Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Karanlık Mod Nasıl Açılır

iPhone Karanlık Mod Nasıl Açılır

Iphone Karanlık Mod Nasıl Açılır

iPhone Karanlık Mod Nasıl Açılır ? Karanlık mod, özellikle son beş yıldır hayatımızda önemli yer kaplayan kavramlardan birisi. Güneş battıktan sonra daha çok tercih ettiğimiz karanlık mod ne işe yarar? iPhone karanlık mod nasıl açılır, parlaklık ayarları nasıl yapılır ? Karanlık Mod ; gece modu, koyu mod ya da dark mod olarak da bilinen bir çeşit ekran ayarıdır. Bu ayarı yaptığınız zaman ekrandaki beyaz ağırlıklı planlar, daha çok siyah ve lacivert ağırlıklı planlar ile yer değiştirir.

iPhone Karanlık Mod Nasıl Açılır ? Bu sayede özellikle gün ışığından faydalanamadığınız saatlerde gözünüzün yorulmasını engellemiş olursunuz. Günümüzde karanlık mod ayarlarını bilgisayarınızdan, akıllı telefonlarınızdan, tabletlerinizden ya da kullandığınız sosyal medya sitelerinden yapabiliyorsunuz. Biz bu yazıda iPhone karanlık mod nasıl açılır sorusuna tüm detaylarıyla yanıt vermeye çalıştık.

iPhone Gece Modu Nasıl Açılır ?

Işığın yetersiz olduğu ortamlarda, çok daha kaliteli ve gözü yormayan bir görüntü deneyimi için iPhone gece modu açma işlemini aşağıdaki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

  • Cihazınızın menüsünden “ayarlar” yazısına dokunun.
  • Ayarlar bölümüne girdikten sonra listeden “ekran ve parlaklık” ifadesini bulun ve bu bölüme geçiş yapın.

iPhone’da dark mod açmak için “ekran ve parlaklık” bölümüne geldiğiniz zaman yukarıdaki ekran görüntüsünde yer alan ekranla karşılaşırsınız. Burada dörtgen içerisine almış olduğumuz “koyu” yazısının bulunduğu seçeneği işaretleyin. Bu sayede az ışığın olduğu ortamlarda beyazın hakim olduğu planlar gözünüzü yormayacak ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Diğer taraftan karanlık modu gün batımı için ya da günün belirli saatleri için otomatik olarak ayarlamak istiyorsanız Ayarlar bölümüne girip Ekran ve Parlaklık seçeneğine dokunduktan sonra Otomatik seçmeniz yeterli. Seçenekler dokunarak karanlık Mod için kendinize özel bir zamanlama da ayarlayabilirsiniz. iPhone gece modu kapatma işlemi için ise “koyu” ifadesinin hemen sağında yer alan “açık” ifadesine dokunmanız yeterli. Bu sayede tekrar standart görüntüye kavuşmuş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy S20 FE Özellikleri

iPhone Parlaklık Ayarı Nasıl Yapılır ?

iPhone cihazınızda parlaklık ayarı yapmak için şu adımları takip etmeniz gerekiyor.

iPhone X ve sonraki modeller ve iOS 12 yüklü cihazlarda sağ üst köşeden aşağı doğru kaydırmanız gerekirken iPhone 8 ve önceki modeller ile iPod Touch’ta ekranı alt kenardan yukarı doğru kaydırmanız gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra yukarıdaki ekran görüntüsünde işaretlediğimiz bölümden ekran parlaklığı seviyesini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iOS karanlık Mod nasıl açılır , iphone karanlık Mod nasıl yapılır , iphone 6 karanlık Mod nasıl açılır , iphone 7 karanlık Mod nasıl açılır , iOS karanlık Mod nasıl yapılır , iOS 13 karanlık Mod nasıl açılır , iOS 12 karanlık Mod nasıl açılır , iphone 6 plus karanlık Mod nasıl açılır , iphone WhatsApp karanlık Mod nasıl yapılır , iphone 5s karanlık Mod nasıl yapılır.