Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Anlama Gelir

iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Anlama Gelir

Iphone Pil Sağlığı Servis Ne Anlama Gelir

iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Anlama Gelir; Birçok kişi gibi iPhone markalı telefonunuzda pil sağlığı ile ilgili bir uyarı alıyorsanız yapmanız gerekenleri anlatacağımız bu yazımızda detaylı bilgi alabilirsiniz. Akıllı telefonların son yıllardaki en büyük sorunları arasında şarj sorunları da fazlasıyla ön plana çıkıyor.

Piliniz, 500 tam şarj döngüsü için orijinal kapasitesinin %80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Apple, resmi olarak bozuk pili, orijinal pil kapasitesinin yüzde 80’inden daha azını içeren herhangi bir pil olarak tanımlar. Lityum iyon piller, doğaları gereği zamanla bozulur. Buna şu anda kullanmakta olduğunuz iPhone lityum iyon pil dahildir. iPhone pil sağlığının düştüğünden endişeleniyorsanız, okumaya devam edin. Piller azaldığında, iPhone’un kısa pil ömründen performans sorunlarına kadar her türlü soruna neden olabilirler. 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsar. Garanti kapsamı dışında kalan durumlarda pil servisi Apple tarafından sağlanmaktadır. Fiyatlar ve şartlar değişebilir.

Telefon pillerinde yaşanan sorunlardan dolayı meydana gelen şarj sorunları, kullanıcıları genellikle istenmeyen durumlarla karşı karşıya bırakmaktadır. iPhone Pil Sağlığı Servisi, uyarının kullanılan iPhone telefonun pilinde bir sorun olduğu anlamına geldiğini söylüyor. Bu yüzden telefon en kısa sürede servis tarafından görülmelidir.

Ayrıca böyle bir uyarı öncesinde telefonlarda halihazırda meydana gelen çeşitli şarj sorunları da telefonun bataryasında bir takım sorunlar olduğunu açıkça gösteriyor. En önemli belirtilerden biri, iPhone’un şarjının çok hızlı bir şekilde azalması veya şarj olmasına rağmen telefonun kapanması.

Bu gibi durumlarda bir an önce iPhone pilinin sağlığını iyileştirmeye veya pili değiştirmeye yönelik bazı çalışmalar yapmak gerekiyor. Bunun için telefonun servise götürülmesi ve uzmanlar tarafından incelenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde telefon şarj sorunu yaşamaya devam edecektir.

 

Iphone Pil Sağlığı Servis Uyarısına Ne Sebep Olur

iPhone Pil Sağlığı Servis Uyarısına Ne Sebep Olur

iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Anlama Gelir; iPhone telefonlarda pil sağlığı servis uyarısı verdiğinde telefonun pilinde istenmeyen sorunlar oluşmaya başlıyor. Telefonla ilgili bir takım küçük sorunların yanı sıra şarj konusunda ciddi sorunlar var. Aniden biten şarjdan tutun 2 saate bile yetmeyen şarj sürelerine kadar birçok farklı durumla karşılaşmak mümkün. Peki, bir iPhone Pil Sağlığı Servisi uyarısından sonra ne olur? bunlara bakalım.

Ayrıca telefonun şarjı normalden daha uzun sürede doluyor. iPhone telefonlarındaki pil sorunu da uygulamaların yavaş açılmasına neden oluyor. Elbette kaydırma işlevi eskisi kadar iyi çalışmıyor.

Yukarıdaki gibi bir takım sorunlar yaşamak istemiyorsanız iPhone pil sağlığını yüzde 80’in altına düşürmemekte fayda var. 80’in altındaki pil uyarıları nedeniyle ani şarj arızaları veya telefonun yavaş çalışması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle bir an önce telefonu servise götürmeli ve çeşitli şarj sorunları yaşamamak için gerekli önlemleri almalısınız.

İlginizi Çekebilir: Akıllı Telefonlarda Batarya Kalibrasyonu Yapma

iPhone Pil Sağlığı Sorunu İçin Bizi Seçin

iPhone Pil Sağlığı Servis Ne Anlama Gelir; Teknik servis orijinal olmayan pil parçaları kullanıyorsa, cihazınıza aşağıdaki özelliklere sahip bir pil takılabilir:

  • Kötü tasarlanmış veya üretilmiş bir pil
  • Daha önce kullanılmış bir pil
  • Hasarlı bir pil
  • iPhone modelinizle uyumlu olmayan bir pil

Bu tür piller yetersiz pil kapasitesine, pilin tam oturmamasına veya performans sorunlarına neden olabilir. Orijinal olmayan pillerin kullanılması, kurulum ve cihaz yazılımı güncellemelerinin ardından veya şarj sırasında beklenmeyen davranışlara da neden olabilir. Artı olarak da güvenlik sorunlarına neden olabilir.

Orijinal piller, iOS ile çalışacak ve pil sağlığını şarj seviyesine göre rapor edecek şekilde tasarlanmıştır. Kullanılan piller veya yapılan onarım orijinal değilse pil sağlığı bilgisi alınamaz.

iPhone telefon tamiri konusunda sektörün önemli firmalarından biri olarak sizlere kaliteli ve profesyonel çözümlerle yardımcı olduğumuzu belirtmek isteriz. iPhone telefonlarınızda oluşan pil sorunları için de bizimle iletişime geçebilir, hızlı ve güvenilir çözümlere bizimle ulaşabilirsiniz.

Servisimiz siz müşterilerimize uzman teknisyenler ile hizmet vermekte olup, işlemler sırasında telefonlarınızda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Ayrıca parça ve işçilik garantili pil tamiri firmamız öncelikle akü sağlığını düzeltmek için elinden geleni yapmaktadır. Ancak pildeki sorun giderilemiyorsa böyle bir durumda pil değiştirilir. Uygun fiyatlarla pil değişimleri yapan Cep Hastanesi firmamıza gelin, hızlı ve profesyonel çözümlerle anında karşılaşın.