Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım

Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım

Televizyona Baglanma Kapak

Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım, İçeriği daha büyük bir ekranda, özellikle televizyonda göstermek, son zamanlarda oldukça popüler oldu. Ek olarak, kullanıcılar kablo karmaşasını önlemek için bu kablosuz yöntemleri seçebilirler.Bugünlerde yaşadığımız teknoloji dünyasında, özellikle mobil teknoloji söz konusu olduğunda harika şeyler yapmak mümkün. Günlük yaşamımızda ihtiyaç duyduğumuz bilgi ve faydalı özelliklerin çoğu parmaklarımızın ucunda. Akıllı telefonlar, en sevdiğiniz içeriği büyük ekran TV’de izlemek için uyumlu ve serin olabilir.

Öncelikle, cep telefonunuzu televizyona bağlamak için bir bağlantı olduğunu belirtmek zorundayız. Bu bağlantı, kablo, cihaz, uygulama veya Bluetooth, kablosuz gibi bir ağ olabilir. Hangisini bağlarsanız bağlayın, TV’nizin ve telefonunuzun özelliklerine bağlıdır. Akıllı telefonunuzu televizyona bağlamanın en iyi yolları:

TV’niz akıllı TV ise;

TV’niz akıllı TV ise, cep telefonunuzu WiFi üzerinden kablosuz olarak TV’nize bağlayabilirsiniz. Telefonunuzun, tabletinizin veya PC’nizin TV cihazınızla aynı kablosuz ağa bağlı olduğundan emin olun.Telefonunuzu TV’nize en popüler Miracast teknolojisi veya Android tarafından kullanılan DLNA bağlantısı ile bağlayabilirsiniz. Miracast için, TV’nizdeki Ekran Aynalamaya geçin. Aynı şekilde, cep telefonunuzda bu özelliği açın ve televizyonunuzu bulun.

İlginizi Çekebilir: En iyi ve en hızlı telefon tamircisi

Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım
Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım

Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım

Samsung cihazınızda AllShare uygulamanız varsa, medyayı akıllı bir TV’ye aktarabilir ve yayınlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Android cihazınızdaki AllShare uygulamasını açmak ve aktarmak istediğiniz içeriği seçmek. iPhone kullanıyorsanız, telefonunuzdan kablosuz olarak fotoğraflarınızı, videolarınızı ve müziklerinizi kablosuz olarak yayınlayan iOS uygulamalarını seçmenin en kolay yoludur. Örneğin, bir kablosuz ağ üzerinden medyayı iPhone’dan HD TV’ye, PC’ye ve ARCMC DLNA UPnP gibi konsollara, App Store’da “DLNA” anahtar kelimesini yazarak bulabileceğiniz uygulamalar bulabilirsiniz.

2. TV’niz akıllı TV değil ise;

Android cihazlar için

Android kullanıcısıysanız, akıllı telefonları akıllı olmayan TV’lere bağlamak için Google Chromecast’i kullanabilirsiniz. Bu cihaz temel olarak medyayı (veya akıllı telefonunuzun görüntüsünü) doğrdaun TV’ye aktarmak için bir araçtır. Medya dosyaları desteğiyle, bu cihazı daha eski bir TV’ye bağlasanız bile YouTube gibi medyalara erişebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Android bildirim alanındaki hızlı ayarlar menüsünde cast komutunu kullanmak veya kullandığınız uygulamadaki simgeyi bulmak. Örneğin, bu seçeneği Mobil YouTube’dagörebilirsiniz. Chromecast’in bir alternatifi olarak, mevcut televizyonda Miracast teknolojisi bulunabilir.

Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım
Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım

Kablo Kullanmadan Televizyona Nasıl Bağlanırım

TV’nizde bu özelliği yoksa, Blu-ray oynatıcınızda veya medya merkezinizde Miracast desteğini alabilirsiniz. Aksi takdirde, uygun fiyatlı bir Miracast cihazı elde etmek mümkündür. TV’nizde Miracast desteği yoksa veya Chromecast’i satın almak istemiyorsanız, HDMI çıkışı için cihazınızdaki microUSB bağlantısından kablolar alabilirsiniz. Akıllı telefon üreticileri tarafından tercih edilen iki farklı standart vardır: MHL ve SlimPort. Telefonunuz standartla uyumluysa, onu kablodan almanız gerekir. Aksi takdirde, görüntüleri akıllı telefonunuzdan TV’nize aktaramazsınız.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; telefondan televizyona bağlanma, telefondan televizyona nasıl bağlanılır, telefondan , televizyona bağlanma lg, telefondan televizyona bağlanma kablolu, telefondan televizyona bağlanma vestel, telefondan televizyona kumanda, telefondan televizyona bağlanma iphone, telefondan televizyona ekran yansıtma kablosu, telefondan televizyona bağlanma beko, telefondan televizyona aktarma, telefondan televizyona aktarim, telefondan televizyona aktarma kablosu, telefondan televizyona aktarma programı, telefondan , televizyona ara kablo, telefondan televizyon açma.