Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım

Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım

Telefonun Bataryası Sisti

Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım Akıllı telefonlarda ve tabletlerde batarya şişmesi sorunu sıkça rastlanan bir sorun. Peki bataryası şişen telefon patlar mı? Aklınızdaki tüm soruları aşağıdaki metinde tüm sorunlar yazmaktadır.

Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım

Telefon pil şişeleri aslında bir çok nedeni var. Alt Sanayi pillerinin ve şarj cihazlarının açıklaması, pil şişmesini tetikleyen faktörlerdir. Telefonun pilinin dolu olması gerekiyorsa, şarj edilebilir, minimum veya maksimum sıcaklıklarda bırakılabilir veya şarj edilebilir olarak temin edilebilir. Telefon pili bir çeşit şişerse.;

  • Telefonu uzun süre şarj etme,
  • Şarj ederken cihazların elektrik kesintilerinde kısa kesikler,
  • Bir alt-endüstriyel pil veya şarj kullanımı,
  • Cihazın aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam etmek,
  • Çok soğuk veya sıcak ortamlarda, telefon şarj olarak şarj edilebilir.

Pil Şişmesini Nasıl Anlarız

Sanırım bir sürü telefonun pil şişmesi var. Pil şiştiğinde arka kapağı bastırır. Kapağın çıkmasına neden olur veya kapağın üzerinde bir çarpma olur. Tabii ki, pil pilin şişmesini anlamak için oldukça kısa bir süre sürer. Örneğin, LG G4’ün pili şişerse, arkadaki tuşlar kaçmaya başlar.

Şişmiş Batarya
Şişmiş Batarya

Bununla birlikte, pil telefonlarda (iphone’unuz varsa) henüz çıkarılabilir değildir. Pildeki bu cihazların varlığı teknisyenler tarafından yapılır. Elbette seçenekleri ortadan kaldırarak, bir pil göstergesi ile davanın ayrılmasına yol açabilir. Yine, arka alüminyum kasa çarpılabilir.

İlginizi Çekebilir: İphone Batarya Değişimi

Şişen Bataryanın Telefona Zararları

Üflemeli pil doğrudan telefonun politikasına yazdırır. Bu baskı sonucu arka kapağı, anakart veya hatta ekranı kırabilir. Biz iPhone pil şişmiş iPhone cihazlarda fark en yaygın şey durumda veya ekran kırma ekranın ayrılmasıdır. Samsung çıkarılabilir piller arka kapağa zarar verebilir. LG cihazları, ön cam çatılar, anakart arızalarını gözlemleyerek bir cihazdır. Kesinlikle istemediğimiz şey, telefonun pilin yanması / patlaması sonucu kullanılabilmesi ve doğuda hasara neden olmasıdır.

Şişen Batarya Nasıl Anlaşılır
Şişen Batarya Nasıl Anlaşılır

Kısacası, pil şişmesinin neden olduğu hasar oldukça yüksektir. Bundan önce, telefonun pili şişerse, nitelikli bir teknisyen tarafından çıkarılmalıdır. Aksi takdirde, istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.

Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım

Akıllı cep telefonlarının pillerinin patlamasının nedeni, Gerçek pil şişmesi problemiyle aynıdır. Pil veya şarj cihazı bir taşeron ise, telefon aşırı ısınabileceğinden veya pil şişmiş ve pil kullanılıyorsa pil tetikleneceğinden devam edilebilir veya aşırı ısınabilir.

Patlayan Batarya
Patlayan Batarya

Telefonu şarj etmek, telefonu kapatmak, cihazı uzun süre şarj etmek, telefon sırasında bir pil patlamasına neden olur. Ek bilgi olarak şişmiş pili delmeyin. Çünkü telefonun koruyucu kalkanı delindiğinde, pili içeren kimyasal havadaki oksijenle temas eder ve yanmaya başlar.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; telefon bataryası şoklama, telefon bataryası patlaması, telefon bataryası nasıl yapılır, telefon bataryası patlatma, telefon bataryası ile powerbank, telefon bataryası neden şişer, telefon bataryası tamiri, telefon bataryası nasıl bozulur, telefon bataryasını buzdolabına koymak, telefon bataryası alırken nelere dikkat edilmeli, telefon bataryası aniden bitiyor, telefon bataryası arızaları, telefon bataryası artı eksi, telefon bataryası ile ateş yakmak, Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım,telefon bataryası bıçakla delinirse ne olur, telefon bataryası bozuldu, telefon bataryası bozulursa ne olur.