Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Whatsappta Fotoğraflar Yüklenmiyor

Whatsappta Fotoğraflar Yüklenmiyor

Whatsappta Fotoğraflar Yüklenmiyor

WhatsApp fotoğraflar yüklenmiyor sorunu için makalemizde birçok farklı çözüm sunacağız. Fotoğraf, video ve sesli mesajların neden olabileceği yaygın sorunları ve bunların çözüm yöntemlerini listeleyeceğiz.

Fotoğraf İndirmeme Nedenleri

WhatsApp fotoğraflar yüklenmiyor bir hata oluştu; indirme başarısız oldu. İndirilemedi, lütfen size yeniden gönderilmesini isteyin. Telefonunuzla ilgili aşağıdaki sorunlarınız varsa, fotoğraf tekrar gönderilse bile indirilmez.Whatsapp Resim Indirme Sorunu

WhatsApp bu hata ile karşılaşılmasının sebebi kimi zaman telefon ile alakalı olabiliyor. Fakat bazı olağanüstü durumlarda telefon ile alakalı bir sebep olmasa dahi aynı sorunu yaşayabilirsiniz. WhatsApp kullanıcıları mesajlaşırken resim gönderdikleri takdirde karşı taraf resmin bulanık bir halini görür ve indir butonu çıkar. Fakat ne kadar denese de indirememektedir. Durum paylaşımında da aynı sorun gözlenmektedir.

Başlıca Fotoğraf İndirme Çözümleri

 • Telefonunuzun güçlü bir sinyalle çalışan bir internet bağlantısı olup olmadığını iki kez kontrol edin. Emin olmak için bir web sayfası yüklemeyi deneyin.
 • Telefonunuzun bağlı olduğundan eminseniz (farklı Wi-Fi erişim noktalarına ve / veya 4G’ye bağlanmayı deneyin).
 • Telefonunuzda tarih ve saatin doğru ayarlandığından emin olun. Randevunuz yanlışsa, medyanızı indirmek için WhatsApp sunucularına bağlanamazsınız. Tarihi ayarlamak için, ayarlar> Tarih saati giderek otomatik olarak alınacak ayarları kontrol edebilirsiniz.
 • Bazı durumlarda, WhatsApp dosyaları SD kartınıza kaydetmekte zorlanabilir. SD kartınızda yeterli alan olduğundan emin olun. SD kartınız doluysa, WhatsApp hiçbir şeyi kaydedemez. Gereksiz dosyaları silerek daha fazla yer açın. SD kartınızın salt okunur moda ayarlanmadığından emin olun. WhatsApp dosyası olmayan bir dosyayı SD kartınıza kaydetmeyi deneyin.
 • Bağlı olduğunuz ağ ayarlarınızla ilgili bir sorun olabilir. WhatsApp mesajları güvenilir bir şekilde göndermek ve almak için web dışı (HTTP olmayan) bir veri kanalı gerektirir ve bu bağlantı mobil sağlayıcınızın erişim noktası ayarları tarafından engellenebilir (veya kısıtlanabilir).
  Güvenlik duvarı kısıtlamaları olan bir kampüste veya kurumsal Wi-Fi ağ yöneticisine başvurun. Wi-Fi uyku modunda kaldığından emin olun.
 • Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatın.
 • Mobil servis sağlayıcınıza başvurun veya Microsoft web sitesini ziyaret edin ve APN ayarlarınızın doğru yapılandırıldığından emin olun.
 • Mobil ağ ayarlarınızı sıfırlamak birçok bağlantı sorununu çözebilir “Ayarlar”> “Genel”> “Sıfırla”> “Ağ Ayarlarını Sıfırla” seçeneklerini takip ederek ayarları sıfırlayın ve tekrar deneyin.
 • WhatsApp Google Play Store bulunan en son sürüme güncelleyin. Uygulama güncel değilse bu tarz hatalar ile karşılaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Huawei Ekran Siyah Oldu

Telefonunuzun Ayarlar > Ağ ve internet > dokunun ve Uçak madunu açıp kapatın. WhatsApp tekrar açın ve deneyin.

Umarız WhatsApp fotoğraf yüklenmiyor sorunu çözülmüştür. eğer sorununuz hala çözülmediyse Cep Hastanesi Teknik Servisimize başvurun.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; WhatsApp fotoğraf inmiyor , WhatsApp fotoğraflar inmiyor , WhatsApp fotoğraf indirilemiyor , WhatsApp fotoğraflar yüklenmiyor , WhatsApp foto gönderemiyorum , WhatsApp fotoğraf görünmüyor ama çevrimiçi , WhatsApp fotoğraf gönderemiyorum.