iPhone Batarya mAh Öğrenme
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 595 Görüntülenme

iPhone Batarya mAh Öğrenme

iPhone Batarya mAh Öğrenme, apple, eski iPhone’ların beklenmedik şekilde kapanmalarını önlemek için yavaşlattığını kabul etti. Telefonunuzun etkilenip etkilenmediğini merak ediyorsanız kolay adımlarda öğrenebilirsiniz.

iPhone Batarya mAh Öğrenme, reddit aracılığıyla yakın zamanda dile getirilen bir iddia tüm internet dünyasında yankı buldu. Apple, düşük pil seviyeleri nedeniyle her yeni güncellemede eski iPhone modellerini yavaşlattığını kabul etti. Apple, telefonunuzun aniden kapanmasını önlemek amacıyla performansı düşürmek için yoldan çıkmış olsa da, büyük bir tepki aldı.

Şarj devirleri, pilinizin yaşı ve aşırı sıcağa veya soğuğa maruz kalma durumu gibi iPhone pilinizin performansını ve ömrünü etkileyebilecek çeşitli faktörler vardır. iPhone’unuzun pil kapasitesini kontrol etmenin en kolay yolu App Store’da bulunan üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktır, ancak bunu yapmanın 2 yolu daha vardır.

Battery Life

Pil sağlığının cihazın en iyi performansı sağlayabilmesi için yeterli seviyede olduğunu belirtiyor. Eğer pil ömrünüz yeterli seviyenin altına düşmüşse üst kısımda “Servis” yazısını bu kısımda ise tam performanstan yararlanamayacağını belirten yazıyı görüyorsunuz. Alt tarafta yer alan “İyileştirilmiş Pil Şarjı” ise telefonun günlük şarj etme rutininizi öğrenerek pil ömrünü uzatmasına yardımcı oluyor. Tabi, App Store üzerinde “Battery Life” adı altında onlarca uygulama yer alıyor. Bu uygulamalar cihazın pil sağlığını görüntülediği, batarya durumunu detaylı bir şekilde rapor ettiği iddia ediyor olsa da, iOS 11.3 sonrasında pek ihtiyaç kalmadı.

  Battery Life İndirmek İçin Tıklayınız.

iPhone Batarya mAh Listesi

Cep Hastanesi Teknik Servis olarak yazmış olduğumuz iPhone Batarya mAh Listesi makalemize bakarak iPhone tüm modellerinin pil mAh listesine bakarak telefon modelinizin bataryasının kaç mAh olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

iPhone Batarya mAh listesini görüntülemek için tıklayınız.

Ayarlardan Görüntüleme

iPhone pil sağlığı durumunu görüntülemek için yapmanız gereken Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı yolunu takip etmek. Maksimum Kapasite bölümünü pilin durumunu gözler önüne seriyor. Bu kısımda kullanmakta olduğumuz iPhone X‘in pil kapasitesinde yüzde 10’luk bir kayıp söz konusu olduğunu görüyoruz.

İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Akıllı Telefon Nasıl Seçilir

Performans Denetleme

iPhone’unuzun pil kapasitesinin % 80’in altına düşmesi nedeniyle, yavaşlatmaya başlamış olup olmadığını öğrenmek için App Store’dan Geekbench uygulamasını indirebilirsiniz.

Apple Tarafından Yavaşlatılan Telefonlar

 • iPhone SE
 • iPhone 5S
 • iPhone 5S Plus
 • iPhone 6
 • iPhone 6S
 • iPhone 6S Plus

Cep Telefonu Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Batarya Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir