Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. General Mobile Şarj Olmuyor

General Mobile Şarj Olmuyor

General Mobile Şarj Olmuyor

General Mobile Şarj Olmuyor; General Mobile şarj olmuyorsa, şarj cihazı takılı olsa da, pil şarj olmuyor, şarj cihazının yalnızca şarj soketine bastığımda şarj aldığını söylerseniz, yaşamakta olduğunuz sorunun sebebi ve Çözümü uzman teknisyenlerimize danışarak sizinle paylaşılacaktır.

General Mobile Şarj Olmuyor; Makalemize geçmeden önce şarj cihazının veya kablonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi öneririz. Lütfen değişik bir şarj cihazıyla aynı olup olmadığını kontrol edin veya şarj cihazınız diğer telefonları şarj ediyorsa.

General Mobile Şarj Olmuyor

Genel mobil şarj etme sorunu için ne yapacağınızı bilmiyorsanız, size hemen sunacağımız tavsiyelere bir göz atın. Telefonlarda yaygın sorunlardan biri olan şarj sorunu, Genel cep telefonlarında da yaygındır. Buna ek olarak, birçok kullanıcı genel mobil Gm 8 şarj sorunu ile tam olarak ne yapacağını bilmiyorum. Genel Mobil modellerde meydana gelen şarj sorunları yazılım veya donanım olabilir. Başka bir deyişle, her iki olasılık da değerlendirilmeli ve buna göre bir çözüm yapılmalıdır. Buna ek olarak, bu şekilde bir çözüm bulmak daha iyi bir uygulama olacağı için göz ardı edilmemelidir.

General mobile şarj olmuyor ve çözüm hakkında ne yapacağınızı merak ediyorsanız, önce şarj soketindeki arızalardan şüphe etmek doğru olacaktır. Çünkü genelde, şarj soketi çeşitli sebeplerden dolayı akıllı telefonlarda arızalanır. Toz birikiminden soketteki oksidasyona kadar çeşitli koşullardan şüphe etmek doğrudur. Bazen telefon gibi problemlerin şarj edilmediğini ve ara sıra telefonun kapalı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Buradan görülebileceği gibi, genel Mobil modellerde meydana gelen şarj problemleri son derece sorunlu bir sürece neden olur. Böyle bir durum karşısında, yapılması gerekli olan ilk şey, şarj sorununa bir çözüm bulmak ve telefonu önceki durumuna geri yüklemektir. Şimdi, çözüm hakkında ne yapılabilir? Daha yakından bir göz atalım.

Telefon Neden Şarj Almaz

Telefonun şarj olmamasının pek çok farklı sebebi vardır. Öncelikle, bir tanesi adaptörü arızalı olabilir. Adaptör bozulursa telefon şarj olmaz. Bu yüzden telefonu bir kablo veya değişik bir USB çıkışı ile bilgisayara bağlayarak test etmeliyiz, eğer telefon şarj ediyorsa adaptörle ilgili bir sorun var. Telefonun şarj edilmemesinin bir başka sebebi, Ara kablonun kaynak yapılabilmesidir, yani telefon güçlüdür, adaptör de güçlüdür, ancak telefon şarj edilmezse teller kablodan kırılabilir.Bir başka sebep, telefonun şarj giriş soketindeki arızadır, eğer şarj giriş soketi hasar görürse, telefon şarj olmaz, bu da telefonunuzu şarj edemeyeceğiniz manasına gelir.

General Mobile Şarj Soket Değişimi
General Mobile Şarj Soket Değişimi

Şarj Soketi Değişimi Nasıl Yapılmalı

Şarj soketi değiştirme uzman ve tecrübeli telefon teknisyenleri tarafından yapılmalıdır. Yedek teknik servis odası, cihazın zarar görmesini engellemek için gerekli tüm şartları sağlamalıdır.

 1. Kullanılan şarj soketi (şarj girişi) orjinal olmalıdır.
 2. Profesyonel teknisyenler tarafından onarım yapılmalıdır.
 3. Bilgileriniz silinmemelidir (kullanıcı isteği).
 4. Telefonunuz şarj soketi garanti kartı ile beraber sizlere teslim edilmelidir.

