Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Kayıp Apple Watch Nasıl Bulunur

Kayıp Apple Watch Nasıl Bulunur

Kayıp Apple Watch Nasıl Bulunur

Kayıp Apple Watch Nasıl Bulunur ? Apple Watch’unuzu kaybettiyseniz, geri alabilir veya en azından insanların size geri dönmesine yardımcı olabilirsiniz. Peki kayıp Apple Watch nasıl bulunur ? Apple Watch’unuzun kaybolması halinde Bul uygulaması, aygıtınızı bulmanıza ve bilgilerinizi korumanıza yardımcı olur.

Kayıp Apple Watch Nasıl Bulunur ?

Kayıp Apple Watch Nasıl Bulunur ? Apple Watch‘ı ilk kez taktığınızda, bu konuda kendinize karşı bilinçli olabilirsiniz. Ancak alıştıkça, maliyetini de unutuyorsunuz ve sonra önemsememeye başlıyorsunuz. Apple Watch’unuzu eviniz dışında herhangi bir yerde kaybediyor, unutuyor ya da koyduğunuz yeri hatırlamıyorsanız, bu duruma önlem olarak saatimizde Bul uygulamasını ayarlamamız gerekiyor.

Apple Watch’ta Bul Uygulamasını Kurma

 • iPhone’unuzda Bul uygulamasını ayarlayın
 • Ayarlar menüsünde adınıza dokunun
 • Bulmak için kaydır
 • iPhone’umu Bul özelliğini açın
 • Çevrimdışı Bulma özelliğini etkinleştirin
 • Ardından Son Konumu Gönder’i açmak için dokunun

Bul uygulaması, kaybolan Apple Watch’unuzu bulmanıza ve aygıtınızı korumanıza yardımcı olur. Eşlenmiş iPhone’unuzda iPhone’umu Bul’u ayarladıysanız bu özellik Apple Watch’unuzda da otomatik olarak etkinleştirilir. Böylece, saatiniz kaybolursa veya çalınırsa aygıtınızı bulmanıza yardımcı olması için Bul uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca, Etkinleştirme Kilidi sayesinde, başkalarının Apple Watch’unuzu silebilmesi ve iPhone’larıyla birlikte kullanabilmesi için sizin Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmesi gerekir.

Bul uygulamasını kullandığınızda Apple Watch (GPS + Cellular) ürününüz, aygıtınızın yaklaşık konumunu göstermek için GPS ile birlikte güvenilir bir Wi-Fi bağlantısı veya hücresel bağlantı kullanır. GPS özellikli Apple Watch, GPS ile birlikte güvenilir bir Wi-Fi bağlantısı kullanabilir. Apple Watch Series 1 modelinde GPS özelliği bulunmadığından, eşlenmiş iPhone’unuzun veya Wi-Fi bağlantısının konumunu görürsünüz.

İlginizi Çekebilir: Li-Fi Teknolojisi Nedir

Apple Watch Nasıl Bulunur ?

 • iPhone’unuzda, Bul uygulamasını başlatın
 • Zaten seçili değilse Cihazlar sekmesine dokunun
 • Görüntülenen listede Apple Watch’unuza gidin

Uygulama, Apple Watch için konum gösteren bir harita görüntüler. Apple Watch’unuz hücresel veri özelliğine sahipse, size mevcut konumunu gösterebilir. Hücresel veri özelliği yoksa, eviniz veya iş yeriniz gibi güvenilir bir Wi-Fi ağındaysa, nerede olduğunu görebilirsiniz. Hücresel veri olsun ya da olmasın, saatin pili er ya da geç bitecek. Bu durum gerçekleştiğinde, Bul uygulaması size saatin en son nerede konum bilgisi gönderdiğini gösterecektir.

iPhone da Erişiminiz Yoksa

 1. Herhangi bir tarayıcıdan icloud.com oturum açın
 2. iPhone Bul tıklayın
 3. Tüm Cihazlar açılır menüsünden Apple Watch seçin

Oturum açıp saatinizi seçtikten sonra, eğer saatinizin yakınınızda olduğunu düşünüyorsanız Apple Watch üzerinden ses çalabilirsiniz. Eğer bilmediğiniz ve bulamayacağınız bir lokasyonda olduğunu düşünüyorsanız, Kayıp Modu alıp saati bulan kişinin sizinle iletişime geçmesini sağlayabilir, son olarak verilerim çalınmasın diyorsanız da Apple Watch uzaktan silebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; kaybolan apple watch nasıl bulunur , apple watch kayıp , apple watch nasıl bulunur
apple watch nasıl eşleştirilir , apple watch kayboldu , apple watch kaybolursa nasıl bulunur , apple watch kaybettim , apple watch kayboldu nasıl bulurum.