Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Ekran Kendi Kendine Kararıyor

iPhone Ekran Kendi Kendine Kararıyor

Iphone Ekran Kendi Kendine Kararıyor

iPhone Ekran Kendi Kendine Kararıyor; iOS veya Android? Sorunun olumsuz cevaplarından biri iPhone telefonlarında siyah ekran hatasıdır. Başarısız siyah ekran iOS cihazlarda yaygın bir sorundur. Aniden, telefon ekranı karanlık bir ekran haline gelir. Telefonunuzu hemen tamirciye götürmeyin veya cebinizden lüzumsuz yere ekstra para kazanacaksınız. Telefonun tekrar çalışmasını sağlamak amacıyla deneyebileceğiniz bazı şeyler var.

iPhone Ekran Kendi Kendine Kararıyor; iPhone ekran aniden karanlık gitti ve ne olursa olsun, biz sorunu çözmek için sizinle bizim Apple teknisyenleri paylaştık. Öncelikle, ekran kararıyor sebebi yazılım ya da donanım olabilir işaret etmek istiyoruz. Yazılım ise, sorun sizin tarafınızdan çözülebilir. Donanım ise, telefon bir APPLE teknisyeni tarafından test edilmelidir.

Yazılımsal Sorun Varsa

Bir yazılım sorunu var ise, Yapmanız gerekli olan ilk şey telefonu yeniden başlatmaktır. Huzur, telefondaki bilgileriniz yeniden başlatıldıktan sonra silinmez. Cihaz modellerine göre nasıl yeniden başlatılacağı aşağıda açıklanmıştır. iPhone 8 , 8 Plus, X: ses açma tuşuna hızlı bir biçimde basın ve bırakın. Ses kısma tuşuna basın ve hemen bırakın. Son olarak, Apple logosu görünene kadar yan düğmeyi basılı tutun. iPhone 7, 7 Plus: Apple logosu ekranda görünene kadar yan düğmeyi ve sessiz düğmesini en az 10 saniye basılı tutun. iPhone 6s ve önceki sürümleri: Apple logosu ekranda görünene kadar home tuşunu ve üst taraftaki tuşu en az 10 saniye basılı tutun.

Hala sorunlarınız var ise, telefonunuzu şarj cihazına takın. Şarj göstergesi şarj edildikten birkaç dakika sonra görünmelidir. Altta doğru görselliği görürseniz veya şarj göstergesi görünmüyorsa, kablo, şarj cihazı, şarj soketi veya entegre şarjda bir sorun olabilir. Farklı bir şarj cihazı veya kablo ile deneyin.

iOS 11’de Otomatik Parlaklık Ayarı Nasıl Kapatılıyor

Otomatik ayarlamada ekran parlaklığını kullanmak kuşkusuz pil gücüne yardımcı olur. Parlaklığı istedikleri gibi ayarlamak isteyen kullanıcılar tarafından daima kapalı tutulan bu özellik, iOS 11 ile cihazlarda otomatik olarak açıldı. Kapat düğmesi eski yerinde değil. Otomatik parlaklık ayarını açık tutmayan kullanıcılardan biriyseniz, iOS 11 güncellemesinden sonra ekranın parlaklığının değiştiğini fark etmiş olmalısınız. Bu ayarı kullanan her kullanıcı gibi Ayarlar> Ekran ve parlaklığa gittiyseniz, karşılaştığınız sahne şaşırabilir. Çünkü burada kullanılan otomatik parlaklık ayarını kapatma seçeneği artık burda değil. Ekran ve parlaklık kafasının altındaki otomatik parlaklığı kapatma ve başka bir yere taşıma seçeneğini kullanmanın daha mantıklı olduğunu düşünen Apple mühendisleri, bu seçeneği Erişilebilirlik kafasına getiriyor.

Iphone Ekran Kendi Kendine Kararıyor

Şarj Edin

iPhone telefonlarının en büyük dezavantajlarından biri, pil dolu olsa bile ani şarj deşarjıdır. Telefonu şarj ettiğinizde, telefon kendi kendisine gelir. Bu yaygın bir iPhone sorunudur. Her zaman bir elektrik prizi bulamazsınız, bu sebeple bir iPhone telefonunuz var ise, sizinle bir powerbank taşımak faydalı olacaktır. Ekran kararırsa, yapmanız gerekli olan ilk şey telefonunuzu şarj cihazına takmaktır.,

İlginizi Çekebilir: General Mobile Şarj Olmuyor

Donanımsal Sorun Varsa

iPhone ekranının koyulaşmasının donanım sorunu, ekranın şarj edilmemesi, yani şarj soketi veya şarj entegre devresinden kaynaklanabilir. Başka bir deyişle, pil bütünüyle tükendi ve telefonun kendisini açmak için yeterli enerjisi yok. Sorunun kaynağını tam olarak anlamak için, cihaz uzman bir Apple teknisyeni tarafından test edilmelidir. Teknik servisimize, iPhone ekran , şarj soketi, şarj entegre, pil ve diğer parçalar değiştirilir. Örneğin, parçayı değiştirirken dikkat edilen şey aşağıda detaylı olarak açıklanmaktadır.

Iphone Ekran Kendi Kendine Kararıyor
Iphone Ekran Kendi Kendine Kararıyor

Ekran ve Parlaklık Ayarları

Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik bölümüne girdikten sonra, ekran kolaylığı gibi ilk aşamada fazla dikkat çekmeyen başka bir altyazıda gizlenen otomatik parlaklığı kapatabilirsiniz. Aynı şekilde, ekran renkleri ile alakalı birkaç ayar bu başlık altında ulaşılabilir. Apple neden böyle bir özelliği elinde tuttuğu bilinmiyor. Bununla beraber, makalenin başında söylediklerimizi bize hatırlatmak yararlıdır; otomatik parlaklık seçeneğinin açık olması, cihazınızın pil ömrünü artırmaya yardımcı olacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone x kendi kendine ekran kararıyor, iphone ekran kendi kendine basıyor , iphone ekran kendi kendine dokunuyor , iphone 7 ekran kendi kendine kararıyor , iphone 6 ekran kendi kendine kararıyor , iphone 7 ekran kendi kendine basıyor , iphone ekran kendi kendine kısılıyor , iphone dokunmatik ekran kendi kendine basıyor , iphone 11 ekran kendi kendine kararıyor , iphone 6s ekran kendi kendine kararıyor.