Hemen aşağıda Cep Hastanesi şarj soketi değişimi nasıl yapılır tüm ayrıntıları ile beraber anlatılmıştır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

General Mobile Şarj Soketi Sorunu Çözümü

Discovery Telefon, çekici özellikleriyle çoğu insana hitap eden ve piyasaya sürülmesinden bu yana pek çok insan tarafından tercih edilen bir telefon. 8 MP kamera, 16 GB belleği, ekran genişliği, rahat kullanımı ve üç farklı renk alternatifi ile alıcılarını gerçekten tatmin eden özelliklere sahiptir. Dahası, Genel keşif Telefonu, bahsettiğim telefonların çoğundan daha ucuzdur. Bununla birlikte, bu güzelliğin de bir kusuru vardır; şarj yeri … etrafta kullanıcılarınız varsa, bir ya da iki yıl sonra şarj yerinin, kullanılma şekline bağlı olarak şarj yerinde zorluklar yaşamaya başladığına tanık oldunuz (çok fazla ve koymak ve çıkarmak zor). Her durumda, şarjın bozulması, Genel Mobil keşif telefonu kullanıcılarının %80 veya belki %90’ına varan bir sorundur. Sorun tam olarak aşağıdaki gibidir;

 • Eğer General Mobile telefonunuz şarj olmuyorsa öncelikle yapmanız gerekli olan telefonu kapatıp yeniden açmaktır. Genelde telefonu kapatıp açmak basit bir çözüm gibi görünse de zaman zaman yaşanan soruna çözüm getirebilir.
 • Ayrıca telefonlar şarj edilirken daima orijinal şarj aletleri kullanılmalıdır. Bu sebeple şarj sorunu yaşamakta olanların öncelikli olarak orijinal şarj aleti kullanıp kullanmadığına dikkat etmesi ve bununla birlikte orijinal şarj aleti kullanmaya özen göstermesi gerekir. Çünkü şarj sorununu ortaya çıkan yan sanayi şarj aleti olabilir.
 • Diğer yandan telefonlarda son güncellemelerin yapılması da aynı şekilde önemlidir. Eğer işletim sisteminiz güncel değil ise hemen son güncellemeyi almanız önemli bir yerdedir.
 • Şarj sorunu yaşamakta olan General Mobile telefonlara reset atma işlemiyle de sorun çözülebilir. Bu sebeple telefona reset atmayı denemek yerinde bir karar olacaktır.
 • Şarj soketinde yaşanan sorunlar da aynı şekilde şarj problemlerine neden olur. Soket içinde tozlanma ya da kıl ve tüy gibi dış etkenler şarj aletini ucunda yer alan pinler ile sokette yer alan pinlerin birbirine temas etmemesine neden olabilir. Bu yüzden şarj soketi içerisinin hemen temizlenmesi ve bunun ardından tekrar denenmesi gerekir.
 • Eğer sorun hala çözülmediyse sorun donanım kaynaklı olabilir ve şarj soketi gibi bazı parçaların değişmesi gerekebilir. Böyle bir durumda ise öncelikle yapılması gerekli olan uzman bir destek alınmasıdır.
General Mobile Şarj Sorunu
General Mobile Şarj Sorunu

General Mobile Şarj Olmuyor Sorunu Garantiye Girer Mi

Birçok kullanıcı, şarj problemlerinin garanti kapsamında olup olmadığını merak ediyor. Bu konu da netlik için bir ihtiyaç var ise, dikkate alınması gerekli olan ilk şey kullanıcı hatasıdır. Şarj probleminin ortaya çıkmasında bir kullanıcı hatası var ise, Bu garanti dışıdır ve bir ücret karşılığında temiz servis verilir. Bununla beraber, kullanıcı hatası yoksa ve telefonda bir sorun oluşursa, alınacak servis garanti kapsamında olacaktır. Bu, genel Mobil şarj problemleri için ücretsiz ve garanti hizmeti almak için mutlaka kullanıcı hatası olmadığı manasına gelir. Aksi takdirde, diğer durumlarda garantili hizmet almak mümkün değildir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; general mobile şarj oluyor ama dolmuyor , general mobile şarj sorunu , general mobile şarj sorunu çözümü , general mobile şarj etmiyor , general mobile şarj yolları , general mobile tablet şarj olmuyor , general mobile 4g şarj olmuyor
general mobile telefon şarj olmuyor , general mobile 4g şarj oluyor ama dolmuyor , general mobile tablet şarj oluyor ama açılmıyor.