Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone 7 Su Kaçması

iPhone 7 Su Kaçması

Iphone 7 Su Kaçması

iPhone 7 Su Kaçması; Apple, iPhone 7 tarihinde ilk iPhone’u gerçekleştirerek, cihazın su geçirmezlik özelliğini ekledi. Ancak iPhone 7, sıvı temasıyla karşılaştığında suyu tahliye etmek için bir mekanizmaya sahip değil.

iPhone 7 Su Kaçması; iPhone’unuzun sıvı sıçramalarına, suya ve toza karşı direnci ve iPhone’unuz yanlışlıkla ıslandığında ne yapacağınızı öğrenin.

Sıvı Hasarı

iPhone’unuz suyla (lavabo, su birikintisi, çamaşır makinası, tuvalet gibi) temas edeceği bir yerde bulunuyorsa, potansiyel sıvı hasarını çözmek için zaman kaybetmemelisiniz. iPhone’unuzda suya düşme, üzerine su dökme gibi sıvı hasarlarının oluşmasının pek çok yolu vardır.

iPhone’um Islanırsa Ne Yapmalıyım

  • iPhone’unuza sudan başka bir sıvı sıçrarsa etkilenen alanı musluk suyuyla durulayın.
  • iPhone’unuzu gözlük bezi gibi tüy bırakmayan yumuşak bir bezle silin.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ses Gitmiyor Ve Gelmiyor Sorunu

SIM tepsisini açmadan önce iPhone’unuzun kuru olduğundan emin olun. iPhone’unuzu kurutmak için, fazla sıvının akmasını sağlamak amacıyla Lightning konektörü aşağı bakacak şekilde elinize hafifçe vurun. iPhone’unuzu hava akımı ile kuru bir yerde bırakın. iPhone’u Lightning konektöründen içeri soğuk hava üfleyen bir fanın önüne koymak kurutma işlemine yardımcı olabilir. iPhone’unuzu harici bir ısı kaynağı kullanarak veya Lightning konektörüne pamuklu çubuklar veya kağıt havlular gibi yabancı maddeler sokarak kurutmayın.

Iphone 7 Su Kaçması Nasıl Olur
Iphone 7 Su Kaçması Nasıl Olur

iPhone Su Kaçmasını Önleme Teknolojisi

Bildiğiniz gibi, Apple Watch Series 2 modelleri sıvı temasından sonra suyu tahliye etme özelliğine sahiptir. Ses dalgalarıyla su çeken Apple Watch Series 2’nin benzer bir özelliği de iPhone geldi. iPhone için geliştirilen Sonic, farklı frekanslarda sinüs dalgası sesi üretir. Bu dalga 0 Hz ile 25 kHz arasında değişir. Şimdilik, yalnızca iPhone 7’de test edilen Sonic uygulaması, muhtemel bir sıvı teması neticesinde iPhone’dan gelen suyu bu ses dalgalarıyla dışarı atıyor.

iPhone’daki En Yaygın Sıvı Hasarları

iPhone’un sıvı ile temas etmesi durumunda oluşabilecek en yaygın hasarlar şu şekilde;

  • iPhone’un açılmaması: Muhtemelen kısa devre söz konusu veya sıvı temasından dolayı dahili bileşenler istendiğini gibi çalışmıyor. Sonuç olarak, bu hasarı kendiniz gideremezsiniz. Bu yüzden iPhone yeniden kullanabilmek için bir uzman ile görüşmelisiniz.
  • iPhone’un şarj olmaması: Muhtemelen şarj portunda bir sorun var. Lightning konektörü iPhone’un korumasız olan ve direk olarak sıvı temasına açık noktalarından birisidir. Bu da korozyon riskini artırır. Telefonu yeniden şarj etmeden önce muhakkak şarj girişinin bütünüyle kuru olduğundan ve temizlendiğinden emin olun. Böylece meydana gelebilecek olası daha fazla hasarın önüne geçebilirsiniz. iPhone’un sıvı teması sonrası şarj olmamasının bir diğer kaynağı ise pildir.
  • Ekranda hasar oluşması: Ekranın altında veya herhangi bir yerinde çizgiler ve koyu noktalar varsa iPhone’unuzu kapatın ve bir uzmana götürün.
  • Mikrofonun çalışmaması: Mikrofon da tıpkı lightning konektörü gibi sıvı temasına ve doğal olarak sıvı hasarına en açık noktalardan birisidir.

Iphone 7 Su Kaçması

iPhone Islanırsa Şarj Edebilir Miyim

iPhone sıvı ile temas ederse tüm kabloları çıkarın ve cihazınızı bütünüyle kuruyana kadar şarj etmeyin. iPhone ıslakken aksesuar kullanmak veya şarj etmek cihaza zarar verebilir. Cihazı bir Yıldırım kablosuyla şarj etmeden önce veya bir Yıldırım aksesuarı takarak en az 5 saat bekleyin. Kablosuz şarj için iPhone yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle (örneğin, lens temizleme bezi) silin. Uyumlu bir kablosuz şarj altlığına yerleştirmeden önce iPhone’un kuru olduğundan emin olun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 su kaçtı açılmıyor , iphone 7 plus su kaçtı açılmıyor , iphone 7 ahizeye su kaçtı
iphone 7 ahize su kaçtı , iphone 7 su kaçtı , iphone 7 ekrana su kaçtı , iphone 7 su kaçtı ses gelmiyor , iphone 7 hoparlöre su kaçtı , iphone 7 hoparlör su kaçtı , iphone 7 hoparlörüne su kaçtı , iphone 7 içine su kaçtı , iphone 7 kameraya su kaçtı , iphone 7 su kaçtı ne yapmalıyım , iphone 7 plus su kaçtı
iphone 7 telefona su kaçtı.