Şarj varken kapanıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Batarya Değişimi / 2 Yorum / 3748 Görüntülenme

Batarya Dolu Telefon Kapanıyor

Batarya Dolu Telefon Kapanıyor ,Telefonunuzun bataryası dolu olmasına rağmen telefon kapanıyor problemi Bazı telefon kullanıcılarının karşılaştığı bir konu. Telefonunuzun bataryası dolu olmasına rağmen aniden kapanıyor. Telefonunuzun rastgele kapattığı ve rastgele şekilde yeniden başlatıldığı bu sorun bu akıllı telefon için normal değil. Aşağıda, telefonunuzun batarya dolu olmasına rağmen kapanıp ve yeniden başlatılmasına nasıl düzeltilebileceğini açıklayacağız.

Batarya Dolu Telefon Kapanıyor ,Genel olarak, bu sorun android tabletlerde daha yaygındır. Ancak bu sorun akıllı telefonlarda da son zamanlarda ortaya çıkmaktadır.Bu sorunun nedeni aslında birçok şekilde yorumlanabilir. Geçenlerde LG ve Samsung ile aynı sorunu gördüğünü söylemek gerekir. Sorunun neden olduğunu ve çözüme nasıl gittiğimizi hemen görelim.

Şarj Varken Kapanıyor Sorunu

Telefonumuz orjinal,içerisindeki yazılım orjinal (rom),herhangi bir root yada yazılımsal bir şekilde ilegal bir program yükleme girişmesinde bulunmadık fakat telefonumuz bir süre sonra kendi kendine kapanıyor ve tel her açılışta böyle  3-5 saniye geç açılıp android yükseltiliyor 1/1 uygulama optimize ediliyor yazıyor,şansımız varsa açılıyor yoksa tekrar tekrar restart ediyor. Ve en önemlisi, telefonumuz gerçekten bir sorun olmadığı sürece sorumlu kalır , ancak telefon sorunumuzun kesinlikle şarj soketinde tamamen kapatıp açarak pilden ayırdığımızı söylemeliyim. Bir çok akıllı telefonlarda Lityum iyon piller kullanılmakta ve bu pillerin ömrü üretim tarihiyle başlayıp her yıl yaklaşık %20 kapasitesini kaybetmektedir.Bu da demek oluyorki telefonumuzun 2. yılında batarya ömrünü %35 %40 kapasitesini kaybetmesi demek. Heleki telefonumuzu birden çok fazla şarj aletiyle dengesizce şarj ediyorsak.Bu şarj aletleri sırf şarj soketi uyuyor diye 300ma,1A,1,5a.2A yani bu değerler pilimizi ma cinsinden uzun amper değeri yüksek olan daha hızlı doldurduğundan zararlı olabileceği kaçınılmazdır.

Batarya Dolu Ama Yinede Kapanıyor

Cep telefonlarının aldatıcı arıza şekillerinden olan bataryalarının kullanım ömrünün dolmuş, halk diliyle bataryanın bitmiş eskimiş olmasından bahsedeceğim. Bizzat kendim de defalarca tecrübe ettiğim gibi cep telefonu bataryasının ömrünün tamamlanmış olması sanki cep telefonunun bir arızası varmış gibi bir aldatmacayla şu şekilde arıza uyarıları vermektedir.

Telefonu Şarj Etmek İçin Kaç Watt Gerekir

Cep telefonunuzu normal şarj ettiniz gösterge bataryanın dolu olduğunu gösterdi veya dolu ışığı yandı. Telefonunuzu şarj cihazından çıkardınız ve her şey normal batarya şarjı olarak gösterilir, kendiliğinden kapanıp açılıyorsa, arama yapamıyorsanız aramalarınız kesiliyor yada telefon tamamen kapanıyorsa bataryanız ömrünü tamamlamış ve değişmesi gerekiyor demektir. Telefonu aç düğmesine bastığınızda telefon açılır batarya dolu gösterir ama telefon yine aniden kapanır bazen telefon kapanmaz fakat bataryanız birden bitme derecesinde az gösterir ve telefon bir süre sonra kapanır. Bu durum demektir ki telefonunuzun bataryasının ömrü dolmuştur ve değişmesi gerekmektedir. Cep Hastanesi Teknik Servisimizde telefonunuzun bataryasını değiştirebilirsiniz.

iPhone Şarjı Olduğu Halde Aniden Kapanıyor

iPhone ile ilgili genetik problemlerden biri, şarjı olmasına rağmen aniden kapanmasıdır. Ne yazık ki, bu sorun iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcılarını da rahatsız ediyor. Şarj seviyesi %40 veya daha yüksek olmasına rağmen, cihazı aniden kapanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. Peki bu sorunun çözümü var mı?

iPhone’lardaki pil kendi başına bir problemdir ve kullanıcılar sadece düşük kapasiteli pille gün geçirmenin yollarını aramakla kalmaz, aynı zamanda iPhone 6s ve 6s Plus’ın en son örneği olan cihazlarını şarj etmekte de sorun yaşıyorlar. Şarj yüzdesinin çileden çıkardığı kullanıcıların hatalı gösterimi. Neyse ki, yazılım güncellemesinde sorun en kısa sürede çözüldü. Bununla birlikte, iPhone’un şarjı olmasına rağmen aniden kapanma sorunu hala devam ediyor. Az sayıda kullanıcı bu durumla karşılaşsa da, görmezden gelmememizi söyledik ve cihazları sürpriz bir şekilde kapatan iOS kullanıcılarımız varsa, deneyebilecekleri yöntemleri gösteren bir rehber makale hazırlayalım dedik. iPhone’unuzun aniden kapanması sorununun çözümünü diğer MAKALEMİZDE yazdık.

Şarj Bitmeden Telefon Kapanıyor

Yukarıdaki adımları uygulamanıza rağmen telefonunuz şarj olduğu halde aniden kapanmaya devam ediyorsa sorun donanımsaldır. Bu sorunu Cep Hastanesi Teknik Servisimize getirerek garantili bir şekilde batarya değişimi yaptırabilirsiniz. Telefonunuzun batarya değişim fiyatı bilgisi için Müşteri Hizmetlerimizi veya web sitemizde arama kısmından telefon modelini yazarak fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Merhaba arıza tespiti için ustalarımızın cihaza bakması gerekiyor.

  • Emre

    Telefon note 8 gece sarja takıp yattım sabah tel kapalıydı açmaya çalıştım açılmadı sarja taktım 0dan 100 yükselip açıldı 2 gündür var bu problem şu hatası veriyor bazen neden

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir