Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonum yere düştü, açılmıyor, ses yok, görüntü yok, ekran aniden karardı ve ne yapacağımız hakkında çok fazla soru almaya başladık. Bu makalede, yerdeki telefonların neden açılmadığı, sorunu çözmek için neler yapılması gerekli olduğu teknisyenlerimiz ile detaylı olarak tartışılmaktadır.

Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Ekrana gelmeyen telefon, günümüzde sıkça karşılaşılan sorunlar arasında yer almakta. Cihaz bütünüyle şarj olduğunda bile, açıldığında, arka ışık herhangi bir biçimde açılmaz veya yalnızca arka ışık yanar.

Telefonum Yere Düştü Ekran Açılmıyor Sebebi Nedir

Telefon yere düştüğünde, hasar gören ilk Yer Cam olduğu için ekrandır. Genellikle ön cam çatlaması yaşanır veya iç ekran kırılır. Dahili ekran kırık / kırık olduğunda, hiçbir görüntü ekranda görüntülenir. Bazı durumlarda, ön camda çatlama olmamasına rağmen, dahili ekranın kırılması sebebiyle görüntü alınamaz. Birçok kullanıcıdan almış olduğumuz geri bildirim, ses var ama görüntü yok. Telefonun yere düşmesi sebebiyle, ekranın bir bölümü bütünüyle gidebilir, dokunmatik alanın bir bölümü veya tamamı çalışmayabilir ve ekranda mürekkep benzeri renkler görünebilir. Bu problemlerin tek çözümü ekran değiştirme. Bu noktada, ne yazık ki, bazı telefonların telefonun anakartında sorun yaşayabileceğini hatırlatmak yararlıdır.

Ekranı Gelmeyen Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ekran olmadan telefon arızası en can sıkıcı arızalardan birisidir. Bu problemde, cihazdan hiçbir görüntü alınamadığından, üstünde hiçbir işlem gerçekleştirilemez ve bütünüyle kullanılamaz hale gelir. Peki bu sorun neden ortaya çıkıyor ve nasıl çözülüyor? Her şeyden önce, en yaygın sebeplerden biri sıvı hasarıdır. Cihaz tarafından alınan sıvı oksitlenebilir veya kısa devre yapabilir ve görüntüyü yansıtmaktan sorumlu LCD panelini bozabilir. Benzer şekilde, LCD flex kablosu hasar gördüğünde, ekranda görüntü görüntülenmez. Ancak burda önemli bir nokta var. Cihazınızı açtığınızda ekran arka ışığı açıksa, yani ekran siyah kalsa bile, yanıyorsa sorun yazılım olabilir. Teknisyenlerimiz bunu anlamak için cihazınızı yedekleyecek ve daha sonra tekrar sıfırlayacaktır. Bu şekilde, herhangi bir yazılım değişikliğinin ekranın başarısız olmasına neden olup olmadığı belirginleşir. Sıfırlamadan sonra sorun devam ederse, bir sonraki adıma geçin.

Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Android: Telefon Asla Açılmıyorsa

Belki cihazınız açıldığında ilk güç döngüsü sırasında sıkıştı ve bu şekilde kaldığı için asla açılmadı. Aksine, kapamak veya yeniden başlatmak mümkün değildi. Bu durumda, cihaz donduğundan güç düğmesi artık çalışmıyor. Bazı cihazlarda, pilin çıkarılması ve yeniden takılması bir çözümdür, ancak arka kapak açılmalıdır. Böyle bir cihaz değil ise, güç düğmesini 10 saniye basılı tutarak sıfırlanmalıdır. 10 saniye içerisinde değişmezse, 30 saniyeye kadar bekleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Su Kaçan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Cep Telefonunda Veri Kurtarma

Açılmamış numaralı telefondan veri işlemek mümkündür, eğer fark ederseniz, işlemciye sahip cihazların gerekli yazılımını kullanarak son kez gelir. Cihazınızı yedeklediğinizde, elinizde ters bir durum olduğunda en güncel bilgileri bulacaksınız. Peki sorun ekrana gidiyor ya da düzgün çalışıyor olan bir telefonda sonucu kaydederim? Android telefon kelimenin tam anlamı ile “açılmazsa”, diğer bir ifadeyle, ekranda ışık yoksa, cihazınızın bir anakart arızası olabilir. Ancak, sonunda, cihaza ait cihazlarda kullanılan cihazlarla hiçbir görüntü alınmaz ve ekran arızalı olur. Ekranı değiştirirken durum silinmeyecek ve cep Hastanesi ekranı değiştiriyor. Bunu anlamanın en kısa yolu, cihazınızı bir USB kablosuyla PC’ye bağlamaktır. Bilgisayarınız telefonu görürse sorun ekranda

Açılmayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Suya Düşen Telefon Açılmıyor. Tamir edilir mi

Bildiğiniz gibi, su ve elektronik cihazlar ayrı dünyaların varlığıdır. Tek bir damla su devre kartına girerse, suyun yüksek iletkenliği tarafından başlatılan elektrik akımı bakırdan suya atlar, elektrik akışını önler ve kısa devre yapar. Suyun elektrikli cihazlara zarar vermesinin tek sebebi bu değildir. Su ve metal çok kuvvetli tepki eğilimindedir. Bu sebeple, telefonunuzun iç kısmını oluşturan metaller uzun süre ıslak veya nemli kalırsa, demir paslanması ve bakır oksidasyonu meydana gelecektir. Tahmin ettiğiniz gibi bunların hiçbiri telefonunuz için iyi değildir.

Akıllı Telefon Ekran Değişimi Nasıl Yapılmalı

Ekran değiştirme, cihazınız için özel araç gereç kullanan profesyonel teknisyenler tarafından yapılmalıdır. Ekran değişikliğinin yapıldığı teknik servis odası gerekli şartları sağlamalıdır, kullanılan ürün orijinal olmalıdır. Ekran değişiminden sonra, cihazınızın garanti kartı ile beraber size teslim edilmesi gerekir. Teknik servis screenimizde ekran değişimi;

  • Uzman ve deneyimli teknisyenlerimiz tarafından yapılır.
  • Komple yani iç ekran + ön cam + dokuınmatik alan + dış panelden oluşan orjinal ürün kullanılır.
  • Telefon içinde bulunan bilgileriniz mutlaka silinmez.
  • Teknik servis odamız bütünüyle sterilize edilmiş ve statik elektrikten arındırılmıştır. Aynı zamanda 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulmaktadır.
  • Değişim süresi teknik servisimize gelindiğinde 30 dakika, tek taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Ekranı açılmayan telefonu bilgisayara Bağlamak , Telefonum bozuldu , Tamir telefon , Telefon Tamiri.