Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Bozuk Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir

Bozuk Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir

Bozuk Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir

Bozuk Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonların pil kapasiteleri önemli ölçüde artmıştır. Yeni akıllı telefonları düşündüğümüzde, ulaşılan noktayı daha iyi anlayabiliriz. Bununla beraber, pil kapasiteleri artsa da, pil ömrü hala en büyük sorundur. Bu noktada, yalnızca kapasite değil, pillerin kimyasal yaşlanma etkisinden dolayı ortaya çıkan durumlardır.

Bozuk Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir; Akıllı telefonunuzun pilinde kimyasal bir yaşlanma sorunu var ise, yani pil ömrü azalırsa ve şarj bitiş süresi çok düşükse ,telefon bataryasını değiştirmek gerekebilir.

 

Batarya Arızası Nasıl Anlaşılır
Batarya Arızası Nasıl Anlaşılır

Batarya Arızası Nasıl Anlaşılır

Akıllı telefon kullanıcıları tarafından sorulan soruların en üzerinde, ” pil arızası anlamak için?”soru yer almaktadır. Her canlının bir ömrü  olduğu söylenebilir ve piller canlı olarak tanımlanmamış olsa bile, belirli bir ömürleri vardır. Bazı piller uzun süre problemsiz kullanılabilirken, bazı pillerin çok kısa zamanda deforme olduğu veya bozulduğu görülebilir. Peki pilin başarısız olup olmadığını nasıl anlarsınız? Pil bozulursa ne olur? Telefonu ölü bir batarya ile nasıl anlayabilirim? Telefonunuzda gördüğünüz birkaç semptom, pil arızası hakkında ipuçları verir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Buzdolabında telefon batarya şoklama , Bozuk batarya nasıl düzelir , Bozuk batarya nasıl anlaşılır , Batarya resetleme Nedir , Bitmiş batarya nasıl çalişir , Telefon bataryası nasıl güçlendirilir , Laptop batarya şoklama , Tablet batarya şoklama nasıl yapılır

İlginizi Çekebilir: Ekranı Kararan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Ölmüş ya da Bozuk Batarya Nasıl Anlaşılır

Pilin süresi dolup dolmadığını nasıl anlarız? Bu önemli sorulara cevap verelim. Ölü veya bozuk olan pilde fark edilmesi gerekli olan ilk şey, cihazın herhangi bir biçimde açılmamasıdır. Telefonun siyah ekranı, saatlerce şarjda tutulsa bile asla değişmez. Bunun sebebi, arızalı veya ömrü tükenmiş bir pilin ekran arka ışığını artık beslememesidir. Yani telefonunuz açılmıyor.

Ölmüş Ya Da Bozuk Batarya Nasıl Anlaşılır
Ölmüş Ya Da Bozuk Batarya Nasıl Anlaşılır

Batarya Sağlık Uygulamaları

Pil sağlık uygulamaları pilin ne kadar sürdüğü hakkında realist bilgi verir. Telefon bataryasının ömrü, Android veya App Store’dan indirilen herhangi bir uygulama tarafından % birimlerinde görülebilir. Uygulama, pil ömrünün %90’ın altında olduğunu söylüyorsa, ne yazık ki, ” pil arızasını nasıl anlayabilirim?”sorunuza çok olumlu cevaplar alamazsınız.