farklı şekilde iletir. Kullanıcıların ekranın bozulması olarak tanımladığı bu problemde, üç ana renk, kırmızı, yeşil ve mavi, farklı şekilde karışır. iPad bazı durumlarda renk değişikliğiyle kullanılabilir olsa da, ekran zamanla daha da kötüleşebilir. Önce tabletteki renk sorununun kalıcı olduğundan emin olmak için iPad’i iTunes veya başka bir yazılımla yedekleyin ve ardından fabrika ayarlarına geri yükleyin. Fabrika ayarlarına dönen iPad’de, bu sorun ara sıra şaşırtıcı bir biçimde kaybolur. Tabletteki bir işlem veya uygulama renkleri olumsuz etkilediyse, bu yolla geliştirilebilir. Bazen LCD sinyal kablosundaki geçici arıza bu şekilde normale döner. Ancak, kesin bir çözüm sağlamakta olan tek çözüm iPad ekran değiştirme sahip olmaktır. Yukarıdaki yöntemler yardımcı olmadıysa, yapmanız gerekli olan şey Cep Hastanesi gibi son derece tecrübeli bir telefon teknik servisini ziyaret etmek ve yardım almaktır. 2007 senesinden bu yana Pendik’deki Mağazasında hizmet sunan Cep Hastanesi, çok sayıda iPad ekranının yerini aldı. Ekranın değiştirilmesi ile iPad ekran renginin şikayeti ortadan kaldırılır. İşlem yaklaşık 1 saattir.

Ekranınız Dokunmaya Karşı Çok Hassassa Veya Kesintili Yanıt Veriyorsa

  • Aygıtınızı yeniden başlatın.
  • Ekranınızın temiz olduğundan ve üstünde kir veya sıvı olmadığından emin olun.
  • Tüm Lightning veya USB-C aksesuarlarının bağlantısını kesin. Bir aksesuarı çıkardıktan sonra ekranınız çalışıyorsa ayrı bir priz, kablo veya şarj aleti kullanmayı deneyin.
  • Kılıfları ve ekran koruyucuları çıkarın.

Ekranınızın sadece bir bölümü dokunmaya, aralıklı olarak yanıt vermezse veya el değmeden yanıt vermezse, iPhone veya iPad’iniz için Apple desteğine başvurun.

İlginizi Çekebilir: Açılmayan Telefondan Fotoğraflar Nasıl Alınır

Ipad Ekran Rengi Bozuldu
Ipad Ekran Rengi Bozuldu

iPhone ve iPad’de Renk Filtreleri Nasıl Değiştirilir

iOS 10 güncellemesini iPhone veya iPad cihazlarınızda gerçekleştirdiyseniz, ekranınızın renk tonunu değiştirebilirsiniz. Keşfedilmeyi bekleyen pek çok özelliğe sahip olan iOS 10’un en güzel özelliklerinden biri olan renk filtrelerini değiştirme rehberini sizin için hazırladık. iOS 10 ile işletim sistemine pek çok özellik eklendi ve birçoğu keşfedilmeyi bekliyor. Bazıları kurcalarken ortaya çıkar ve bazıları hâlbuki gözlerimizin önünde görünür. Keşfedilecek özelliklerden biri kuşkusuz ekranın renk tonunu ayarlama olanağı. Burada “gece Vardiyası” özelliği hakkında konuşmak konusunda endişelenmeyin, hatta onunla hiçbir ilgisi yoktur. Bu özellik beğeninize ekran rengini ayarlamak için izin verir ve bir kaç basit ayarları ile istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Şimdi nasıl yapacağımıza gelelim.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; ipad 2 ekran renkleri bozuldu , apple tablet ekran rengi bozuldu , ipad ekran rengi değişti
ipad ekran renk ayarları , ipad ekran renkleri bozuldu , ipad ekran rengi soldu , apple ekran rengi bozuldu , iphone ekran rengi bozuldu , ekran rengi bozuldu.