iPhone 6 Cam Değişimi örnek
/ Yazan:Teknisyen / Genel / 0 Yorum

iPhone 6 Cam Değişimi Yaptıracak Teknik Servis

iPhone 6 cam değişimi konusu Sert bir zemine düşürülen ya da darbeye maruz kalan ekranı büyük olarak Apple’ın ilk piyasaya sürdüğü Iphone 6 serisi veya daha yukarı serisi telefonlarda bu sorun daha çok olmaktadır. Iphone 6 cam değişimi teknik servislerinde ve hatta bir çok telefoncuda yapılmaktadır.


iPhone 6 Cam Değişimi Hakkında Bilgi ?

Iphone telefonlarda son çıkan modellerle birlikte ekran boyutu alışılan Iphone ekran boyutlarının üstüne çıktı. Iphone telefonlarındaki bu yenilik ekranların darbelere karşı hassasiyetini de arttırdı. Ekran boyutlarının büyümesi dolayısıyla ön cam ve ekran hasarı da sık karşılaşılan bir sorun haline geldi. Garanti süresi devam eden Iphone telefonların bu gibi hasarlarla karşılaşıldığında kesinlikle Apple teknik servisine veya randevu alınarak gidilen Apple Store’lara gönderilmesi ya da elden götürülmesi önerilir. Iphone 6 cam değişimi kolay bir işlem olsa da yetkili servisçe yapılması hem takılan yeni camın orijinal olması açısından hem de yapılan işlemin garantili olması açısından önemli bir konudur.


Ön Cam ile Ekran Arasındaki Fark Nelerdir ?

Akıllı cep telefonlarında dokunmatik işlevlerin yerine geldiği ekranın önünde koruma olarak ön cam bulunmaktadır. Ön cam, dokunmatik ekranı darbelere, kırılmalara ve çatlamalara karşı korumaktadır. Ön camın hasarı dokunmatik ekran hasarına göre çok daha kolaydır ve ekrana göre maliyeti düşüktür. Dokunmatik ekran bulundurduğu özelliklerle ve dokunma hassasiyetiyle beraber maliyeti yüksek bir parçadır. Ekran bozulduğunda dokunmatik kolay kolay çalışmaz, hassasiyetini kaybeder. Görüntü kısmen veya tamamen kaybolur ve piksel kayıpları yaşanır. Ön cam hasar aldığında kırık veya çatlak olsa da dokunmatik çalışır, işlevler yerine getirilir. Cep telefonunuzun sadece görsel olarak bütünlüğü bozulur. Apple markasının Iphone telefonlarında da bu özellik mevcuttur.


Iphone’da Ön Cam Değişimi Telefonu Etkiler mi?

Iphone marka telefonlarda da koruma olarak kullanılan ön cam, teknolojik olarak bir özelliğe sahip olmadığından değişimi sırasında ve değişiminden sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmaz. Ekranı büyük olarak çıkartılan ilk Iphone serisinden olan Iphone 6 cam değişiminde de herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Aksine kırık ya da çatlak görüntüden kurtulmuş olarak cep telefonunuzun kullanımı daha da kolaylaşacaktır.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri ?

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ve MNG Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961 ya da MNG Kargo şubesine giderek 248789196 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir