Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone’dan iPhone’a Resim Aktarma Nasıl Yapılır

iPhone’dan iPhone’a Resim Aktarma Nasıl Yapılır

Iphone'Dan Iphone'A Resim Aktarma Nasıl Yapılır
iPhone’dan iPhone’a Resim Aktarma Nasıl Yapılır ? İki iPhone arasında hiç bir kalite kaybı yaşamadan fotoğraflarınızı nasıl aktarabilirsiniz onları sizler için anlatacağız. Apple ürünleri, her ne kadar yazılımlarının kapalılığından dolayı daha stabil ve korunaklı çalışsa da, bunun eksileri de yok değil. iPhone akıllı telefon modelleri 10 yılı aşkın bir süredir piyasalarda olsa da hala iki iPhone arasında fotoğraflar kalite kaybı olmadan nasıl transfer edilir bilmeyen kesim çok büyük.
iPhone’dan iPhone’a Resim Aktarma Nasıl Yapılır ? Tabii ki WhatsApp, Facebook gibi platformlar ile fotoğraflar gönderilebiliyor, ancak kaliteyi bozması oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor. Öncelikle iki iPhone arası fotoğraf alışverişi için en iyi ve en hızlı seçenek AirDrop. Bunun aracılığı ile istediğiniz sayıda ve istediğiniz boyutta fotoğrafı en hızlı şekilde gönderebilir, hem zamandan tasarruf sağlarken hem de kaliteden ödün vermezsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken fotoğraf transferi yapacağınız kişi ile birbirinize yakın olmanız.
İlginizi Çekebilir: iPhone Sim Kilidi Kırma Ücreti

AirDrop ile iPhone’a Fotoğraf Gönderme

 • Öncelikle telefonununuzun altından sürükleyerek açılan sekmeyi kaydırın.
 • Bu sekmede kırmızı kare içerisinde bulunan bölgeye basılı tutun.
 • Karşınıza çıkan sekmede AirDrop’u göreceksiniz. Bu sekmeye bir kere tıklayın.
 • Burada isterseniz Sadece Kişiler, isterseniz de Herkes olarak AirDrop alışverişini açabilirsiniz.
 • Göndermek istediğiniz fotoğrafı ya da fotoğrafları seçtikten sonra kırmızı içerisindeki bölgeden paylaşma menüsüne gelin.
 • Sonrasında ise tek yapmanız gereken yine kırmızı içerisine aldığımız bölgeden diğer AirDrop’u açık kişinin üzerine tıklayıp kabul etmesini beklemek.
Iphoneden Iphoneye Fotoğraf Aktarma
Iphoneden Iphoneye Fotoğraf Aktarma

Eğer göndermek istediğiniz telefonu göremiyorsanız Wifi ve Bluetooth bağlantılarının açık olduğundan kararlı olun açık ise wifi ve bluetooth’u kapatarak yeniden açık hale getirin.

AirDrop Açma

AirDrop uygulaması açılması şu şekilde yapılmaktadır:

İlk önce iPhone cihazlarınızdan “Kontrol Merkezi’ni” açın. Daha sonra ekranın sağ üst köşesinde gidin ve aşağı kaydırın. Ardından bölümü genişletmek için “Uçak Modu, Kablosuz, Hücresel ve Bluetooth” simgelerini görüntüleyen bölüme basılı bir şekilde tutun. Son olarak da açmak için AirDrop’a dokunun. Bu şekilde işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

 • Paylaşmak istediğiniz içeriği açın. Daha sonra Paylaş’a veya Paylaş düğmesine hafifçe dokunun.
 • Fotoğraflar uygulamasından bir fotoğraf paylaşıyorsanız parmağınızı sola veya sağa kaydırarak birden fazla fotoğraf seçebilirsiniz.
 • İçeriği paylaşmak istediğiniz AirDrop kullanıcısına dokunun.