Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu; Günümüzde akıllı telefonlarda en sık karşılaşılan problemlerden biri olan ekran titremesi, telefonların sağlıklı kullanımını engelliyor. Ayrıca, telefonların tam performans kullanmasını önler ve telefon sahibine farklı sorunlarla karşı karşıya kalır. Telefon ekranı titreme sorunu çözümü için yapılacak ilk şey, sorunun sebebini bulmak ve buna göre hareket etmektir. Sorunun kaynağı biliniyorsa, çözüm de hızlı bir sürece girer.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Sorunu; Onlar yazılımdan ise çözüm teknikleri bir dizi hakkında konuşmak mümkün olabilir. Bu makalede, yazılım kaynaklı ekran titrek problemlerinın nedenleri ve çözümleri ile size yardım edecek ve sorunu çözmek için bazı çözüm teknikleri sunacağız. Bu çözüm teknikleri ile, ekran titreyen problemlerin üstesinden gelmek ve daha önce olduğu gibi telefonlarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Akıllı Telefonlarda Ekranda Titreme Neden Olur

Son zamanlarda akıllı telefonların ekranlarında meydana gelen ekran titremesi gibi sorunlar, bir takım sebeplerden dolayı ön plana çıkıyor. Ekranlarda titreme, özellikle yazılımla ilgili sebeplerden dolayı en sık karşılaşılan problemlerden birisidir ve bu konu da sorunun ne olduğunu bilmek, kullanıcıların çözümlere yardımcı olur. Yani, telefon ekranının titremesine ve kararmasına sebep olan şeye bağlı şekilde? Şimdi daha yakından bir göz atalım.

 • Eğer otomatik aydınlatma özelliği aktif ise ekranda oluşabilir.
 • Telefona son dönemde kurulan bir uygulama sebebiyle ekranda titreme meydana gelebilir.
 • Telefonun bataryasından dolayı ekran titremesi genellikle karşılaşılan nedenler içerisinde yer alır.
 • İşletim sistemi de ekranda titreme oluşturan başka bir etken olarak karşımıza çıkar.
 • Telefonun güç tasarrufu modunda kullanıldığı durumlar ekran titremesi yaratabilir.
 • Ekranın aldığı darbe de aynı şekilde ekranda titreme meydana getiren diğer unsurlardan birisi olarak ön plana çıkar.

Yukarıdaki sebepler ara sıra akıllı telefon ekranlarında ekranın titremesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda bile, telefon ekranının yanıp sönme ve açılmama gibi şikayetlerle ön plana çıktığı sıklıkla görülür. Donanım ile alakalı olmadıkça, her akıllı telefon kullanıcısı çeşitli çözüm teknikleri ile ekrandaki titrek problemlere müdahale edebilir. Bu sebeple, sorunun çözümü hakkında ne yapılabilir? Daha yakından bir göz atalım.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Bunun geçici bir hıçkırık olmadığından emin olmanın en kolay yolu, önce telefonunuzu yeniden başlatmaktır. Bunu yapmak, tüm aktif üçüncü taraf arka plan hizmetlerini ve süreçlerini öldürür. Herkes görev sırasında kilitli alırsa da telefonunuzun bileşenlerini yenileyecek. Yeniden başlattıktan sonra, ekran artık başarısız olursa, devam etmeli ve yüklediğiniz tüm uygulamaları gözden geçirmelisiniz.

Telefonunuzu Yeniden Başlatın
Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefon Ekran Titreme Sorunu Çözümü Yöntemleri Nelerdir

Ekran titrek problemleri pek çok kullanıcının karşılaştığı sorunlar arasındadır. Kullanıcılar kendi araçlarıyla yazılım ile alakalı problemleri çözmek mümkün olabilir. Bu sebeple, ekranda titreme yaşarsanız ve bunun için ne yapacağınızı bilmiyorsanız, çeşitli çözümler sunarak yardımcı olmak istedik. Şimdi, telefon ekranının titremesi ve kararması karşısında ne yapılabilir? Ayrıntılı bir biçimde inceleyelim.

İlginizi Çekebilir: Bilgisayar Telefon Görmüyor

 • Öncelikle eğer telefonunuzu otomatik aydınlatma özelliğiyle kullanıyorsanız, bu özelliği deaktif hale getirin.
 • Uygulama kaynaklı sorunlar için en sonra hangi uygulamayı telefonunuza yüklediğinizi tespit edin ve gerekirse bu uygulamayı kaldırın.
 • Batarya kaynaklı problemler içinse telefonunuzu daima orijinal batarya ile kullanmaya özen gösterin. Ekran titremesi ile karşılaştığınız durumlarda bataryanızı çıkarıp tekrar takın. Ancak bataryanız çıkmıyor ise telefonunuzun şarjı bitene kadar kullanın ve bütünüyle bitmesini ardından kapalı şekilde sonuna kadar şarj edin.
 • İşletim sistemi kaynaklı problemler için telefonu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekebilir. Bu sebeple telefonu fabrika ayarlarına döndürün ve herhangi bir uygulama yüklemeden test edin.
 • Eğer telefonunuzu güç tasarrufu modunda kullanıyorsanız, bu moddan çıkın ve daha sonra telefonunuzu test edin.
 • Ekranda darbe kaynaklı bir titreme problemi oluşmuş ise bu durumda yapılması gerekli olan ekran değişimi olabilir.

Ekran Otomatik Aydınlama Özelliği

pek çok telefonda ekranın titremesine neden olabilir. Otomatik aydınlatma özelliği aktif olan telefonlarda sensör arızlarından doları ekran ışığı sürekli değişerek titremeye neden olabilir.
Bu durumda otomatik aydınlatmayı bütünüyle kapatarak tekrar deneyiniz. Eğer ekran sensörü arızalıysa özelliğiği kapatarak ekranı manuel olarak kullanmanız gerekecektir.

Bazı uygulamalar ekran titremesine neden olabilir

Özellikle ekran veya video ile alakalı Ayarlamalar yapmanıza izin veren uygulamalar, fotoğraf çekme uygulamaları görüntü sorunlarına neden olabilir. Sorunun neden olduğu uygulamayı belirlemek zor olduğundan, bu tür uygulamaları devre dışı bırakın, telefonunuzu yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Telefon Ekran Titreme Sorunu Çözümü
Telefon Ekran Titreme Sorunu Çözümü

Telefon Ekran Titreme Sorunu Çözümü

Akıllı telefonlarda titreme sorunu hakkında kapsamlı bilgi almak ve bu sorunu çözmek için size sunacağımız adımları takip etmek yararlıdır. Buna ilave olarak, sorunun çözümüne geçmeden önce, ekranın neden titrediğine bir göz atalım ve ekranın titremesinin nedenleri hakkında sizi bilgilendirmeye çalışalım.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  akıllı telefon ekran titremesi , lg telefon ekran titremesi.