Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Diğer Saklama Alanı Nedir Ve Nasıl Silinir

iPhone Diğer Saklama Alanı Nedir Ve Nasıl Silinir

Iphone-Diger-Saklama-Alani-Nedir-Ve-Nasil-Silinir

iPhone Diğer Saklama Alanı Nedir Ve Nasıl Silinir , En son iOS sürümünü indirmeye ve yüklemeye veya birkaç fotoğraf çekmeye veya arkadaşınızın size bahsettiği uygulamayı indirmeye çalışıyorsunuz ve iPhone depolama / depolama alanının dolu olduğunu söylüyor.

İhtiyacınız olmadığını düşündüğünüz her uygulamayı zaten sildiniz, Ayarlar sayfasından iPhone Depolama Alanınıza baktınız ve hala yeterli alan yok. Hepsinden kötüsü, depolama alanının çoğu yalnızca diğeri olarak kategorize edilir. Bu diğer şey nedir? Ondan nasıl kurtulacaksın?

Evet, diğer depolama alanı pek çok iPhone kullanıcısı için açıkça gizemli ve kafa karıştırıcı. Bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olmak için diğer bölümün neler içerdiğini ve bu alandan nasıl kurtulacağınızı konuşacağız …

Saklama Alanını Kontrol Etme

Cihazınızın saklama alanını kontrol etmek için Ayarlar> Genel> iPhone Saklama Alanı’na gidin. Bu bölümde, yüklü uygulamaların bir listesini ve her uygulama için depolama alanı kullanım miktarını ve cihazınızın depolama alanını optimizme etmeye yönelik öneriler listesini görebilirsiniz.

Saklama-Min

iPhone Diğer Saklama Alanı Nedir Ve Nasıl Silinir , Depolama hakkında daha fazla bilgi edinmek için bir uygulamanın adına dokunun. Buradaki “Uygulamayı Kaldır” seçeneği, uygulama tarafından kullanılan depolama alanını serbest bırakır ancak uygulamanın belgelerini ve verilerini depolar. Uygulama hala App Store yeniden yüklemek tüm verilerinizi yerine koyar. “Uygulamayı sil” seçeneği siler. uygulama ve uygulama ile ilgili veriler. Dikkat! Bu seçenek geri alınamaz.

Diğer Saklama Alanı Nedir

iPhone kullanılan içerik uygulamalar, fotoğraflar, medya, posta, Apple Boks, Mesajlar, iCloud Drive, sistem ve diğerleri olarak kategorize edilir. Bu kategoriler arasında yönetilmesi en zor olan kategori, yazımızın ana konusu olan diğer kategoridir.

Bunun nedeni, diğer kategorisinin Siri sesleri gibi Sistem verilerini, yazı tipleri ve sözlükler gibi silinemeyen Mobil öğeleri, silinemeyen günlükler ve önbellekleri, Spotlight dizini ve Anahtar Zinciri ve CloudKit veri tabanını içermesidir.

Diğer kategorisindeki ön belleğe alınmış dosyalar hakkında Apple destek sayfasında şu bilgiler yer almaktadır:

“Finder ve iTunes, önbelleğe alınmış müzikleri, videoları ve fotoğrafları gerçek parçalar, videolar veya fotoğraflar olarak değil, diğer kategorilere ayırır. Önbelleğe alınan dosyalar, müzik, video ve fotoğraflar gibi içerik yayınlanırken veya görüntülenirken oluşturulur. Müzik veya video yayınladığınızda, bu içerik cihazınızda önbelleğe alınmış dosyalar olarak depolanır, böylece bunlara tekrar kolayca erişebilirsiniz.

Cihazınızda daha fazla alana ihtiyaç duyulduğunda cihazınız önbelleğe alınmış ve geçici dosyaları otomatik olarak kaldırır. Bu dosyaları silmenize gerek yoktur. ”

Apple, “Bu dosyaları silmenize gerek yok” dese de, bize çoğu zaman bu silme işleminin pek işe yaramadığı görülüyor. Aslında, çoğu iPhone kullanıcısı “diğer depolama alanlarının çok fazla yer kapladığından” şikayet ediyor.

