Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım

Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım Akıllı telefonlarda ve tabletlerde batarya şişmesi sorunu sıkça rastlanan bir sorun. Peki bataryası şişen telefon patlar mı? Aklınızdaki tüm soruları aşağıdaki metinde tüm sorunlar yazmaktadır.

Telefonun Bataryası Neden Şişer

Telefon pil şişeleri aslında bir çok nedeni var. Alt Sanayi pillerinin ve şarj cihazlarının açıklaması, pil şişmesini tetikleyen faktörlerdir. Telefonun pilinin dolu olması gerekiyorsa, şarj edilebilir, minimum veya maksimum sıcaklıklarda bırakılabilir veya şarj edilebilir olarak temin edilebilir. Telefon pili bir çeşit şişerse.;

 • Telefonu uzun süre şarj etme,
 • Şarj ederken cihazların elektrik kesintilerinde kısa kesikler,
 • Bir alt-endüstriyel pil veya şarj kullanımı,
 • Cihazın aşırı ısınmasına rağmen kullanılmaya devam etmek,
 • Çok soğuk veya sıcak ortamlarda, telefon şarj olarak şarj edilebilir.

Pil Şişmesini Nasıl Anlarız

Sanırım bir sürü telefonun pil şişmesi var. Pil şiştiğinde arka kapağı bastırır. Kapağın çıkmasına neden olur veya kapağın üzerinde bir çarpma olur. Tabii ki, pil pilin şişmesini anlamak için oldukça kısa bir süre sürer. Örneğin, LG G4’ün pili şişerse, arkadaki tuşlar kaçmaya başlar.

şişmiş batarya
şişmiş batarya

Bununla birlikte, pil telefonlarda (iphone’unuz varsa) henüz çıkarılabilir değildir. Pildeki bu cihazların varlığı teknisyenler tarafından yapılır. Elbette seçenekleri ortadan kaldırarak, bir pil göstergesi ile davanın ayrılmasına yol açabilir. Yine, arka alüminyum kasa çarpılabilir.


Şişen Bataryanın Telefona Zararları

Üflemeli pil doğrudan telefonun politikasına yazdırır. Bu baskı sonucu arka kapağı, anakart veya hatta ekranı kırabilir. Biz iPhone pil şişmiş iPhone cihazlarda fark en yaygın şey durumda veya ekran kırma ekranın ayrılmasıdır. Samsung çıkarılabilir piller arka kapağa zarar verebilir. LG cihazları, ön cam çatılar, anakart arızalarını gözlemleyerek bir cihazdır. Kesinlikle istemediğimiz şey, telefonun pilin yanması / patlaması sonucu kullanılabilmesi ve doğuda hasara neden olmasıdır.

Şişen batarya nasıl anlaşılır
Şişen batarya nasıl anlaşılır

Kısacası, pil şişmesinin neden olduğu hasar oldukça yüksektir. Bundan önce, telefonun pili şişerse, nitelikli bir teknisyen tarafından çıkarılmalıdır. Aksi takdirde, istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.


Akıllı Telefonların Bataryası Neden Patlar

Akıllı cep telefonlarının pillerinin patlamasının nedeni, Gerçek pil şişmesi problemiyle aynıdır. Pil veya şarj cihazı bir taşeron ise, telefon aşırı ısınabileceğinden veya pil şişmiş ve pil kullanılıyorsa pil tetikleneceğinden devam edilebilir veya aşırı ısınabilir.

patlayan batarya
patlayan batarya

Telefonu şarj etmek, telefonu kapatmak, cihazı uzun süre şarj etmek, telefon sırasında bir pil patlamasına neden olur. Ek bilgi olarak şişmiş pili delmeyin. Çünkü telefonun koruyucu kalkanı delindiğinde, pili içeren kimyasal havadaki oksijenle temas eder ve yanmaya başlar.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; telefon bataryası şoklama, telefon bataryası patlaması, telefon bataryası nasıl yapılır, telefon bataryası patlatma, telefon bataryası ile powerbank, telefon bataryası neden şişer, telefon bataryası tamiri, telefon bataryası nasıl bozulur, telefon bataryasını buzdolabına koymak, telefon bataryası alırken nelere dikkat edilmeli, telefon bataryası aniden bitiyor, telefon bataryası arızaları, telefon bataryası artı eksi, telefon bataryası ile ateş yakmak, Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım,telefon bataryası bıçakla delinirse ne olur, telefon bataryası bozuldu, telefon bataryası bozulursa ne olur, telefon bataryası buzdolabı, bataryası biten telefon nasıl çalışır, telefon bataryası çabuk bitiyor, bataryası bozuk telefon, bataryası büyük telefon, telefon bataryası dinleme cihazı, telefon bataryası çalışma prensibi, telefon bataryası çalışmıyor, bataryası çıkmayan telefon nasıl kapatılır, bataryası çıkmayan telefon nasıl açılır, telefon bataryası değiştirme, telefon bataryası doldurma,


1 Yorum

 • Teknisyen

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir