Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu

Iphone Ekran Kaydı Ses Sorunu

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu; iPhone ekran kayıt ses sorunu için ne yapmalı Merak ediyorsanız,bu makalede ses problemlerinin kaydedilmesi sırasında karşılaştığınız kapsamlı bilgileri kısa zamanda ortadan kaldırabiliriz. Ekran Kaydı sırasındaki ses problemleri esasında iPhone kullanıcıları tarafından uzun süreden beri karşılaşılan sorunlar arasında.

Bir ekran kaydı almak isteyen bir kullanıcı, kaydı izlemek istediğinde ese bulunmadığını fark edecektir ve bu bir hayli can sıkıcı hale gelir. Bunun sebebi, her kullanıcının doğal olarak ekran kaydında ses almak istemesidir ve ekran kaydında ses gerektiren durumlar olabilir.

Yani iPhone ekran kayıt video ses sorunu çözme bazı önemli ayarları ve kontrolleri yapmanız gerekir. Örneğin, bu sorun oluştuğunda mikrofonun kapalı olduğu hiç aklınıza geldi mi?

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu; iPhone ekran ses kayıt probleminin çözümünde, biraz daha basit düşünerek istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. Başka bir deyişle, alınan bir video kaydında ses yoksa, ses girişi için gerekli olan mikrofonun açılmaması veya çalışmaması muhtemeldir.

Video kaydındaki ses eksikliği, mikrofonun telefonda çalıştığından emin olduktan sonra mikrofonun açık olmadığı manasına gelir. iPhone için video kayıt ses sorunu, yapılacak ilk şey telefonun mikrofonunu ayarlamaktır.

Mikrofon telefondaki Ekran Kaydı için açılırsa, ekran kayıtları da sesli yapılır. Tabii ki, mikrofonu açmak için iPhone telefonlarında bazı ayarların yapılması gerekir. Peki, ekranın ses kaydını almak için iPhone’larda bir ayar nasıl yapılmalıdır? Şuna bak.

Ekran Kaydedici Etkinleştirilmemiş Olabilir

IOS 11 Ekran Kaydediciyi kullanmak için önce etkinleştirmeniz gerekir. Bunu iPhone veya iPad’inizden kolayca yapabilirsiniz. ”Ayarlar” a gidin ve ardından Kontrol Merkezi öğesini seçin. Sonra Ekran Kaydı düğmesini görene kadar aşağı inin, onu ekleyin ve Ayarlar penceresini kapatın.

Kontrol Merkezini açmak için telefonunuzun ekranını aşağıdan yukarıya doğru kaydırın ve ekrana Kaydet düğmesini tıklayın. “Kaydı başlat” simgesine dokunun. Fark edeceğiniz gibi, ekran kayıt düğmesini kırmızıya çevirir. Beyaz veya gri ise, bu işlemi tekrarlayarak yeniden açabilirsiniz.

IOS Ekran Kaydı YouTube Ses Sorunu

iPhone’larla YouTube’a alınan ekran kayıtlarını YouTube’a yüklemek isteyen kullanıcılar, yükledikleri videolarda ara sıra ses problemleri yaşayabilir. Ekran kaydı telefonda görüntülendiğinde ses olmasına karşın, YouTube’a yüklendikten sonra ses eksikliği kullanıcıların videolarını istedikleri gibi yüklemelerini önler. Bu tür problemler karşısında yapılması gerekli olan bazı çözüm teknikleri vardır;

 • Appvalley
 • Cutecut Pro

iPhone ekran videosunu kaydettikten sonra, youtube’da ses sorununu engellemek için önce appvalley programını indiriyoruz. Sonra Cutecut pro uygulamasını programın içinden indiriyoruz.

