Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Açıkken Şarj Olmuyor

iPhone Açıkken Şarj Olmuyor

Iphone-Acikken-Sarj-Olmuyor

iPhone Açıkken Şarj Olmuyor telefon açıkken şarj olmuyorsa ve şarj etmek için kapatmanız gerektiğini söylerseniz, telefonunuzda bir yazılım veya donanım sorunu olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sosyal platformlarda ve forum sitelerinde HTC, telefon kapatıldığında olduğu gibi telefon açıldığında şarj olmuyor, kullanıcılar bu soruna çözüm arıyor. Genelde problemli bir sürece neden olan şarj sorunu çözülmez ve telefonun verimli kullanılmasının mümkün olmadığı durumlarda. Telefonlarda yaşanan teknik sorunlardan biri olan ve çeşitli yöntemlerle düzeltilebilen bu sorun için öncelikle sorunun kaynağına ulaşmak gerekiyor. Şarj sorunlarının donanımdan mı yoksa yazılımdan mı kaynaklandığını belirlemek, çözümde büyük kolaylık sağalaraktır.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Sorunu

iPhone Açıkken Şarj Olmuyor günümüzde akıllı telefonların kronik sorunları arasında yer alan şarj sorunları bazen çok ilginç bir şekilde karşımıza çıkabilmektedir. Bunlardan biri, telefonun açıldığında şarj olmaması, kapatıldığında meydana gelmesidir. Telefonlar çeşitli nedenlerle kapatıldıklarında şarj olurlar ve açıldığında şarj olmazlar. Böyle bir durumda yapılması gereken çeşitli uygulamalar vardır. Bu uygulamalar sayesinde şarj sorunlarını ortadan kaldırmak ve telefonu eski haline getirmek mümkün. Şimdi, telefonlar açıkken şarj olmadıkları zaman ne yapılabilir? Hadi daha yakından bakalım.

 • İlk önce telefonu kapatın ve yeniden başlatın.
 • Bundan sonra, şarj cihazının hem adaptörünü hem de kablosunu kontrol etmekte fayda var.
 • Telefonunuzun işletim sistemini güncellediğinizden emin olun.
 • Şarj yuvasında biriken toz ve tüy birikintilerini kulak çubuğu veya yumuşak bir fırça yardımıyla temizleyin. Soketteki diğer dış etkenler, şarj kablosunun ucu ile soketteki pimlerin birbirine temas etmesini engelleyebilir.
 • Şarj cihazının bulunduğu prizin sorunsuz çalıştığından emin olun.
 • Hala bir çözüme ulaşmadıysanız, sıfırlamayı deneyin.
  Şarj sorunu devam ederse, bir donanım sorunu olmuş olabilir. Bu gibi durumlarda kullanıcıların profesyonel destek alması yararlıdır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Suya Düştü Ne Yapmam Lazım

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Garanti Kapsamında

Telefonlar için garanti süreci genel olarak 2 yıl olarak belirlenir ve bu süre içerisinde herhangi bir sorun çıkması durumunda ücretsiz destek sunulur. Ancak ücretsiz destek alabilmek için oluşan arızada kullanıcı hatası olmamalıdır. Telefonun açık olduğu durumlarda, garanti kapsamına girmeden önce, şarj olmama durumu kullanıcı hatası açısından da değerlendirilir. Kullanıcı hatası yoksa, garanti kapsamında şarj sorunu onarılır ve onarılır. Kullanıcı hatası olması durumunda garanti kapsamında servis verilmez ve onarım ücretli olarak yapılır. Telefonlardaki her arızada olduğu gibi, şarj sorunlarında da kullanıcı hatası önemli bir yer tutmaktadır.

Telefon Açıkken Şarj Olmuyor Sorunu İçin Hızlı ve Kalıcı Çözümler

Müşterilerine telefon tamiri ve tamiri alanında hızlı ve kaliteli çözümler sunan firmamız, garantili parça ve işçilik hizmetleri ile de öne çıkmaktadır. Şirketimiz, açıkken şarj olmayan, tam tersi kapalıyken şarj olan telefonlardaki arızaların giderilmesi için önemli hizmetler sunmaktadır. Kadrosunda uzman teknisyenleri bulunan Cep Hastanesi firmamız siz müşterilerimiz için profesyonel hizmetlerin en doğru adresidir. Başta pil değişimi olmak üzere diğer donanım parçalarını sorunsuz değiştiren telefon servisimiz sayesinde istediğiniz çözümlere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Şarj sorunlarını ortadan kaldırmak ve telefonunuzu tekrar sorunsuz kullanmak için şimdi bize ulaşın.