Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Batarya mAh Listesi

iPhone Batarya mAh Listesi

Iphone Batarya Mah Listesi

iPhone Batarya mAh Listesi  “iPhone bataryaları kaç mAh?” “iPhone pil ömrü ne kadardır?”, iPhone’un pil ömrü hakkındaki sorularımızın cevabı Apple hiç gelmedi. Yeni iPhone tanıtımından hemen sonra yapılan testlerle veya Battery Life gibi iPhone batarya uygulamaları ile pil kapasitesini öğrenebiliyoruz. Bu blog yazısında iPhone batarya kapasitelerinin listesini hazırladık. iPhone 6 ile iPhone 11 Pro Max batarya kapasite listesini aşağı kısımda yazmış olduğumuz listeden kendi telefonunuzun mAh değerini öğrenebilirsiniz.

iPhone Bataryası Kaç mAh? Öğrenme

iPhone Batarya mAh Listesi , iPhone tanıtırken apple her zaman bellek ve batarya kapasitesini es geçiyor. Lamandaki vaat, yeni iPhone’un pil performansı söz konusu olduğunda pil kapasitesini paylaşmak veya eski bir modelle aynı pil ömrünü sunmak yerine bu saate kadar sürdüğünü söylüyor. Örneğin, yakın zamanda piyasaya sürülen 2020 iPhone SE pil kapasitesi 1821 mAh ancak bu bilgi Apple sitesinde bulunmamaktadır. Apple iPhone karşılaştırma sayfasında, iPhone SE (2. Nesil) Güç ve Pil bölümünde iPhone 8 ile yaklaşık aynı pil ömrü sunduğu bilgisi dışında 13 saate kadar video oynatma, 8 saate kadar online video izleme, 40 saate kadar ses çalma bilgisini sunuyor. iPhone SE 2 kaç mAh? cevabını biliyorsunuz Peki, iPhone bataryası kaç mAh? App Store’dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Battery Life vb. uygulamalar ile iPhone batarya kaç mAh öğrenebilirsiniz. “iPhone batarya (pil ) uygulamalarına güvenmiyorum.” diyorsanız, aşağıdaki tablodan da iPhone batarya kapasitesini, iPhone batarya sağlığını (pil durumu) öğrenebilirsiniz.

ModelBatarya Kapasitesi
2020 iPhone SE1821 mAh
iPhone 11 Pro Max3969 mAh
iPhone 11 Pro3046 mAh
iPhone 113110 mAh
iPhone XR2942 mAh
iPhone XS Max3174 mAh
iPhone XS2658 mAh
iPhone X2716 mAh
iPhone 8 Plus2675 mAh
iPhone 81821 mAh
iPhone 7 Plus2900 mAh
iPhone 71960 mAh
iPhone SE1624 mAh
iPhone 6S Plus2915 mAh
iPhone 6S1715 mAh
iPhone 6 Plus2915 mAh
iPhone 61810 mAh

iPhone Batarya Ömrü Ne Kadar?

iPhone batarya ömrü, fiziksel pil ömrü, işlemci verimliliği ve işletim sistemi davranışının bir kombinasyonunun sonucudur. Aynı değerleri alamayabilirsiniz çünkü iPhone pil ömrü GPS veya oyun ve hatta coğrafi konum gibi mevcut özelliklere göre önemli ölçüde değişebilir. Telefon sinyaliniz zayıfsa, telefon hücresel bağlantıyı korumak için daha fazla güç harcayacağından iPhone pil ömrünüz daha az olabilir. Apple tarafından sağlanan video oynatma raporu, temel olarak telefonun dahili alanında saklanan video içeriklerini sürekli olarak ne kadar süre oynatılabildiğidir. Daha yüksek elbette daha iyi.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Cam Onarımı

iPhone dünyasındaki pil ömrünün Kralı, Apple en büyük ve en pahalı modeli olan iPhone 11 Pro Max. Telefonun bataryası neredeyse 4000 mAh. iOS amiral gemisi sınıfı Android telefonlarla rekabet etmek için yeterli olan Android işletim sisteminden daha az güç tükettiğini düşünürsek, bu büyük bir değerdir. Ancak, yeni tanıtılan 2020 iPhone SE pil ömrü, Apple üst düzey modelleriyle rekabet etmek için yeterli değil. Muhtemelen maliyet nedeniyle, iPhone SE’NİN bataryası iPhone 8 bataryası ile aynıdır. iPhone 11 ve sonraki sürümlerinde Apple, çevrimiçi video izlemek için pil ömrünü paylaşmaya başladı. Bu rakamlar video oynatma değerinden %40 daha azdır. 7299 TL iPhone 11, 10 saat; iPhone se 5299 TL 8 saat video oynatabiliyor.

iPhone Şarj Süresi Ne Kadar? iPhone Hızlı Şarj Etmenin Yolu

Tabii ki, şarj süresi telefonun pil kapasitesi kadar önemlidir. Günümüzde iPhone ne kadar sürede şarj olur? sorusu anlamını yitirdi artık iPhone hızlı şarj süresi ne kadar? soruyu soruyoruz. iPhone 8 veya daha yeni bir modele sahipseniz, şarj süresini hızlandırmak için Apple 18W hızlı şarj cihazı adaptörü gibi daha yüksek voltajlı bir hızlı şarj cihazı kullanabilirsiniz. iPhone 8, iPhone X, iPhone 11 ve 2020 iPhone SE yaklaşık yarım saat hızlı şarj ile% 50’ye kadar şarj edebilir. Sadece iPhone 11 Pro, hızlı şarj adaptörüyle kutudan çıkar. iPhone SE 2 dahil olmak üzere diğer tüm modeller iPhone 5W şarj cihazıyla birlikte gelir. Yeni iPhone 10W Qi şarj cihazı kullanarak kablosuz olarak hızlı şarj etme şansına sahip. Elbette hızlı şarj adaptörleri hala en hızlı yöntemdir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone bataryası mah listesi , iphone batarya kaç mah , iphone batarya gücü , iphone batarya bilgileri , iphone batarya boyutları , iphone batarya mah öğrenme , iphone batarya kapasitesi , iphone batarya kaç mah öğrenme , iphone batarya değerleri , iphone batarya mah.