Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Batarya mAh Öğrenme

iPhone Batarya mAh Öğrenme

Iphone Batarya Mah Öğrenme

iPhone Batarya mAh Öğrenme, apple, eski iPhone beklenmedik şekilde kapanmalarını önlemek için yavaşlattığını kabul etti. Telefonunuzun etkilenip etkilenmediğini merak ediyorsanız kolay adımlarda öğrenebilirsiniz.

iPhone Batarya mAh Öğrenme, reddit aracılığıyla yakın zamanda dile getirilen bir iddia tüm internet dünyasında yankı buldu. Apple, düşük pil seviyeleri nedeniyle her yeni güncellemede eski iPhone modellerini yavaşlattığını kabul etti. Apple, telefonunuzun aniden kapanmasını önlemek amacıyla performansı düşürmek için yoldan çıkmış olsa da, büyük bir tepki aldı.

Şarj devirleri, pilinizin yaşı ve aşırı sıcağa veya soğuğa maruz kalma durumu gibi iPhone pilinizin performansını ve ömrünü etkileyebilecek çeşitli faktörler vardır. iPhone pil kapasitesini kontrol etmenin en kolay yolu AppStore bulunan üçüncü taraf uygulamaları kullanmaktır, ancak bunu yapmanın 2 yolu daha vardır.

Battery Life

Pil sağlığının cihazın en iyi performansı sağlayabilmesi için yeterli seviyede olduğunu belirtiyor. Eğer pil ömrünüz yeterli seviyenin altına düşmüşse üst kısımda “Servis” yazısını bu kısımda ise tam performanstan yararlanamayacağını belirten yazıyı görüyorsunuz. Alt tarafta yer alan “İyileştirilmiş Pil Şarjı” ise telefonun günlük şarj etme rutininizi öğrenerek pil ömrünü uzatmasına yardımcı oluyor. Tabi, AppStore üzerinde “Battery Life” adı altında onlarca uygulama yer alıyor. Bu uygulamalar cihazın pil sağlığını görüntülediği, batarya durumunu detaylı bir şekilde rapor ettiği iddia ediyor olsa da, iOS 11.3 sonrasında pek ihtiyaç kalmadı.

Battery Life

iPhone Batarya mAh Listesi

Cep Hastanesi Teknik Servis olarak yazmış olduğumuz iPhone Batarya mAh Listesi makalemize bakarak iPhone tüm modellerinin pil mAh listesine bakarak telefon modelinizin bataryasının kaç mAh olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

iPhone Batarya mAh listesini görüntülemek için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir: iPhone Batarya mAh Listesi

Ayarlardan Görüntüleme

iPhone pil sağlığı durumunu görüntülemek için yapmanız gereken Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı yolunu takip etmek. Maksimum Kapasite bölümünü pilin durumunu gözler önüne seriyor. Bu kısımda kullanmakta olduğumuz iPhone X pil kapasitesinde yüzde 10’luk bir kayıp söz konusu olduğunu görüyoruz.

Performans Denetleme

iPhone pil kapasitesinin % 80’in altına düşmesi nedeniyle, yavaşlatmaya başlamış olup olmadığını öğrenmek için AppStore’dan Geekbench uygulamasını indirebilirsiniz.

Apple Tarafından Yavaşlatılan Telefonlar

  • iPhone SE
  • iPhone 5S
  • iPhone 5S Plus
  • iPhone 6
  • iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone batarya kaç mah öğrenme , iphone batarya kapasitesi öğrenme , iphone pil mah öğrenme , iphone batarya gücü öğrenme , iphone pil kapasitesi öğrenme , iphone pil gücü öğrenme , 6s plus pil kaç mah , iphone 7 batarya mah iphone 7 batarya kaç mili amper.