Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonumun Sesi Azaldı

Telefonumun Sesi Azaldı

Telefonumun Sesi Azaldı

Telefonumun Sesi Azaldı ,Cep telefonu hoparlöründen az ses duyma sorunu genellikle kullanıcıların sık sık başına geliyor Hoparlör ses sorunu nasıl giderilir. Cep telefonu hoparlörü ve mikrofon hataları, kullanıcıların karşılaştığı en yaygın sonlar arasındadır.

Bu arızanın bir sonucu olarak, telefonun hoparlörü az ses veya konuşma sırasında sesiniz düşük olabilir veya hiç olmayabilir.

Telefonumun Sesi Azaldı, Sebebi Nedir ?

Telefonunuzun sesi azaldı ise yaşanılan bu problemin başlıca 3 sebebi bulunmaktadır.

  1. Hoparlörün arızalanması
  2. Ses çıkışı ızgaralarının tıkanması
  3. Ses tuşları ile istenmeden de olsa sesin kısılması

Telefonunuzun sesi kısık ise tekrar açmak için neler yapmanız gerektiğini anlatalım.

Ses Çıkışı Izgaralarının Tıkanması

Telefonlarımızda genellikle 2 tane ses çıkışı vardır. Bir tanesi üstte bir tanesi de altta bulunmaktadır.

  1. Konuşur iken karşı tarafta sesin gelmesini sağlar.
  2. Telefon çaldığında ya da müzik açıldığında sesin duyulmasını sağlar.

Cihazınıza dikkat ettiğinizde, her iki parçada da delikler vardır. Bu delikler zamanla toz, kir, giysi pamuğu ve benzeri parçacıklarla tıkanır. Tıkanıklığın bir sonucu olarak, sesler düşük bir şekilde algılanmaya başlar.

ÇÖZÜM: Genellikle bu tıkanıklıkların bir teknisyen tarafından açılmasını öneririz. Bununla birlikte, bu tıkanıklığı evde kullanılmayan diş fırçaları gibi malzemelerle açabilirsiniz. Temizlenmenin detaylı bilgilerini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Ses Tuşlarından Sesin Kısılması

Akıllı telefonumuzu kullanırken, Ses Kısma Düğmesine fark etmeden basabiliriz. Özellikle cihazı cebimize koyup çıkardığımızda. Ancak cihazlarımızı sadece bizim için değil küçük çocuklarımız için de kullanabilirler. Ayrıca bilmeden sessiz düğmesine basabilirler.

Ses Acma Ses Kisma

Telefonunuzun ses seviyesi düşükse, Ses Seviyesini Artır tuşuna basın veya Ayarlar bölümünden konuşma ve çalma hoparlörünün sesini artırın. Sorununuz çözülecektir.

İlginizi Çekebilir: iPad Dokunmatik Ön Cam ve Ekran Değişimi

Hoparlörün Arızalanması

Ne yazık ki, telefonun düşük ses seviyesinin en büyük nedenlerinden biri ses çıkış hoparlörlerinin arızalanmasıdır. Öyleyse bir cihazdaki hoparlör neden başarısız oluyor ve cihazdan düşük gürültüye neden oluyor?

  1. Alınan darbeler ile hoparlör koruyucularının yırtılması.
  2. Sıvı – nem teması sonrasında hoparlörün metal parçalarının oksitlenmesi

Bu gibi durumlarda ise sorunun özüm yolu profesyonel bir teknisyen tarafından hoparlör değişiminin yapılmasıdır.

Hoparlör Değişimi Fiyatı

Akıllı telefonlardaki hoparlör değişim ücretleri, kullandığınız cihazın markasına ve modeline göre değişir. Bu nedenle, aşağıda paylaştığımız iletişim numaralarından veya yorum alanından bize ulaşırsanız ücretini öğrenebilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonumun sesi azaldı iphone , telefonumun sesi azaldı samsung , telefonum sesi azaldı , telefon sesi azaldı , iphone telefon sesi azaldı , telefon kulaklık sesi azaldı , telefonumun sesi kısıldı nasıl açabilirim , telefonun sesi kısıldı nasıl açabilirim , telefonun sesi azaldı huawei , telefonun sesi azaldı samsung , telefonun sesi kısıldı samsung.