Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Huawei P20,P20 Lite,P20 Pro,Mate P20 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei P20,P20 Lite,P20 Pro,Mate P20 Ekran Görüntüsü Alma

Huawei Ekran Görüntüsü Almaa Kapak

Huawei P20,P20 Lite,P20 Pro,Mate P20 Ekran Görüntüsü Alma , işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız eğer bunun için karşınıza 3 farklı alternatif çıkartacağız. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemini kullanan bir cihaz ve birçok Android telefonda olduğu gibi ekran görüntüsü alma eylemi de güç düğmesi ve ses düğmesi kombinasyonu ile gerçekleştiriliyor.

Power düğmesi ile birlikte ses düğmesine kısa süreli basılı tuttuğunuz takdirde ekran görüntüsü alınacak ve galeriye kaydedilecektir. Samsung marka telefonlardaki aynı süreci takip edeceksiniz ve ekran görüntüsü almak işte bu kadar basit.

Huawei P20 Pro ekran görüntüsü alma işlemi de yine yukarıda bahsettiğimiz şekilde gerçekleştiriliyor ve birçok modelde aynı kombinasyon geçerlidir. Ekran görüntüsü, anlık görüntüleri yakalamak ve not almak isteyenler için önemli bir detay ve Huawei bu konuda büyük bir kolaylık sunuyor. Diğer iki alternatife de göz atalım ve ekran görüntüsü konusunda daha detaylı bilgilendirme yapmış olalım.

Huawei P20,P20 Lite,P20 Pro,Mate P20 Ekran Görüntüsü Alma

Bu yazıda Huawei P20, P20 Pro, Mate 20 Pro, P20 Lite ekran yakalama yöntemleri hakkında konuşacağız.
Reklamcılıkta mükemmel çalışmalar yapıyorlar ve bu markayı sadece TV ekranlarında değil, sosyal medyada da görüyoruz. Bu çalışmalar sonucunda ismi daha sık duyabilir ve tanıdık gelebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Huawei Mate 10 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Huawei söz konusu olduğunda, akla gelen ilk detay görüntü kalitesi ve kamerada son derece iyi. Akıllı telefonunuzu gerçek bir kamera gibi kullanmak istiyorsanız, kesinlikle huawei’yi seçmelisiniz. Pro serisine baktığımızda, daha net görebiliyoruz ve isterseniz, bu serinin kameranın yanı sırı ekranda nasıl çalıştığını birlikte inceleyelim…

Ekran Görüntüsü

Ekran Görüntüsü Alma

Mate 20 Pro ekran görüntüsü alma ve yine diğer modellerde ekran görüntüsü alma işlemi için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif ise hareketle kontrol seçeneğidir. Bu seçeneği aktif hale getirmek için izlemeniz gereken adım ise şu şekildedir: Ayarlar > Akıllı yardım > hareketle kontrol > Akıllı ekran görüntüsü.

  • Ses Açma Tuşuna ve Power Tuşuna aynı anda basılı tutup istediğiniz görüntünün ekran görüntüsünü alabilirisniz.

Huawei Ekran Görüntüsü Alma

Mate P20 Ekran Görüntüsü Alma

Bu süreci tamamladığınız takdirde sizler de tek bir hareket ile ekran görüntüsü alabileceksiniz ve dışarıdan bakıldığında daha dikkat çekici bir eylem gibi görünecektir.

P20 Lite ekran görüntüsü alma işlemini de yine belirttiğimiz şekilde yapabiliyorsunuz ve yazımızda yer alan diğer modeller için de geçerli bir uygulama olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Huawei ekran görüntüsü alma işlemini farklı bir şekilde gerçekleştirmek isterseniz son olarak hızlı erişim menüsünü kullanmanızı tavsiye edeceğiz. Parmağınızın yukarıdan aşağıya kaydırdığınızda karşınıza çıkan bu menüde screenshot sekmesi yer alıyor ve tek bir tık ile sizler de ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Görüldüğü üzre ekran görüntüsü alma eylemi oldukça basit ve tahmin ettiğinizden çok daha fazla alternatif karşınıza çıkıyor.