Diğer Saklama Alanı Boyutu Nasıl Küçültülür

Bu alanı küçültmek için ne yapılabilir?

Evet, internette diğer kategorilere ayrılan alanı azaltmak için denenebilecek birkaç yöntem var. Bu yöntemler arasında genellikle;

 • Safari web sitesi verilerini ve çevrimdışı okuma listesini silin
 • Uygulamalarda önbelleğe alınmış verileri silin
 • Kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak kaldırma seçeneğini etkinleştirin
 • Uygulama arka planda yenilenir ve konum verilerini kapatır
 • Eski iMessage ve Mail verilerinin silinmesi gösteriliyor.

Ancak bize göre bunu yapmanın en temiz yolu iPhone iTunes ile yedeklemek, cihazı sıfırlamak ve ardından alınan yedeklemeyi kullanarak cihazı geri yüklemek. Cihazınızda yer kaplayan alışılmadık derecede büyük boyut nedeniyle, diğer kategorinin en büyük suçlularından biri muhtemelen işletim sistemindeki veya uygulamalardaki hatalardır. Bozuk dosyaları bulmanın ve kaldırmanın en iyi yolu hepsini yazmak ve baştan başlamaktır.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Hesap Silince ve Silinince Neler Olur

Bilgisayarınızı Kullanarak iPhone Yedekleme

Cihazınızı bilgisayarınızı kullanarak yedeklemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Bilgisayarınızı kullanarak cihazınızı yedeklemek için şu adımları izleyin:

 • Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın. macOS Catalina 10.15 yüklü bir Mac’te Finder açın. macOS Mojave 10.14 veya önceki bir sürümü yüklü bir Mac veya PC’de iTunes açın.
 • Cihazınızın şifresini soran bir mesaj görüntülenirse veya bu bilgisayara güveniliyor mu? uyarıyı alırsanız ekrandaki adımları izleyin. Bilgisayarınızda cihazınızı bulun.
 • Cihazınıza veya Apple Watch sağlık ve aktivite verilerini kaydetmek istiyorsanız, yedeklemenizi şifrelemeniz gerekir: [cihazı] şifrele yedekleme kutusunu seçin ve kolayca hatırlayabileceğiniz bir parola oluşturun. (Bu parola olmadan iTunes yedeklemelerinizi kurtaramayacağınız için parolanızı bir yere not edin ve güvenli bir yerde saklayın.) Sağlığınızı ve etkinliğinizi kaydetmeniz gerekmiyorsa, şifrelenmemiş bir yedekleme oluşturabilirsiniz. veri. Şimdi yedeklemeyi tıklamanız yeterlidir.
 • İşlem bittiğinde, yedeklemenin başarıyla tamamlanıp tamamlanmadığını görebilirsiniz.

Yedekleme tamamlandığında, Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve ayarları Sil dokunmanız gerekir. Bu, iPhone kutusundan ilk çıktığı duruma döndürecektir. Cihazınız yeniden başladığında ve ilk kurulum işlemine başladığında, iPhone iTunes açıkken bilgisayarınıza yeniden bağlayın ve cihazınızı geri yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. Tebrikler, artık daha küçük bir depolama alanı boyutuna sahipsiniz.

Cihazı sıfırlamak ve yeniden yüklemek, diğer depolama alanlarının boyutunu azaltmanın en uzun ve en kapsamlı yoludur, ancak aynı zamanda en iyisidir. Ne yazık ki, diğer depolama alanını bu yöntemden daha küçük hale getirmenin başka bir yolu yoktur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone diğer saklama alanı nasıl silinir , iphone diğer saklama alanı nedir , iphone diğer saklama alanı silme , iphone diğer saklama alanı , iphone diğer saklama alanı temizleme , iphone diğer alanı silme , iphone diğer silme , iphone 6s saklama alanı boşaltma , iphone diğer kısmı nasıl silinir , iphone diğer bölümü silme.