Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Bu Kablo Aksesuar Onaylı Değil

Bu Kablo Aksesuar Onaylı Değil

Bu Kablo Aksesuar Onaylı Değil Merak Edilenler

Bu Kablo Aksesuar Onaylı Değil ; Apple cihazlarının güzel bir özelliği, orijinal olmayan kablolarla şarj edilmesini önlemeleridir. Çünkü orijinal olmayan kablolarla şarj edilen iPhone’lar ve ipad’ler bir süre sonra problemlere neden olmaya başlar.

Bu Kablo Aksesuar Onaylı Değil Merak Edilenler; Apple tarafından onaylanmayan şarj kabloları cihazınıza aşırı akım gönderebilir ve böylelikle geri döndürülemez problemlere neden olabilir.

Bu Kablo Veya Aksesuar Onaylı Değil Sorunu

Bazen iPhone’lar ve iPad’ler, Apple’ın kapalı kutularından çıkan kablolarında” bu kablo veya aksesuar onaylanmadı ” hatası verebilir. Bu hatayı çözmek için takip etmeniz gerekli olan yol;

 • iPhone veya iPad’i şarja bağlayın
 • Ekrana gelen Bu yazıyı hatasını kapatın
 • Tuş kilidini kapatın ve bir süre sonra tekrar açın
 • Ekrana tekrar Bu yazıyı hatası gelecek, bu esnada cihazınızı şarjdan çıkarın ve 5 saniye bekleyip tekrar kabloyu takın
 • Ekrana gelen Bu yazıyı tekrar kapattığınızda cihazınız şarj olmaya başlayacaktır.
 • ilk Olarak Reset Atmayı Deneyelim Eğer Düzelmez İse

iPhone’unuzu şarj cihazı ile duvar prizine takın. “Bu kablo veya aksesuar onaylanmadı” göründüğünde uyarıyı kapatın. Tuş takımının kilidini açar açmaz, uyarı ekranı “bu kablo veya aksesuar onaylanmadı”okuyacaktır. Bu ekranda şarj kablosunu çıkarın, 5 saniye bekleyin ve şarj kablosunu tekrar takın, uyarıyı tekrar reddettikten sonra şarj olur.

İlk Çözüm; Cihazınıza Reset Atın

İlk çözüm olarak, size önerebileceğim şey, daha önce makalelerimizde belirttiğimiz gibi cihazınızda sıfırlamak olacaktır. Bu işlemi denedikten sonra aynı uyarıyı tekrar alırsanız, aşağıda belirtilen adımları deneyin.

 • Aşağıdaki adımları takip edin:
 • iPhone’unuzu şarjı ile birlikte prize takın.
 • Ardından kablosunun bir ucunu telefonunuza, diğer ucunu da iPhone’a takın

İlginizi Çekebilir: iPhone Whatsapp Web Kullanımı

Bu Kablo Aksesuar Onaylı Değil Merak Edilenler

“Bu Kablo Veya Aksesuar Onaylı Değil” Çözümü

Yıldırım veya eski 30 pinli şarj kablolarınız olsun, bu hatayla karşılaştığınızda iPhone daha fazla şarj olmaz. Apple, güvenlik nedenleriyle yetkisiz üçüncü taraf şarj cihazlarının kullanılmasına izin vermez. iPhone’un ateşlendiği, yaralanmaya veya daha fazlasına sebep olan “sahte” Apple şarj cihazlarının pek çok raporunu gördük. Apple, bu tür aksesuarlar için Mfı sertifikası sunuyor.

Apple’ın Mfı sertifikasını kullanmayan üreticilerin ürünleri, iPhone’lar gibi Apple cihazları tarafından tanınmıyor. Peki “kablo veya aksesuar onaylanmadı” hatası çözümü nedir? İlk ve en basit çözüm elbette bir Mfı belgesine sahip bir şarj cihazı satın almaktır (kutuda”Apple sertifikalı”). Başka bir çözüm aşağıda belirtilen adımları takip etmektir.

Şarj Kablom Orijinal Ama Hata Alıyorum

Apple’ın kutusundan çıkan kabloyu kullanıyorum, ancak iPhone’un bu kablo veya aksesuar için sertifikalı olmadığı hatasını alıyorum.

 • Prizin-izin elektrik tesisatında sıkıntı olabilir.
 • Voltaj düşüklüğünden kaynaklanabilir.
 • Veya Kablo yıprandığı için hata veriyor olabilir.

Bu Kablo Aksesuar Onaylı Değil Merak Edilenler

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; bu kablo veya aksesuar onaylı değil sorunu , bu kablo veya aksesuar onaylı değil hatası ve çözümü , bu kablo veya aksesuar onaylı değil , bu kablo desteklenmiyor olabilir , iphone bu kablo veya aksesuar onaylı değil.