Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor

Iphone Arama Esnasında Ses Gelmiyor

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor yaşıyorsanız, en sinir bozucu hatalardan birini yaşıyorsunuz demektir. Çünkü önemli telefon görüşmelerinde, bu tür durum olumsuz geri bildirimlere sahip olabilir. iPhone cep telefonundan gelmiyor, sorunu çözmek için bu makaleyi yazdık.

Arama sırasında ses olmadığını fark ederseniz, iPhone ses sorunu, lütfen aşağıdaki çözümlere bakın. Bazı kullanıcılar iPhone aramada bir ses sorunu olduğunu belirtti ve bir çözüm istedi, biraz araştırma yaptık ve tüm çözümleri listeledik.

iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Çözümü

Apple ürünlerinin kullanıcılarının sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak ana hedeflerimizden biridir. Bu web sitesinde binlerce makale yayınlandı. Bu makalelere erişim zor olabilir. Sorun çözme sorunlarını kategorize ederek size daha kolay erişim sağlamak istedik. Bu yüzden bir Apple Sorun Giderme sayfamız var.

 • Telefonunuzun hoparlörünü bir kabuk şeklinde uygun bir nesneyle tutan toz tabakasını hafifçe çıkarın. Bu kir ve enkaz zamanla ses kalitesini azaltabilir.
 • Bazı durumlarda, yanlışlıkla rahatsızlık modunda telefonunuzu yerleştirmiş olabilir. Telefon bir arama sırasında hiç ses gelmiyorsa, sorun var, ancak arayan bunu duymazsa, telefonunuz kapatılmış olabilir. Telefonun sol tarafındaki ses açma tuşu ile sesi açın.
 • Genellikle önerilen bir yöntemdir. iPhone telefonlarında en yaygın hata çözme yöntemidir. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda, küçük sorunlar genellikle kendiliğinden kaybolur. Telefonunuzu kapatmak için, sağ taraftaki uyandırma düğmesini uzun süre basılı tutun ve yaklaşık 7-8 saniye sonra yeniden başlatın.
 • Bazen, Bluetooth açıksa, iPhone arama yaparken bir ses sorunu oluşturabilir. Bluetooth’u kapatmak için ayarlar > Bluetooth’a gidin ve kapatın, sonra tekrar deneyin.

iPhone sorunları altında, Bu sayfayı Hoparlör Sorunları olanlar için ayırdık. Bu sayfayı sürekli güncellenecek dinamik bir sayfa olarak hazırlamaya çalıştık. Bu sayfa sürekli soru ve çözümleri ile güncellenecektir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma

iPhone Ahizeden Ses Gelmiyor Problemi

Bazı Apple kullanıcıları, iPhone ile yapılan görüşmeler sırasında ses ile ilgili sorunlar yaşadıklarını söyledi. Nitekim, kullanıcılar telefon görüşmeleri sırasında diğer kişinin sesini duyamayacaklarından şikayet ediyorlar.

 • Ses artırma butonunu kullanın ve kulaklık takılı değilken ekranda zil sesi seviyesinin belirdiğinden emin olun.
 • Hoparlör ızgarası herhangi bir şekilde bloke olup olmadığını kontrol edin. Ekran koruyucu, kasa ve hatta toz büyük bir etki yaratabilir. Temizlemek için bir fırça veya basınçlı havadan yardım alabilirsiniz.
 • Kulaklık girişinde herhangi bir kulaklık veya hoparlörün bağlı olmadığından emin olun.
 • Bluetooth’u devre dışı bırakın ve akıllı telefonunuzun herhangi bir Bluetooth cihaz ile eşleştirilmiş olup olmadığını kontrol edin.
 • Settings > General > Accessibility (Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik) yolunu izleyin ve Phone Noise Cancelation (Telefon Gürültü Engelleme) özelliğini devre dışı bırakın, bazı kullanıcılar bu sayede sorunu atlatabilmiş görünüyor.
 • Son olarak güç butonu ile ana ekran butonuna 10 saniye kadar basılı tutarak iPhone’a reset atılmasını sağlayın. Sorun devam ediyorsa Apple teknik servislerinden yardım almanız gerekecek.

Arama sorunsuz bir şekilde gelir ve cevaplamada sorun yoktur, ancak diğer kişi ses çıkarmaz. Sorun, birim yüksek olduğunda da karşılaşılır. iPhone’da ses ile ilgili sorunlar yaşayanlar bu çözümleri deneyebilir

Telefonda Konuşurken Hoparlör Cızırtı Yapıyor

Cep telefonu hoparlör cızırtı sorunu çoğu cihaza olabilir. Hoparlör cızırtı yalnızca bir konuşma sırasında oluşursa, müdahale. Ancak, hoparlör cızırtı yaparken müzik dinlerken, genel bir rahatsızlık var. Hoparlördeki cızırtı bir süre sonra artar ve daha da rahatsız olabilir.

Önce son zamanlarda telefonunuza yüklediğiniz uygulamaları kontrol edin. Özellikle, ekolayzer uygulamaları bir süre sonra cızırtı yapar. Bu tür bir uygulamayı yükledikten sonra telefondan cızırdamaya başlarsanız, uygulamayı tekrar kaldırmayı deneyin.

Iphone Hoparlör Cızırtı Yapıyor

Telefonun hoparlör kısmında tozlama, pamuk veya tıkanıklık cızırtı yapabilir. Hoparlör parçasını bir kompresör yardımıyla temizleyebilirsiniz. Yani ses iyileştirmeler olduğunu göreceksiniz. Bu sorun genellikle donanım olduğundan, telefonunuzun garantisi bitmiş ise Cep Hastanesine getirebilirsiniz.

Son olarak, bazı ekran koruyucuların hoparlörü kapladığını ve bir cızırtı gibi ses çıkardığını belirtmek gerekir. Bu durumda, ekran koruyucuyu kaldırmak ve tekrar denemek yararlıdır.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor iphone ahizeden ses gelmiyor, iphone 7 ahize sorunu, iphone 7 ahize sesi az, iphone hoparlör sesi az çıkıyor, iphone ses az çıkıyor, iphone 5s ahizeden ses gelmiyor, iphone 7 mikrofon sorunu, iphone 7 plus ahize sesi az

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.