Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Ekran Aniden Karardı

Telefon Ekran Aniden Karardı

Telefon Ekran Aniden Karardı

Telefon ekran aniden karardı , yere düştü, ses yok, görüntü yok ve spesifik problemler olması durumunda sorunun nedenine yönelik incelemeler yapılması gerekir. Akıllı telefonlar eskilerine göre daha hassastır ve çeşitli düşmeler sonucunda ekran kırılma sorunlarına neden olabilir.

Tabii ki, bu tür sorunların çoğunun çeşitli onarım çözümleri de var. Bu amaçla özellikle kaliteli ve güvenilir hizmet güvencesi sunan Cep Hastanesi firması kullanılabilir.

Telefon Yere Düştü Ses Var Görüntü Yok

Telefon ekran aniden karardı veya yere düşmüş, ses yok, görüntü yok ve sorun çıkması durumunda öncelikle cihazın neden bu hale geldiğinin bulunması gerekiyor. Bazen düşük bir yükseklikten bile yere düşen cihazlarda ekran sorunu olabiliyor. Aynı zamanda, bu düşme sorunu başka bir sorunu körüklemiş olabilir.

Telefon ekranının açılmaması gibi sorunlarda uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmeler büyük önem taşıyor. Bu gibi durumlarda kaliteli hizmet veren tamir ve bakım konusunda uzaman olan Cep Hastanesi gelerek bütün arızalarınız gidere bilirsiniz .

Telefon yere düştü, ses yok, görüntü yok, sorunun tespiti ve gerekli çözümün sunulması problemde atılacak adımlar dizisi olarak verilebilir. Bu gibi durumlarda Cep Hastanesi firmasının sunduğu hizmetlerden faydalanılması tavsiye edilir.

Telefon Ekranına Görüntü Gelmiyor Neden

Telefona bir düşme çarptığında genellikle önce ön cam kırılıyor ancak ön camın kırılması sadece ön cam değiştirilerek çözülecek bir sorun değil. Çünkü dokunmatik alan hassasiyetini artırmak için üreticiler entegre ön cam ve dokunmatik panel üretmektedir, bu nedenle darbe nedeniyle ön camda kırılma/çatlak olduğunda ekrana görüntü gelmemektedir.

Bazı durumlarda ön camda herhangi bir çatlama olmamasına rağmen iç ekranın kırılmasından dolayı görüntü alınamamaktadır. Telefon yere düştü ses yok görüntü sorunu yok yani ön cam kırıldığında telefonunuzun çalışmaya devam etmesinin sebebi dokunmatik panelin zarar görmesidir.

Telefon Ekran Değişimi

Telefon yere düştü ses var görüntü yok soruna uygulanacak en garanti yöntem ekran değiştirmek. Samsung ses çıkarması, görüntü olmaması gibi durumlarda cihaz yüzde yüz orijinal Samsung ve iPhone ekranı kullanılarak kurtarılabiliyor.

Ekran değişimi ile birlikte cihazın eskisinden daha verimli çalışması da mümkün olacak. Ekran değişimi için de mutlaka kaliteli ve orijinal yedek parça seçimi yapılması gerekmektedir.

Aksi takdirde cihaz başka sorunlarla da karşılaşacaktır. Bu amaçla İstanbul’da geniş bir hizmet alanına sahip olan Cep Hastanesi firmasından destek alınabilir.