Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor; Akıllı telefonumun kamerası çalışmıyorsa ve bu konu da ne yapacağınızı bilmiyorsanız, karşılaştığınız kamera problemlerinde size yardımcı olabilir ve bir andaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz.

Donanımla ilgili bir sorun olmadıkça, kendi yöntemlerinizle üstesinden gelebileceğiniz sorunlar olabilir. Bu sebeple, pek çok kullanıcı gibi, arka kamera gibi çalışmazsa veya tam tersi olursa, ön kamera çalışmıyorsa, yapmanız gerekli olan tek şey size sunacağımız çözüm yöntemlerini denemek ve daha yakından elde edeceğiniz sonuçlar.

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor; Akıllı telefonumun kamerasının çalışmaması sorunu, son dönemde ciddi problemlere yol açan pek çok kullanıcının yaşadığı sorunlar arasında. Böyle bir sorundan muzdaripseniz, sizin için hazırladığımız çözümleri hemen deneyebilir ve sorunun kısa zamanda üstesinden gelebilirsiniz.

Tek yapmanız gerekli olan tavsiyemize uymak ve sonra kamera sorununu tamamen ortadan kaldırmak. Şimdi, kameralarında neyin neden olduğuna ve kamera probleminin nasıl çözüleceğine bağlı şekilde akıllı telefonlarında bir takım sorunlar var. detaylı olarak inceleyelim.

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor Çözüm Yöntemleri

Akıllı telefonlarda, siyah ekran gösteren telefon kamerası veya açılmayan kamera gibi sık karşılaşılan sorunlar, genelde belirli uygulamalarla çözülebilir. Ancak, kullanıcıların bu sorunu kendi tesisleriyle çözebilmeleri için kameranın bir donanım sorunu olmamalıdır. Şimdi size sunacağımız çözüm yöntemleriyle kamera sorunlarını kısa zamanda giderebilirsiniz ve ayrıca kameralarınızın çalışmamasının veya açılmamasının sebepleri nelerdir? Bizimle kolayca öğrenebilirsiniz.

 • Telefonu kapatıp açmak bu konu da ilk çözüm yollarından birisidir. Kamera açılmadı sırada direk şekilde telefonu kapamak ve yaklaşık olarak 10 saniye kadar bekledikten sonra telefonu açmak yaşanan soruna çözüm getirebilir.
 • Akıllı telefonlar belirli aralıklar ile güncelleme alır. Bu güncellemelerin zamanında yüklenmemesi birtakım problemlere neden olabilir. Bu problemlerden birisi de kameranın çalışmaması olarak karşımıza çıkar. Telefonun son gelen güncellemenin yapılmasının ardından kamera sorunu gidermek mümkün olabilir.
 • Bunlara rağmen kamera hala açılmıyorsa telefonu fabrika ayarlarına döndürmek de çözüm yolları arasında yer alır. Ayarlar bölümünden telefonu fabrika ayarlarına döndür seçeneği tercih edilerek fabrika ayarlarına dönmek ve telefonu sıfırlamak mümkündür. Bunun ardından kamera problemi giderilebilir.
 • Pil seviyesini % 1 olduğu bazı Android cep telefonları, şarj seviyesinin düşük olması sebebiyle kamera kullanımına izin vermez. Dolayısıyla kullanıcılar fotoğraf ya da video çekemez. Kamerayı tekrar kullanmak için yapılması gerekli olan telefonun şarja takılması ve belirli bir süre şarj edilmesi işlemidir. Şarj seviyesinin yükselmesi ile kamera tekrar kullanılmaya başlanabilir.
 • SD kart kullanan akıllı cep telefonları, hafızayı dolu algıladığı durumlarda kamera kullanımına izin vermez. Aynı durum SD kart kullanılmayan telefonlar için de geçerlidir. Hafıza dolu olduğu durumlarda kamerayı kullanmak mümkün değildir. Bu sebeple hafızadan bazı bilgilerin silinmesi gerekir. Bunlar herhangi bir uygulama, fotoğraf, video ya da oyun olabilir. Hafızanın boşaltılmasının ardından kamera tekrar kullanım için uygun hale gelir.
 • Akıllı telefonların herhangi bir sebeple darbe alması veya düşmesi kameraya zarar verebilir. Böyle bir durumda çoğunlukla donanım kaynaklı problemler akla gelir. Yani kameranın herhangi bir parçasından değişmesi ya da kameranın tamamen değişmesi mecburi hale gelebilir. Donanım sebebiyle kamerada yaşanan sorun profesyonel destek alınarak ulaştırılabilir.