Iphone Ekran Kaydı Ses Sorunu
Iphone Ekran Kaydı Ses Sorunu

iOS 11 Ekran Kaydetme Oryantasyon Problemi

Kaydı yeni bitirdiğinizde ve oynatmaya başladığınızda, iOS 11 ekran kaydının kesildiğini, yani yönlendirmeyi düzgün yapamadığını gördünüz mü? Çok sinir bozucu, değil mi? Bunu düzeltmek için, Apple Store’a gidip Cute CUT Pro adlı bir video düzenleme uygulamasını indirebilirsiniz. Bu program videonuzu yatay veya dikey modda kolayca kaydetmenizi sağlar.

İlginizi Çekebilir: Android Pil Sağlığı Nasıl Bakılır

iPhone Ekran Kaydı Ses Sorunu Çözüm Yöntemi

iPhone video kaydındaki en önemli problemlerden biri kayıtta ses olmamasıdır. Çünkü ekran kaydetmek isteyen kullanıcıların telefon numaralarında bazı önemli noktaları atladıklarını söylemek mümkün. Ekran kaydında ses alabilmek için ekran kaydı için mikrofonun açık olması gerekir. Kayıtlarda ses olmamasının sebebi, ekran kayışı için mikrofonun açık olmamasıdır. Başka bir deyişle, iPhone ekran kaydetme ses çalma özelliğini etkinleştirerek kaydedilmiş videolara ses eklemek mümkündür. Şimdi iPhone ekranına ses kaydetme sorununa uygulanması gerekli olan çözüm yöntemi nedir? Yakında daha görelim.

 • iPhone telefonlarda ekran kaydı almak için öncelikle yapılması gerekli olan Ayarlar sekmesine giriş yapmaktır.
 • Ayarlar sekmesine girdikten sonra bu sekmenin biraz altında Denetim Merkezi sekmesi bulunur ve buna tıklanır.
 • Ardından giriş yapılan ekranda Denetimleri Özelleştir seçeneği seçilir.
 • Daha sonra ise Daha Fazla Denetim menüsünden Ekran Kaydı bölümünü eklemek gerekir.
 • Bu bölümün eklenmesi ile iPhone ana ekranına geçiş yapılır. Ana ekranda Denetim Merkezi bölümünü açmak için ekranın aşağısından yukarısına doğru parmak ile kaydırma hareketi yapılır.
 • Ekranda Denetim Merkezi bölümünün açılması ile ekran kaydı butonunu görmek mümkündür. Ekran kaydı butonuna direkt orak basmak ekran kaydını başlatır, ancak sesli bir ekran kaydı yapılması mümkün olmayabilir. Bu yüzden öncelikli olarak ekran kaydı butonuna en az 2 saniye adar basmak ve açılan menüden mikrofonu aktif etmek gerekir. Mikrofonun aktif olmasıyla ekran kayıtlarında artık ses de olacaktır.

iPhone telefonlarında görülebileceği gibi, ekranın sesini bir biçimde kaydetmek için mikrofonun etkinleştirilmesi gerekir. Aktif olmayan mikrofonla yapılan ekran kayıtlarından ses almak mümkün değildir. Bu sebeple, yukarıda bahsedildiği gibi, Kontrol Merkezi alanından Ekran Kayıt düğmesine biraz daha uzun bir süre basarak mikrofonu açmak gerekir.

Ses Kaydedilemiyor
Ses Kaydedilemiyor

Ses Kaydedilemiyor

Herhangi bir ses olmadan cihazınızın ekran görüntüsünü kaydederken herhangi bir problem yaşadın mı? Bu sorunu çözmek için, Kontrol Merkezi’ndeki 3B dokunmatik Ekran Kaydı düğmesine tıklayarak ve “mikrofon” simgesine dokunarak sesi açın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ekran kaydetme ses sorunu , iphone ekran kaydı ses ayarları , iphone ekran kaydı ses çıkmıyor , iphone ekran kaydı ses problemi , iphone 7 ekran kaydı ses sorunu , iphone ekran kaydı youtube ses yok , iphone ekran kaydı safaride ses çıkmıyor , iphone Zoom ekran kaydı ses yok , iphone ekran kaydı ses açma , iphone ekran kaydı ses almıyor.