Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonda Play Store Silinmesi

Telefonda Play Store Silinmesi

Telefonda Play Store Silinmesi

Telefonda Play Store Silinmesi;  Durumu basımıza çok gelmeyen bi durum bazı durumlarda telefonunuzda korsan vb zararlı yazılımlar yüklemiş yada yüklenmiş, kullandınız uygulamalar kötü yazılımlar içerebilir

Telefonda Play Store Silinmesi; bu durumda telefonu kullanan kişinin dikkat etmesi gerekenler telefonunuzu cocuğunuzda kullanıyorsa veya birden fazla kişiyle aynı telefonu kullanıyorsanız cocuklar için cocuk kilidi Play Storede kilt ve erişim ayarı kışıtlaması ve kullanılan internet browserında ayarlardan kışıtlama ve izinsiz indirim yapamama seceneklerini kullanabilirsiniz.

Google Play Store Silindi, Nasıl Yüklenir

Genellikle Android cihazlara yüklenen market uygulaması Google Play Store’dur, ancak telefonunuzdan silinmişse tekrar yükleyebilirsiniz, ancak sadece APK olarak. Google Play Store APK kurulum dosyasını aşağıdaki düğmeden indirebilirsiniz.

Apk dosyasını indirmeden önce aşağıdaki ayarları yapınız. Cihazınıza herhangi bir APK dosyasını kurmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

  • Cihazınızın uygulamalar bölümündeki Ayarlar’a tıklayın.
  • Menüden Güvenlik seçeneğine dokunun.
  • Bilinmeyen kaynaklar özelliğini aktif hale getirin.

Üst kısımdakı ayarları yaptıktan sonra “BURAYA” tıklayarak telefonunuzun sürümüne uygun APK dosyasını indirip kurabilirsiniz.

Şimdi indirdiğiniz Google Play Store APK dosyasına dokunup açılan penceredeki “Yükle” butonuna basarak cihazınıza Play Store uygulamasını yeniden yükleyebilirsiniz.

Google Play Niye Silinebilir

Root Yapılan Telefonda’da Google Play silinebilir. Bu durum telefonun ayarlarının bozulması, güncelleme format atılırken, silinecek dosyaları silerken yanlışlıkla google play silinebilir. Yada Google Play’dan yüklenmiş uygulamaların kötü yazılımlar yükler yada güvenlik Temizlik uygulamaları bazı uygulamalardaki Yazılımları ve Google Play dışından indirmiş olduğunuz uygulama,dosyaları verileri kötü yazılım olarak görüp siler.

İşte bu durum Google Play’dan indirmiş Uygulamaların kullanmış oldukları verilerde dosyalarda’da olabilir. yada Çocuğunuz yada başkası bir şeyi silerken yanlışlıkla silmiş olabilir

Kötü Yazılımlar Telefonda Play Store Silinmesi’ne Yol Açabilir

Telefonu Kötü(Zararlı) Yazılımlardan Koruyacak Uygulamalar

Android cihazınıza yüklenen uygulamaları iyi değil amaçlı yazılımlardan koruyarak, hem telefonunuzun hem de telefonunuzda yüklü uygulamaların ve içerdiği verilerin güvenli bir biçimde çalışmasını ve korunmasını sağlarsınız.

Android’de Uygulamaları Zararlı Yazılımlardan Koruma

Uygulamalarınızı Google Play Project’ Bağlı Kalmayım. Google Play Project taraması güvenlik açısından yeterli değildir. Çünkü uygulamalardaki kötü yazılımları %65 gerçek zamanlı algılar. Google Play Project, gerçek zamanlı olarak iyi değil yazılımları takip etme oranına göre, iyi değil yazılımlara karşı mücadele eden diğer uygulamalara göre çok düşük bir istatistiğe sahiptir.

Telefonunmuzda Google Play Silinmesi

Google Play Project’e bağlı kalmayıp listede en başarılı istatistiklere sahip Antiy’in AVL uygulamasını Android cihazınıza indirerek uygulamalarınızı güvenle koruyabilirsiniz. AVL’yi buraya tıklayarak telefonunuza indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Pendik En Güvenilir iPhone Servisi

CM Security

Android güvenlik uygulaması, galerimizin ilk sırasında CM Güvenlik özelliğine sahiptir. Uygulama virüs ve trojan dosyaları beraberinde temel bir koruma seviyesi sağlar. Gizli bir fotoğraf galerisi özelliği ve CM Security ile ortak virüs tehditlerine karşı her uygulamayı ayrı ayrı parola ile koruyabilirsiniz.

Uygulama ayrıca harici olarak takılmış SD kartları da tarayabilir. Ayrıca, Apple tarafından sunulmakta olan “iPhone’umu Bul” benzeri bir hizmet de bu uygulamada mevcut. Buraya tıklayarak uygulamyı indirebilirsiniz.

Avast Mobile Security

Avast adlı bir virüsten koruma yazılımı olan Avast Mobile Security, Google Play Store’daki Android kullanıcılarını bekliyor. Virüslere, iyi değil amaçlı yazılımlara ve casus yazılımlara karşı koruma vaat eden uygulama, bağlandığınız Wi-Fi ağlarının güvenliğini de kontrol eder. Güvenli olmayan Wi-Fi ağları iyi değil amaçlı yazılımlar kadar tehlikeli olabilir. Basit bir güvenlik önlemi olarak, numara engelleme özelliği uygulama ile beraber gelir. Buraya tıklayarak uygulamayı yükleyebilirsiniz

Telefonda Play Store Silinmesi

Telefona Root Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Android, özellikle Google’ın iyileştirmeleri ve her sene yeni sürümü ve teknolojiyi seven herkesi göz kamaştıran inovasyon sayesinde ekosistem olarak büyüyen bir kapasiteye sahiptir; her güncelleme farklı şeyler dener.

Tabii ki, her teknoloji tutkununun istediği şey onlardan uzak durmak ve bu tür yenilikleri denemek. Peki, teknoloji meraklı arkadaşınızın orta segment bir cihazı var ise, ekonomik durum kısıtlanmışsa ne yapmalı? Bildiğiniz gibi, çoğu cihaz markası iki seneden fazla bir süredir piyasadaki modellerine Android güncellemeleri sunmuyor. Bu, cihazı mevcut sürümle kullanmayı söylemenin başka bir yoludur. Bunun da ötesinde, sabırsız teknoloji sevenler için en büyük sorun olan “geç güncelleme” sorunu da var.

Telefonda Play Store Silinmesi

APK Nedir

Android işletim sistemiyle çalışmakta olan akıllı telefon veya tablet bilgisayarınıza Google Play Store dışında da uygulamaya yükleyebilirsiniz. .APK Android cihazlara yüklenen uygulamaların kurulum dosyasının uzantısıdır. APK dosyalarını yükleyebilmeniz cihazınızın ayarlar kısmından izinlerle ilgili bir takım değişiklikler yapmanız gerekir. Bu izni vermek için aşağıda belirtilen adımları sırasıyla takip etmelisiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefondan play store silme , telefondan play store silinmiş , telefonda play store bulamıyorum , telefonda play store kayboldu , play store silinmesi , android telefonda play store silindi , telefonda google play silindi , google play silinmesi , play store nasıl silinir , play store silinmiş.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.