Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Akıllı Telefon İşlemcileri

Akıllı Telefon İşlemcileri

Akıllı Telefon Işlemcileri

Akıllı telefon işlemcileri Bir akıllı telefon satın alırken, hangi işlemci markasına ve modeline sahip olduğunuzu gördünüz mü? ya da işlemcinin ne kadarının dünya çapında testlere girdiğini, hangi sırayla. Bu makaleyi bitirdikten sonra, dikkat edeceğiniz ilk konulardan biri olacağından eminiz.

Birkaç sene öncesine kadar bu makaleyi yazan benim, telefon alırken dikkat ettiğim konular belliydi. 3 temel nokta bulunmaktaydı. Kısaca bu maddelerden bahsettikten sonra akıllı telefonlarda kullanılan işlemcileri sizlerle paylaşacağım.

Birkaç Sene öncesine kadar, bu makaleyi yazan bendim ve telefonu aldığımda dikkat ettiğim şeyler açıktı. 3 Esas nokta vardı. Bu öğeler hakkında kısaca konuştuktan sonra, akıllı telefonlarda kullanılan işlemcileri sizinle paylaşacağım.

En İyi İşlemci Markası ve Modeli Hangisi?

Bir akıllı telefon satın alırken en büyük ayırt edici özellik, hangi işlemcinin desteklediği, en iyi işlemci nedir ve bize ne sağlıyor? daha hızlı ve daha iyi bir işlemciye sahip olmak telefon performansını nasıl etkiler? En önemlisi, fiyat durumu. En yeni ve en güçlü işlemciye sahip bir telefon satın almak ne kadara mal olacak? Bu makalede, akıllı telefonların kalbini oluşturan işlemcilerin özelliklerinden, bu işlemcileri kullanan telefonların kıyaslanmasına ve listelenmesine kadar aradığınız her şeyi bulacaksınız. kalp veya beyin bir insan için ne olursa olsun, bir akıllı telefon için işlemci, yürek ve beyin kadar önemli bir işlevdir.

1.Kaç GB RAM’i var

2.Batarya kapasitesi kaç mAh

3.Kamerası kaç MP

Akıllı telefon işlemcileri

Dikkat etmem şart olan en Mühim konulardan biri olan yonga seti (yonga seti) ve ana işlemci (CPU) uygulamaları kullanmaya başladıktan sonra hızlı bir şekilde yapmam gerektiğini ayrım ettim. Aynı vakitte, şu anda dikkat ettiğim madde sayısı epey yüksektir. Gelecekte, bu konuyla alakadar Diğer bir makale olacak ve bu noktada bağlantıyı paylaşacağım.

İlginizi Çekebilir: Oppo Find X Ekran Değişimi

Telefon Islemciler

Quallcom: Snapdragon

Samsung’un akıllı telefon modellerinde tercih ettiği işlemcisi kendi üretimi olan Exynos. Genel merkezi Güney Kore. Tüm Samsung modellerinde kullanılmakta. Diğer markalardan ise Meizu’nun bir kaç modelinde (Meizu Pro 6 Plus) kullanıldığını görüyoruz.

Huawei: HiSilicon, Kirin ve MediaTek

Huawei tarafından üretilmekte olan akıllı telefon işlemcileri HiSilicon, Kirin ve MediaTek. Son günlerde Kirin işlemcisi ile Huawei oldukça iddialı diyebiliriz. Özellikle Huawei ve Honor akıllı telefonlarında Kirin tercih ediliyor. Genel merkezi Çin.

Mediatek işlemcisi ise bir zamanlar (hala kullanılıyor) bir çok akıllı telefonun işlemcisi olmuş durumda. Mesela Lenovo A7010, Casper Via P2, Reeder P10, Alcatel Idol 5, Meizu 5s, LG K10, HTC Desire 728, ZTE Blade V7 MediaTek MT6753 kullanıyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; akıllı telefon işlemci sıralaması , akıllı telefon işlemci karşılaştırma , akıllı telefon işlemci değiştirme , akıllı telefon işlemci nedir , akıllı telefon işlemci ne demek , akıllı telefonda işlemci hızı kaç olmalı , akıllı telefonda işlemci ne işe yarar , en iyi akıllı telefon işlemcileri , telefon işlemcileri karşılaştırma , telefon işlemcileri , en iyi telefon işlemcileri , akıllı telefon hangi işlemci , akıllı telefonda en iyi işlemci hangisi , en hızlı telefon işlemcileri , android telefon işlemcileri.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.