Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iCloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır

iCloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır

Icloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır

iCloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır, Birçok kişi Apple cihazları için sunulan bir depolama tesisi olan iCloud için bir yedekleme yöntemi aradığı için iCloud hesabını nasıl yedekleyebilirim ? sorusunun sorulmasına neden oldu. Birçok farklı yöntemle yedeklenebilen iCloud hesapları için farklı yedekleme olanakları sunulmaktadır. Peki iCloud’u nasıl yedekleyebilirim ? Hangi yöntemler kullanılır ?

Harici Bellek ile iCloud Hesabı Yedeği Alma

Dosyaları çevrimiçi olarak depolama olanağı bulunan iCloud’da iPhone cihazlarında, iCloud hesabı harici bellek cihazlarıyla yedekleyebilir. Bu işlem için izlenecek adımlar şunlardır:

  1. Bilgisayarınızdaki kullanıcı kimliğinizle iCloud erişim sitesine giriş yapın.
  2. Ayarlar bölümünde Yedekle ve yazdır’ı tıklayın.
  3. Bilgisayarınıza taktığınız takılabilir harici bellek birimini seçin.
  4. Harici bellek birimine aktarmak istediğiniz klasörü veya dosyaları seçin ve aktarımı gerçekleştirin.

iCloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır, Birkaç adım sonunda kolayla uygulanabilen iCloud hesabının yedekleme işlemi, tüm dosyalarınızı güvene almanız için en faydalı ve avantajlı yöntemler arasında yer almaktadır.

Mail ile iCloud Hesabı Yedekleme

Telefon değişimi sırasında tercih edilen yöntemlerden biri olan posta yoluyla ICloud hesabı yedekleme, Apple cihazlarından farklı bir markaya geçiş yapan kullanıcılar için çok avantajlıdır.

Mail ile Kolay Yoldan Taşımak

Mobil veya bilgisayar cihazlarıyla oturum açacağınız iCloud hesabınızın Yedekleme menüsüne erişin ve “Posta ile Taşı” düğmesini tıklayın. Bu seçenekten sonra, önünüzde açılan Dosyalar menüsünden posta yoluyla aktarmak istediğiniz dosyaları seçebilirsiniz. Farklı bir işletim sistemine sahip cihazınız üzerinden giriş yapmak için posta hizmetini kullanabilirsiniz. Bu yöntemle, yeni cihazınıza gönderdiğiniz tüm iCloud verilerini indirerek yedekleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telefon Pil Ömrünü Azaltan Donanımlar

Geri Yükleme Özelliği ile iCloud Hesabı Yedekleme

Bir Apple cihazından başka bir Apple cihazına geçiş yapan kişiler, yedeklemeye gerek kalmadan “Geri Yükle” özelliğini kullanabilir.

Yeni taşınan Apple cihazınızdan iCloud hesabınıza giriş yapıp “Yedekleme” menüsü altındaki “Yeni Cihaz” seçeneğini tıklayarak Geri Yükleme özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Eski Apple cihazınızda bulunan tüm dosyaları yeni cihazınıza geri yükleyen özellik, Apple kullanıcıları tarafından en sık kullanılan iCloud hesabı yedekleme işlemidir.

Icloud Hesabının Yedeği Nasıl Alınır

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iCloud nasıl yedek nasıl yapılır , iCloud yedek alma , iCloud backup alma.