İPhone Elma Logosunda Takılı Kaldı
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 0 Yorum / 222 Görüntülenme

İPhone Elma Logosunda Takılı Kaldı

İPhone Elma Logosunda Takılı Kaldı iPhone’unuz başlatma esnasında Apple logosunda takıldıysa, açılış ekranına geçemezsiniz. iPhone’unuzun bozulduğunu düşünseniz de durum böyle olmayabilir. İşte iPhone’unuzu apple logosundan kurtarmak için atabileceğiniz birkaç adım.

Önce bunu deneyin: iPhone’u yeniden başlatın

Bu sorunu çözmek için yapmanız gereken ilk şey, iPhone’u yeniden başlatmaktır. Dürüst olmak gerekirse, bu durum çoğu zaman sorunu gidermez, ancak çok basit bir yaklaşımdır ve telefonun yeniden başlatılması için gereken birkaç saniye dışında bir şey kaybetmezsiniz.

iPhone’u yeniden başlatamıyorsanız Hard Reset atmanız gerekir. Bu, sorunu çözebilecek daha kapsamlı bir yeniden başlatma türüdür.

Bir Sonraki Adım: Kurtarma Modu

İPhone Elma Logosunda Takılı Kaldı; Yeniden başlatma denemeleri sorununuzu çözmezse, iPhone’u Kurtarma Modu‘na geçirmeyi deneyin. Kurtarma Modu, iPhone’unuzun iTunes’a bağlanmasını ve iOS işletim sistemini yeniden yükleyebilmenizi veya iTunes yedeğiniz varsa bunu telefonunuza geri yüklemenizi sağlar. Bu, nispeten basit bir işlemdir ve bazı durumlarda sorunu çözmektedir.

Kurtarma Modu, yeniden başlatmadan daha çok işe yarar, ancak sorunu her zaman çözmez. Eğer bu durum sizin için de geçerliyse, iPhone’u DFU Moduna almak gerekir.

Kesin Çözüm: DFU Modu

Apple logosunu hala görüyorsanız ve bundan önce anlatılanlar size çare olmadıysa, iPhone’unuzun önyüklemesinde bir sorun var demektedir. DFU veya Aygıt Ürün Yazılımı Güncelleme modu iPhone’unuzu tamamen önyüklemesini durdurur. Böylece, iPhone’u iTunes’a bağlayıp sıfırdan başlatabilirsiniz.

iPhone’u DFU Modu’na almak tecrübesiz kullanıcılar için biraz zaman alır. Yine de birkaç kez denediğinizde başarabilirsiniz.

DFU Moduna girmek için aşağıdaki talimatları uygulayın:

 1. Bilgisayarınızda iTunes’u başlatın.
 2. Telefonunuzun USB kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
 3. iPhone’unuzu kapatın. Telefon ekran üzerinden kapatılmıyorsa, ekran kapanana kadar açma/kapama düğmesine basılı tutmaya devam edin.
 4. Telefon kapalıyken açma/kapama düğmesine 3 saniye basılı tutun. 3 saniye geçtiğinde açma/kapama butonuna basılı tutmaya devam edin ve telefonun önündeki home tuşuna basmaya başlayın. (iPhone 7 serisi telefon kullanıyorsanız, home tuşu yerine ses kısma düğmesini kullanın)
 5. Her ikisine de 10 saniye basılı tutun. Açma/kapama butonunu bırakın, home tuşuna (iPhone 7’de ses kısma düğmesi) 5 saniye daha basılı tutun.
 6. Ekranda bir şey görüntülenirse – Apple logosu, iTunes’a bağlanma istemi vs. – DFU Modunda değilsiniz ve işlemi 1. adımdan tekrar başlatmanız gerekiyor.
 7. iPhone ekranınız siyah kalırsa ve hiçbir şey göstermezse, DFU Modundasınız demektir.
 8. DFU Modundayken, bilgisayarınızdaki iTunes’da bir açılır pencere görüntülenir ve iPhone’unuzu geri yüklemenizi ister. iPhone’unuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilir veya daha önce yedek oluşturmuşsanız verilerinizi telefona yükleyebilirsiniz.
Telefonla Konuşurken Arayanı Görme

Program ile Müdahale Edin

Yapılabilecek bir başka şey, Dr.Fone Repair aracı ile iPhone’u kilitli durumdan kurtarmaktır. Bu program çoğu yazılımsal problemi ortadan kaldırmada oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. (Elbette işlemi yapması için lisans satın almanız gerekmektedir.)

Dr.Fone Repair (iOS)’i buradan indirebilirsiniz: Repair your iOS system issues on Mac at home

Bir iPhone Neden Apple Logosunda Kilitli Kalır

iOS işletim sisteminde telefonun normal şekilde açılmasını engelleyen bir sorun olduğunda, iPhone’un Apple logosu ekranda takılı kalır. Sorunun nedenini tam olarak tespit etmesi çok zordur, ancak birkaç yaygın nedeni vardır:

 1. iOS’un yeni bir sürümüne yükselirken yaşanan sorunlar
 2. Telefonun jailbreak’iyle ilgili sorunlar
 3. Süresinin dolan bir iOS sürümünü çalıştırma

İPhone tamiri için Cep Hastanesi Teknik Servisimize başvurun.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

iPhone İnstagram Video İndirme

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir