Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır

Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır

Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır

Dokunmatiği bozulan telefon ne kadara yapılır;  sorusuna oldukça farklı cevaplar verilebildiği için insanlar büyük endişe duymaktadır. Telefonlarının birkaç farklı bölgesinde dokunmatiğinin tam olarak tepki vermediğini gören kişiler çok yüksek bir bedel ödemek mecburiyetinde olduğunu düşünmeye başlar.

[toc]

Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır; Ekran onarımı veya telefon alışverişi hakkında gerekli bilgilere sahip olan kişilerin bu konu da endişelenmenin sakıncalı olmadığını öğrenmeleri çok uzun sürmez.

Cep telefonu dokunmatik ekran onarım fiyatında sektörün önde gelen adresleri olan firmamız 100 TL gibi makul fiyatlardan başlıyor. Telefonların ekran boyutları ve ekranların özellikleri arttıkça, bu fiyatta çok ciddi artışlar var. Ekranlarda değişiklik fiyatları 2700 TL ‘ye kadar çıkabilir, ancak bunlar genelde bu sene satışa sunulmakta olan en pahalı telefonlar.

Telefon Ekran Parçaları

Akıllı telefonların ekranları iç ekrandan ve dış panelden oluşur ve bu şekilde değişiklik, tek bir parça olan orijinal ekran kullanılarak, yani iç ekran + ön pencere + dokunma alanı ve dış panel Genel olarak, kullanıcılara ekranın tamir edilip edilemeyeceği sorulur. Ekran kırıldığında veya hasar gördüğünde tek çözüm onu ​​değiştirmektir.

İşte düşündüğünüz şey. Evinize bir bardak kırıldığında, orijinal durumuna geri yapıştırılması imkansızdır. Bu hemde akıllı telefon ekranlarında da geçerlidir. Dokunma alanı tek parça halinde değiştirilemez. Ekran ile entegre olarak üretilmiştir. Bu sebeple, Dokunma ile alakalı bir sorunla karşılaşmazsanız, çözüm monitörü değiştirmektir.

Bununla beraber, burda bir hatırlatma yapmak da faydalıdır. iPhone marka telefona sahip olanların dikkatli bir şekilde okumasını öneririz. iPhone cihazlarının grafik kartında, dokunmatik entegre olarak isimlendirilen çok küçük bir parça var. Bu kısımdaki başarısızlık, dokunmanın çalışmamasına neden olabilir. iPhone Touch tümleşik (Touch IC) Exchange konusu başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Dokunmatiği Bozulan Telefonun Onarımı Nasıl Yapılır

Sorunun cevabı, dokunaklı bir telefonun nasıl yapılacağı sorusunun cevabı kadar önemlidir. Bazı telefonlarda, bu sorun onarım işlemi tarafından önlenebilir, bazı durumlarda telefonların ekran değiştirmesi gerekir.

Akıllı telefon kullanıcıları, kırık bir dokunmatik telefonun nasıl düzeltileceği sorusunun cevabını aradıklarında, firmamızın bu soruya çok ayrıntılı bir cevabı olduğunu göreceklerdir.

 • Telefonların yazılımlarında bir sorun olup olmadığının incelenmesi,
 • Yazılım aşamasındaki problemlerin hemen çözümü ve telefonun teslimi,
 • Ekranda fiziksel bir sorun var ise bu meselenin onarım çalışması,
 • Onarılamayan dokunmatik ekranlarda değişim işlemleri,
 • Yeni ekranların kontrolü ve güvenliğinin sağlanması sonrasında teslim aşamaları şirketimizin bu süreçte izlediği yol haritasını ortaya koymaktadır.

İlginizi Çekebilir: Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir

Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır
Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır

Dokunmatiğin Bozulmasının Başlıca Sebepleri Nelerdir

Telefonun ne kadar kırıldığına dair sorunun cevabını bilmek isteyen insanlar, hangi sebeple kırıldığını düşünecek dokunmatik matematiği bilmek isteyeceklerdir. Şirketimizde burda çalışmakta olan zanaatkarlar, bu bilgileri sorunlardan önce sebeplerini araştırırken kısa zamanda müşterilerimize aktarabilirler. Akıllı telefonlarda;

 • Ekrana gelen direkt darbeler,
 • Sert bir zemine telefonun düşürülmesi,
 • Telefonun üstüne baskı uygulanması,
 • Bataryanın fiziksel olarak bozulmalar yaşayarak dokunmatik ekrana baskı uygulaması,
 • Telefon hafızasının çok fazla kullanılması gibi nedenlerden dolayı dokunmatik ekranlarda sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

İnsanlar dokunmatik ekranları çalışmadığında telefon ekranın fiyatını aramaya başladılar, ancak zaman zaman birkaç işlemle tamiratlar yapılabiliyor. Böylece ekranı değiştirmeye gerek kalmaz.

Dokunmatik Çalışmıyor İse Sebebi Ekran Olabilir

Hasra, telefona çarptıktan sonra ön cam ile ekran arasındaki dokunma alanını görmüş olabilir. Böyle bir durumla karşılaşılırsa, tek çözüm ekranı değiştirmektir. Ekran değişikliği uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.  ekran değişimi için Türkiye rekorunu tutan ve 3 aylık teknik servis garantisi ile ekran değişikliği yapan teknik bir servistir.

 • Orjinal ekran kullanılır.
 • Bilgileriniz silinmez.
 • Dokunmatik sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.
 • Cihazınız 3 ay Cep Hastanesi ekran garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.
Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır
Dokunmatiği Bozulan Telefon Ne Kadara Yapılır

Telefonumun Dokunmatiği Bozuldu Ne Kadara Yapılır

Telefonlardaki ekranlar ekip biçimindeyse, ne kadar hasar yapılırsa yapılsın ödenmesi gerekli olan ücretler hızla artabilir. Bu sebeple, 100 TL ve 2700 TL gibi geniş bir yelpazede değişiklikler meydana geliyor. Dokunulmadığında problemlerin ortaya çıktığı ekran değişim işlemlerinde güvenilir firmalar ile çalışmak daima gereklidir. Çok ucuz malzemelerde kullanılan adreslere giderseniz, yeni ekranlar sürekli problemlere neden olur. Şirketimizde cep telefonu dokunmatik ekran onarım fiyatı son derece uygun olsa da, pek çok kullanıcı telefonlarını firmamıza ilk fırsatta ulaştırıyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; dokunmatiği bozulan telefon , dokunmatiği bozuk telefon nasıl yapılır , dokunmatik bozulan telefon , dokunmatiği bozulan telefon nasıl düzeltilir , dokunmatiği bozulan telefon nasıl düzelir , dokunmatiği bozulan telefona ne yapılır , dokunmatik telefonlarda dokunmatiğin bozulması

Dokunmatiği Bozulan Telefonun Tamiri Nasıl Yapılır

Akıllı telefonların ekranlarında sorun çıktığında, onarım seçeneği daima önce uygulanır. Ekran fiyatları bir hayli yüksek olabileceğinden, sorunu tamirle çözmek müşteriler için çok değerlidir. Bu kapsamda çalışmalarında uzman olan ve hergün çok sayıda ekran incelemesi yapan elemanlarımız, telefonları arızalara karşı kontrol ederek başlar. Telefonlarını firmamıza getirerek hasarlı telefonun nasıl düzeltileceği sorusunun cevabını arayanlar, tamir aşaması başarılı olmazsa ekranların değişmesi gerektiğini öğreneceklerdir. Ancak bu aşamada, ekranların diğer kısımları bırakılarak sadece dokunmatik ekran değiştirilebilir.