Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Ekranında Çizik Giderme

Telefon Ekranında Çizik Giderme

Telefon Ekranında Çizik Giderme

Telefon Ekranında Çizik Giderme, Tonlarca para döktüğünüzde akıllı telefonunuza gelebilecek en kötü olaylardan biri olmayabilir, ancak telefonun ekranındaki çizikler kullanıcı deneyimini azaltmak açısından can sıkıcıdır. Corning Gorilla Glass ekranların çizilmelere karşı bir şekilde dirençli olduğu söylense de, akıllı telefonunuzun ekranı sizi rahatsız edecek şekilde çizilebilir.

Belki de çoğu kullanıcı gibi, telefonunuzu kutudan çıkarır çıkarmaz ekrana koruyucu bir tabaka yapıştırırsınız ve bu şekilde kullanırsınız. Bunu yapmayı tercih etmiyorum, çünkü bu katmanların ekranın sunduğu görsel deneyimi tam olarak anlamak ve kaliteyi azaltmak için engeller oluşturduğunu düşünüyorum. Tabii ki, işimizin bir parçası olarak bu ekranları test etmek, onları koruyucu bir katman olmadan kullanmak daha önemli ve gerekli hale geliyor.

Telefon Ekranım Çizildi, Çözümü

Bu test ettiğim neredeyse her telefon için geçerli. Bir gün telefonun ekranına bakıyorum, arkamdaki ekrana parlak bir ışık düşüyor ve ekrandaki çizikleri fark ediyorum. Bunlar bazen küçük, önemsiz çizikler, bazen oldukça fark edilir ve ekran açıldığında ışığın dağılmasına neden oluyor.

Aslında, en ufak bir çizik beni rahatsız eder ve cihazı kullanmanın zevkini mahveder. Bu yüzden telefonları veya diğer elektronik cihazları taşırken dikkat ediyorum. Anahtarları veya diğer nesnelerle ceplerimde mümkün olduğunca taşımam. Ancak, her şey bir numaralı gelişigüzel çanta çizik kaynağıdır. Normalde, telefonları koyduğum cebime sert bir nesne koymamaya dikkat ediyorum. Ancak buraya sızan küçük bir metal USB sürücü, kaçındığım sonun başıma gelmesine neden oldu.,

Telefonda Uygulanmaması Gereken Maddeler

Bu prosedürlerin neredeyse tamamının muhtemelen işe yaramadığını söyleyebilirim. Eğer internette bunlarla karşılaşırsanız, denemeyin. Sonuç olarak, ekranı daha fazla çizikle doldurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Arama Yaparken Ekran Kararıyor

Telefon Ekranında Çizik Giderme

 • Diş macununu ekrana sürüp ovalamayın
 • Bir macun yapmak için karbonatı su ile karıştırıp, ekranı bir bezle ovalamayın.
 • Bebek pudrasını suyla karıştırmayın ve ekranı bir bezle ovalamayın.
 • Araba çizik kremleri kullanmayın.
 • Zımpara kağıdı kullanmayın.
 • Bitkisel yağ kullanmayın.

Lütfen hepimiz bunlara dikkat edelim.

Ekranımda Çizikler Var, Ne Yapmalıyım ?

 1.  Birincisi durumu kabul etmek ve çizikler ile yaşamak. Deneyimle sabit, her çizik beni rahatsız ediyor, ama bir süre sonra bunlara alışkın olduğumu anlıyorum.
 2. Başka bir çözüm de ekran koruyucuyu kullanmak olabilir. Ekran koruyucular, çiziklerle oluşabilecek görsel bozulmayı önlemek için ekranın üstüne ek bir katman getirir. Ayrıca ekranınızı yeni çizilmelere karşı korur.

Telefon Ekranında Çizik Giderme, Akıllı telefonların fiyatları sürekli artıyor. Nitekim akıllı telefonların kasaları eskisinden daha güçlü, çizilmelere ve çatlaklara karşı daha dayanıklıdır. Ancak akıllı telefonlar, tabletler ve diğer benzer taşınabilir cihazlar bile düşmelere veya diğer etkilere karşı çok savunmasızdır. Bu yüzden bir telefon alırken bir kılıf satın almak en iyisidir. Ekran koruyucu kullanmayı sevmiyorum çünkü ekranın görüntü kalitesini düşürüyor, ancak bunun sizin için bir sorun olmayacağını düşünüyorsanız, koruyucu bir katman da almanızı öneririm. Çiziklerin oluşumundan sonra, çiziği çıkarmaya çalışmayın, size verdiğim iki tavsiyeden birini izleyin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekran çizik giderme , telefon ekran çizik giderme yöntemleri , telefon ekranından çizik giderme , telefon ekranındaki çizikleri giderme , telefon ekranı kılcal çizik giderme , cep telefonu ekran çizik giderme , cep telefonu ekranı çizik giderme , cep telefonu ekran çiziği giderme , telefon ekranı çizik giderme , cep telefonu ekran çizik giderici , cep telefonu ekran çizik giderici