Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor

Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor

Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor

Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor; Dokunmatik ekranım çalışmıyor sorun ve çözümler iPhone veya Android ekran dokunmatik ekrana yanıt vermediğinde ne yapmalı?

Telefonun Dokunmatiği Çalışmıyor; Son senelerde telefonlarımızda tuş kalmadı gibi. Tuş kalmayacak yerini ekrandan dokunarak idare edilen telefonlara bıraktı. Tuşların basıp basmaması sorunundan kurtulup “Telefonun dokunmatiği çalışmıyor problemine başladık.

Dokunmatik Çalışmıyor İse Sebebi Ekran Olabilir

Hasra, telefona vurulduktan sonra ön cam ile ekran arasındaki dokunmatik alanı görmüş olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, tek çözüm ekranı değiştirmektir. Ekran değişikliği uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır. Cep Hastanesi, ekran değişikliği için Türkiye rekorunu elinde tutan ve 3 aylık teknik servis garantisi ile ekran değişikliği yapan teknik bir servistir.

 • Orjinal ekran kullanılır.
 • Bilgileriniz silinmez.
 • Dokunmatik sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.
 • Cihazınız 3 ay Cep Hastanesi ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

Telefonunuzun dokunuşu çalışmıyorsa, aşağıda belirtilen iletişim numaralarından hizmetimizi arayabilir veya yorum yorumu alanına yazabilirsiniz.

Cep Telefonunun Suya Düşürülmesi Durumu

Cep telefonu suya düştüğünde, telefonu hemen sudan çıkarın ve kapatın, pili vücuttan çıkarın ve bir kağıt havluyla kurulayın. Asla saç kurutma makinası gibi aletlerle kurutmayı denemeyin. Çünkü bu aletler mekanik parçalara zarar verir.

Telefonun dış yüzeyini kurutduktan sonra, çıkarılabilir parçaları ayırın ve kulak temizleme cubuğu ile dikkatli bir şekilde temizleyin. Temizledikten sonra telefonumuzu küçük bir torbaya koyun ve hava almaması için pirinçle dolu bir kaba koyun. 24-48 saat sonra telefonu çıkarın ve şarj edin. Bu adımları uygularsanız, telefonunuz büyük olasılıkla şimdi çalışacaktır.

Telefonun Dokunmatiği Calısmıyor

Dokunmatik Ekran Çalışmıyor. Temizleyin.

Kullandığınız dokunmatik telefon birkaç yaşındadır ve sürekli kullanımı sebebiyle üstünde bir yağ tabakası oluşturabilir. Dokunmatik telefonunuzun iyi performans göstermediğini düşünüyorsanız, ayrıntılı bir temizlik yapın. Temiz, yumuşak, pürüzsüz bir bez alın ve telefonun ekranını temizleyin. Telefonu eğip telefona baktığınızda ekranın temiz olup olmadığını kontrol edin.

İlginizi Çekebilir: Kendi Numaranı Öğrenme Kodu

Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Cep telefonu ekranları veya ön camlar hasar gördüğünde, örümcek benzeri bir web tasarım harikasıyla karşılaşacaksınız. Ancak her şey çok estetik olmayabilir ve cihazınızı kullanılamaz hale getiren yanıt vermeyen bir dokunmatik ekranla da karşılaşabilirsiniz.

Telefonun Dokunmatiği Calısmıyor

Cep Telefonunuzun Batarya Arızası Durumu

Dokunmatik cep telefonu pillerinin ömrü, şarj olma şekline bağlı şekilde yaklaşık 1 senedir. Telefonunuzun pili şişerse veya içinden sıvı akıyorsa çok tehlikelidir. Bunlar genelde yardımcı endüstriyel akülerde meydana gelir. Bu durumlarda yapmanız gerekli olan tek şey o pili değiştirmek. Cep telefonu pili 1-iki gün altına düştüğünde değiştirilmesi gerekir.

Dokunmatik Ekran İçin Temel Düzeltmeler

 • Ekranı lif bırakmayan bir bezle temizleyin.
 • Cihazınızı yeniden başlatın.
 • Kılıfınızı veya ekran koruyucunuzu çıkarın.
 • Ellerinizin temiz ve kuru olduğundan ve eldiven giymediğinizden emin olun.

Deneyim seviyeniz ne olursa olsun, dokunmatik ekranınız çalışmadığında deneyebileceğiniz bazı temel, kolay düzeltmeler vardır. Denemeniz gerekli olan ilk şey ekran ve ellerinizi temizlemek. Dokunmatik ekranlar ıslak veya kirli olduğunda iyi çalışmaz ve parmaklarınız ıslak, kirli veya eldivenle kaplı olsa bile yanıt vermeyebilir.

Ekranda herhangi bir sıvı veya kir veya yiyecek gibi başka bir madde var ise, ilk adım onu temizlemek. Bu işe yaramazsa, cihazı kapatın ve tekrar açın, genelde sorunu çözecektir. Bu hemde yeniden başlatma olarak da bilinir ve işlem bir cihazdan diğerine biraz farklıdır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonun dokunmatiği çalışmıyor samsung , telefonun dokunmatiği çalışmıyor ne yapmalıyım , telefonun dokunmatiği çalışmıyor huawei , telefonun dokunmatiği çalışmıyor iphone , telefonun dokunmatiği çalışmıyor casper , telefonun dokunmatiği çalışmıyor nasıl kapatırım , telefonun dokunmatiği çalışmıyor xiaomi , telefonun dokunmatiği çalışmıyor lg , telefonun dokunmatiği çalışmıyor asus , telefonun dokunmatiği çalışmıyor a50.