Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer Mi

Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer Mi

Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer Mi

Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer Mi ?, Telefonumun ekranı kırıldı garanti kapsamına girer mi sorusu akıllı telefon kullanıcılarının telefon ekranı kırıldığında sorulan ilk sorudur. Ekranının kırılması, ön cam çatlaması, iç ekran kırılması, telefonun darbe alması sonucu ekranın hasar görmesi ve sıvı teması telefon üreticileri tarafından tamamen kullanıcı hatası olarak kabul edildiği için garanti kapsamı dışında kalır.

Telefon Düştü Garanti Kapsamına Girer mi ?

Bu sorunun cevabını vermeniz gerekir. Telefonunuzun kaskosu var mı ? Cihazınızı satın aldığınızda kaskonuzu yaptırmak için ekstra bir ücret ödediniz mi ? Bu soruya cevabınız evet ise, sözleşmenin şartlarını gözden geçirmenizi ve şirketinize başvurmanızı öneririz. Çünkü indirimli veya ücretsiz olarak ekran değişikliği yapabilirsiniz.

Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer Mi

Kaskonuz yok ise, garanti şirketinden veya özel teknik servis Cep Hastanesi aracılığıyla ekran değişikliği yapabilirsiniz. Genellikle kullanıcılar garanti teknik servislerini tercih etmezler. Çünkü;

 • Telefon sıfırlanır ve bilgileriniz silinir.
 • Ekranların uzun sürede değişmesi bekleniyor. Bu süre 3-4 hafta ve ne yazık ki aylar olabilir.
 • Telefonun sonucu hakkında bilgi almak çok zor olabilir.
 • Ekran değiştirme ücretleri oldukça maliyetli olabilir.
 • Öyleyse, ekran değişikliği için Türkiye‘nin en çok bizleri tercih etmesinin nedenleri nelerdir ?

Ekran Değişiminde Cep Hastanesi’nin Tercih Edilme Sebepleri

Ekran değişiminde uzman ve deneyimli teknisyenleri, Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanan Cep Hastanesi kontrolleri ile periyodik olarak sterilize edilmiş, tamamen statiksiz, 7/24 teknik servis ile kontrolünüz altındaki güvenlik kameraları ile düzenlenmektedir. Teknik servis ortamı ayrıca cihaz güvenliği için de sigortalanmıştır.

 1. Servis adresimize vardığınızda ekran değiştirme süresi ortalama 45 dakikadır. Bu süre, 2 taraflı ücretsiz gönderim hizmetimiz kullanıldığında yalnızca 3 (üç) iş günüdür.
 2. Ekranı değiştirirken telefonunuz sıfırlanmaz. Bilgileriniz asla silinmez, bu nedenle uygulamalar, kişiler, notlar, Galeri (Fotoğraf – video) aynı kalır.
 3. Orijinal ürün teknik servisimizde kullanılmaktadır.
 4. Telefonunuz 3 aylık  onaylı (imzalı ve mühürlü) ekran garanti kartıyla teslim edilir. Garanti süresi boyunca, ekranla ilgili kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz olarak çözülmektedir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Ekranında Çizik Giderme

Telefon Hangi Durumlarda Garanti Kapsamı Dışında Kalır ?

Düşen Telefon Garanti Kapsamına Girer Mi ? Hangi durumlarda telefon garanti kapsamı dışında kalıyor ? Bu soru tüm telefon kullanıcılarıyla ilgilidir. Diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi, cep telefonlarında garanti gereksinimleri büyük önem taşımaktadır. Peki, hangi arızalar garanti kapsamındadır, bu durumlarda cihaz garanti kapsamı dışındadır ?

Tüketici Yasası’na göre, cep telefonu üreticileri veya satıcıları 2 yıl garanti vermektedir. Bu süre zarfında, üretici kaynaklı arıza durumunda cihazlar ücretsiz olarak onarılır veya değiştirilir. Buradaki tartışmalı sorun, hatanın üretici veya tüketici hatasından kaynaklanıp kaynaklanmadığıdır.

Araştırmaya göre, çeşitli arızalarla yetkili servislere getirilen cep telefonlarının yüzde 90-95’i garanti kapsamı dışındadır. Yüklü faturalar, onarım için tüketicilere verilmektedir. Servise gitmeden, arızalı cihazımızın garanti kapsamında olup olmadığını kendimize söyleyebiliriz. Hizmetlerin telefonu garanti kapsamı dışında bıraktığı durumlar şunlardır:

Sıvı Teması, Suya Düşme, Su Dökülmesi

Cep telefonlarını her an yanımızda bulundurduğumuz için, suya düşüyor, üstüne sıvı dökülmesi gibi durumlar çok sık yaşanmakta. Yeni cihazlar su geçirmez olsa da, bazen denize, havuza, tuvalete, kovaya, küvete düştüklerinde su sızabilir. Özellikle tuzlu su sızıntısı durumunda, cihaz çok hızlı bir şekilde arızalanabilir. Sıvı sızdıran telefonların elektronik devreleri oksitlenme sebebi ile bozulabilir. Hizmetler, sıvı teması nedeniyle arızalanan telefonları garanti dışına çıkarıyor.

Düşme, Çarpma, Darbe Alma Durumları

Telefonları gün boyu elimizde tuttuğumuz için, genellikle düşürme ve çarpma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşırız. Başlangıçta sert zemine düşen, duvara çarpan veya ekran ve kasa kırılması gibi sert bir nesneye düşen cep telefonlarında sorunlar yaşanabilir. Bu gibi durumlar garanti kapsamı dışındadır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; düşen telefon garanti kapsamına girermi.