İlginizi Çekebilir: Telefonumun Kulaklığından Ses Az Geliyor Çözümü

Arka Kamera Değişimi

Arka kamera, akıllı telefonlarda uzman ve tecrübeli teknisyenler tarafından cihazınıza ezilme ekipmanı kullanılarak değiştirildi. Kameranın değiştirildiği teknik servis odası tamamen sterilize edildi ve statik elektrik içermiyor. Ancak, bir güvenlik kamerası tarafından 7/24 gözetim altında tutulmaktadır.

 • Bizim teknik servis ve 3 (üç) Amel günü geldiğinde kamera değişim süresi 30 dakikadır bizim ücretsiz tek taraflı nakliye hizmeti kullandığınızda.
 • Özgün Ürün kamera değiştirme için kullanılır.
 • Değişiklikten sonra cihazda bulunan profil silinmez.
 • Kamera Cazibe kalitesi Özgün güne geri döner

Kamerayı tekrar akıllı telefonunuza geri getirdikten sonra, cihazınız size 3 ay boyunca teknik servis teminat kartı ve imzalı bir mobil hastane kartıyla teslimi yapılır. teminat kartı sayesinde, kullanıcı hatası dışında kamera ile rastgele bir teknik sorun ücretsiz çözüldü.

Akıllı Telefon Kamerasının Bozulma
Akıllı Telefon Kamerasının Bozulma

Akıllı Telefon Kamerasının Bozulma Sebepleri

Aslında bunu yukarıdaki paragrafta özetledik. Telefonun vurulduğunda hassas olan kamera merceği ya da soketi yere düşer, istemsizce Kamera kısmına bastırın, çatlar / çatlar. Anakart kameradan cevap alamıyor. Bu bir kamera arızası hatasıyla sonuçlanır veya kamera hiç açılmaz. Açılsa bile karanlık görüntüler çekiyor.

Nadir olmasına karşın, bazı durumlarda kamera yumuşak bir biçimde çalışmayabilir. Kullanılan herhangi bir uygulama kameranın açılmasını engelleyebilir. Bu sebeple, yazılım ve uygulamaların da test edilmesi gerekebilir.

Akıllı Telefon Kamerası Sorunu Garanti Kapsamına Girer Mi

Akıllı telefon kullanıcılarının karşılaştığı sorunlar, kamerayı açmamakta ve sıklıkla ön kamera arızası veya kamera arızası gibi problemlere yol açmaktadır. Kamera problemleriyle ilgili en fazla merak edilen şey, sorunun garanti kapsamında çözülüp çözülmeyeceğidir. Kullanıcının neden olduğu sorunlar genelde garanti kapsamında değildir ve bu sebeple bakım ve onarım gerçekleştirilirken tahsil edilir.

Bununla beraber, akıllı telefonlardaki kamera problemi kullanıcının neden olmadığı durumlarda, onarım ve onarım garanti kapsamında yapılabilir. Başka bir deyişle, kamera problemleri için garanti avantajından faydalanmak için sorunun kullanıcı tarafından başlatılmaması önemlidir.

Akıllı Telefonumun Kamerası Çalışmıyor

Kamera Değişimi Nasıl Yapılır

Akıllı telefon kamera değişimi, gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda, özel üretim teknisyeni ekipmanları kullanılarak tecrübeli ve uzman teknisyenlerimiz tarafından gerçekleştirilir.

 1. Kamera değişimi yapılırken telefon modeline uygun orjinal ürün kullanılır.
 2. Değişim sonrasında kamera sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.
 3. Kamera çekim kalitesi ilk günkü haline geri döner.

Kamera değiştikten sonra, telefonunuz size 3 aylık bir cep hastanesi onaylı (imzalı ve damgalı) teknik servis kamera garanti kartıyla teslimi yapılır. Garanti süresi içinde, kamera hatasıyla kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz olarak çözülmektedir.

Akıllı Telefon Kamerası Çalışmıyor ise Çözüm Bizde

Sektörün önde gelen firmalarından birisi olarak, telefonlarda da kamera problemimiz var ve kalitemizden kaynaklanan işler en kısa zamanda yaşamakta olduğunuz sorunu gidermenizi sağlıyor. Telefonlarda ortaya çıkan kamera sorunlarını hızlı ve güvenilir bir biçimde ortaya koyduğu yapmış olduğu çalışmalar ile çözen firmamız, parça ve işçilik garantili hizmetler de sunmaktadır.

Makul fiyat aralığında müşterilere yardımcı olan firmamız sayesinde, telefon kameranız açılmazsa derhal firmamıza gelebilir ve sahada uzman ekibimiz ile olan probleminizi en kısa zamanda giderebilirsiniz. Şirketimizle iletişime geçin, size en kısa zamanda yardımcı olalım.