Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Huawei Mate 40 ve iPhone 12 Farkları

Huawei Mate 40 ve iPhone 12 Farkları

Huawei Mate 40 Ve Iphone 12 Farkları

Huawei Mate 40 ve iPhone 12 Farkları, Huawei CEO’su Richard Yu, Mate 40 tanıtıldıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. ‘Mate 40’ ve ‘iPhone 12’ arasında bir karşılaştırma yapan Yu; ‘Mate 40’ın tasarım, işlemci performansı ve 5G bağlantı hızı noktasında ‘iPhone 12’den çok daha güçlü olduğunu açıkladı.

Huawei Mate 40 ve iPhone 12 Farkları, Çin merkezli teknoloji devi Huawei, gerçekleştirilen etkinlikte Mate 40 akıllı telefon serisini tanıttı. Şirket, etkinliğin hemen ardından ürünlerini Çin’de ön siparişe açtı. Ön siparişe açılan ürünlerin, 28 saniye içerisinde tükendiği belirtildi ve bu durum olağan bir hal.

Huawei Etkinliğinde Tanıtılanlar

  • Porsche Design Huawei Watch GT 2 akıllı saat
  • Huawei Freebuds Studio kafa bantlı kulaklık
  • Huawei Sound hoparlör
  • Huawei Eyewear II akıllı gözlük
  • Huawei Mate 40 Serisi

Kısa bir süre önce ‘Hi Speed’ etkinliğinde tanıtılan ‘iPhone 12’ arasında bir karşılaştırma yapan Yu, açıklamasında iPhone 12 serisinin sahip olduğu özelliklerle günümüzü yakalayamadığına işaret etti. Yu ayrıca; ‘Mate 40’ serisinin tasarım, işlemci performansı ve 5G bağlantı hızı noktasında ‘iPhone 12’den çok daha güçlü olduğunu da söyledi. Apple’ın 5G teknolojisini tüketiciyle buluşturma noktasında oldukça geç kaldığını belirten Yu, ‘iPhone’ ailesine 5G teknolojisinin ‘iPhone 12’ ile geldiğini hatırlattı. Şirket CEO’su; ‘Mate 40’ın Huawei ürün yelpazesindeki üçüncü nesil 5G telefon olduğunu vurguladığı açıklamasında, ‘Mate 40’ın ‘iPhone 12’den çok daha hızlı bir 5G performansı sunduğunun da hatırlattı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Pro Sarı Ekran Sorunu

Huawei Mate 40 ve iPhone 12 

Richard Yu, Mate 40 Pro’nun, iPhone 12 Pro Max ile aynı ekran boyutuna sahip olmasına rağmen çok daha küçük bir telefon olmayı başardığını belirtti. Mate 40 serisini işlemci performansı noktasında da yeni iPhone serisinden çok daha iyi bulduğunu ifade eden şirket CEO’su, her iki akıllı telefon serisinde de 5 nm’lik eşit bir transistör mesafesi kullanıldığını hatırlattı. Yu; buna rağmen ‘Mate 40’ serisinde kullanılan Kirin 9000’in, iPhone 12 serisinde kullanılan A14 Bionic yüzde 30 daha fazla transistör bulundurduğunun altını çizdi. Yu tarafından yapılan karşılaştırmaların tüketici deneyimine nasıl yansıyacağı ise henüz bilinmiyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Huawei Mate 40 ve iPhone 12 Farkları.