Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. İPhone Elma Logosunda Takılı Kaldı

İPhone Elma Logosunda Takılı Kaldı

İphone Elma Logosunda Takılı Kaldı

iPhone Elma Logosunda Takılı Kaldı iPhone başlatma esnasında Apple logosunda takıldıysa, açılış ekranına geçemezsiniz. iPhone’unuzun bozulduğunu düşünseniz de durum böyle olmayabilir. İşte iPhone apple logosundan kurtarmak için atabileceğiniz birkaç adım.

Önce bunu deneyin: iPhone yeniden başlatın

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken ilk şey, iPhone yeniden başlatmaktır. Dürüst olmak gerekirse, bu durum çoğu zaman sorunu gidermez, ancak çok basit bir yaklaşımdır ve telefonun yeniden başlatılması için gereken birkaç saniye dışında bir şey kaybetmezsiniz.

iPhone yeniden başlatamıyorsanız Hard Reset atmanız gerekir. Bu, sorunu çözebilecek daha kapsamlı bir yeniden başlatma türüdür.

Bir Sonraki Adım: Kurtarma Modu

iPhone Elma Logosunda Takılı Kaldı; Yeniden başlatma denemeleri sorununuzu çözmezse, iPhone Kurtarma Modu geçirmeyi deneyin. Kurtarma Modu, iPhone iTunes bağlanmasını ve iOS işletim sistemini yeniden yükleyebilmenizi veya iTunes yedeğiniz varsa bunu telefonunuza geri yüklemenizi sağlar. Bu, nispeten basit bir işlemdir ve bazı durumlarda sorunu çözmektedir.

Kurtarma Modu, yeniden başlatmadan daha çok işe yarar, ancak sorunu her zaman çözmez. Eğer bu durum sizin için de geçerliyse, iPhone DFU Moduna almak gerekir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Açıkken Şarj Olmuyor

Kesin Çözüm: DFU Modu

Apple logosunu hala görüyorsanız ve bundan önce anlatılanlar size çare olmadıysa, iPhone önyüklemesinde bir sorun var demektedir. DFU veya Aygıt Ürün Yazılımı Güncelleme modu iPhone tamamen önyüklemesini durdurur. Böylece, iPhone iTunes bağlayıp sıfırdan başlatabilirsiniz.

iPhone DFU Modu almak tecrübesiz kullanıcılar için biraz zaman alır. Yine de birkaç kez denediğinizde başarabilirsiniz.

DFU Moduna girmek için aşağıdaki talimatları uygulayın:

 1. Bilgisayarınızda iTunes başlatın.
 2. Telefonunuzun USB kablosunu kullanarak iPhone bilgisayarınıza bağlayın.
 3. iPhone kapatın. Telefon ekran üzerinden kapatılmıyorsa, ekran kapanana kadar açma/kapama düğmesine basılı tutmaya devam edin.
 4. Telefon kapalıyken açma/kapama düğmesine 3 saniye basılı tutun. 3 saniye geçtiğinde açma/kapama butonuna basılı tutmaya devam edin ve telefonun önündeki home tuşuna basmaya başlayın. (iPhone 7 serisi telefon kullanıyorsanız, home tuşu yerine ses kısma düğmesini kullanın)
 5. Her ikisine de 10 saniye basılı tutun. Açma/kapama butonunu bırakın, home tuşuna (iPhone 7’de ses kısma düğmesi) 5 saniye daha basılı tutun.
 6. Ekranda bir şey görüntülenirse – Apple logosu, iTunes bağlanma istemi vs. – DFU Modunda değilsiniz ve işlemi 1. adımdan tekrar başlatmanız gerekiyor.
 7. iPhone ekranınız siyah kalırsa ve hiçbir şey göstermezse, DFU Madundasınız demektir.
 8. DFU Madundayken, bilgisayarınızdaki iTunes ’da bir açılır pencere görüntülenir ve iPhone geri yüklemenizi ister. iPhone fabrika ayarlarına geri döndürebilir veya daha önce yedek oluşturmuşsanız verilerinizi telefona yükleyebilirsiniz.

Program ile Müdahale Edin

Yapılabilecek bir başka şey, Dr. Fone Repair aracı ile iPhone kilitli durumdan kurtarmaktır. Bu program çoğu yazılımsa problemi ortadan kaldırmada oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. (Elbette işlemi yapması için lisans satın almanız gerekmektedir.)

Bir iPhone Neden Apple Logosunda Kilitli Kalır

iOS işletim sisteminde telefonun normal şekilde açılmasını engelleyen bir sorun olduğunda, iPhone’un Apple logosu ekranda takılı kalır. Sorunun nedenini tam olarak tespit etmesi çok zordur, ancak birkaç yaygın nedeni vardır:

 1. iOS yeni bir sürümüne yükselirken yaşanan sorunlar
 2. Telefonun Jailbreak ilgili sorunlar
 3. Süresinin dolan bir iOS sürümünü çalıştırma

iPhone tamiri için Cep Hastanesi Teknik Servisimize başvurun.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone x elma logosu takılı kaldı , iphone 8 apple logosunda takılı kaldı , iphone elma logosunda takılı kalıyor , iphone elma logosunda kaldı , iphone elma logosunda kilitlendi , iphone 7 elma logosunda takılı kaldı , iphone 6s elma logosunda takılı kaldı , iphone elma logosu takılı kaldı , iphone apple logosunda takılı kaldı , apple logosunda takılı kaldı.