Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Suya Düştü Ne Yapmam Lazım

iPhone Suya Düştü Ne Yapmam Lazım

Iphone-Suya-Dustu-Ne-Yapmam-Lazim

iPhone Suya Düştü Ne Yapmam Lazım ne yazık ki bu en dikkatli kullanıcıların bile başına geliyor. Bir Apple Stone’da çalışıyor olsaydınız tuzlu sudan tuvalet suyuna kadar her gün aynı sorunu yaşayan birçok insan görürdünüz. Karşılaştığınız sorun asla iyi bir durum değildir. Ancak iPhone su hasarından kurtarmak için çok geç olmayabilir.

iPhone Suya Düşürürseniz Ne Yapmalısınız

iPhone Suya Düştü Ne Yapmam Lazım iPhone ıslanması birçok farklı şekilde olmuş olabilir. Ancak şiddetli bir sağanağa yakalanmanız veya cihazınızı bir gölün dibine düşürmeniz önemli değil … tavsiyemiz aynı. Su geçirmez iPhone için bile.

Hemen Kapatın

iPhone veya iPad gücü kapatmak için kaydırın. iPhone mümkün olan en kısa sürede kapatın. Bunu zaten söylemiştik ama tekrar etmeye değer. Sudan çıkar çıkmaz iPhone kapatın. Sesi Aç düğmesiyle yan düğmeyi basılı tutun, ardından kapatmak için kaydırın. Ve bir kez kapatıldıktan sonra tekrar açmayın.

iPhone Kılıfından Çıkarın

Tamamen kuru olduğundan emin olmak için iPhone kılıfından çıkarın. iPhone bir kılıf içindeyse, düşürdüğünüzde su kalmış olabilir. iPhone kılıf ve ekran koruyucunuz dahil diğer aksesuarları çıkarın. iPhone tüy bırakmayan bir bezle kurulayın. Cihazınızın dışındaki sıvıyı malzeme lifleri bırakmadan silin. Bir tişört genellikle elinizde tüy bırakmayan bir bez yoksa işe yarar.

İlginizi Çekebilir: iPhone Wifi Ve Navigasyon Arızası

Girişleri Sıvıdan Arındırın

Şarj bağlantı noktasına veya kulaklık bağlantı noktalarına hiçbir şey bağlamayın. iPhone bağlantı noktası aşağı bakacak şekilde eğin ve sıvının dışarı akmasını sağlamak için hafifçe dokunun. Bunu hoparlörler için de yapın. İşiniz bittiğinde iPhone tamamen kuru olmalıdır.

SIM Kartınızı Çıkarın

Dış yüzey kuruduğunda SIM kartı iPhone çıkarın. iPhone kuru görünebilir, ancak muhtemelen içinde hala sıvı vardır. Cihazınızın yan tarafındaki SIM taşıyıcısını çıkarmak için bir SIM aracı, düzleştirilmiş bir ataç veya iğne kullanın. SIM kartı çıkarın ve dikkatlice kurulayın. Şimdi onu güvenli bir yerde saklayın. İçindeki sıvının buharlaşmasına yardımcı olan bir havalandırma deliği oluşturmak için SIM taşıyıcısını iPhone uzak tutun.

iPhone Kurumasını Bekleyin

iPhone kurumaya bırakmak için temiz, serin ve havadar bir alan bulun. iPhone kuruması için 24-48 saat bekleyin. Ve onu pirince koyma. Bunun yerine, iPhone bırakmak için düz ve açık bir alan bulun. Kurutacağınız alan, pencere veya kitaplık gibi havadar ve kuru bir yer olmalıdır. iPhone, iPad veya iPod’unuzu doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın! Bunun yerine gölgeli bir yer seçin. İsterseniz, iPhone etrafına silika jel paketleri yerleştirerek veya serin bir fanın altına koyarak süreci hızlandırmayı deneyebilirsiniz. Saç kurutma makinesi veya radyatör kullanmayın. iPhone kullanmadan önce olabildiğince uzun süre bekleyin. Bu süre içinde iPhone açmayın. Cihazınızı bileşenler hala ıslakken kullanırsanız, onarılamaz hasarlara neden olabilirsiniz. Yalnızca iPhone kuru olduğundan emin olduğunuzda tekrar açmanız gerekir.

iPhone Su Geçirmez Mi

Su geçirmez iPhone yok. Sadece suya dayanıklı olanlar var. iPhone 7’den beri, tüm yeni iPhone suya dayanıklılık derecesi en az IP67’dir. Bu, bir metre derinlikte 30 dakikaya kadar hayatta kalmaları gerektiği anlamına gelir. iPhone XS ve iPhone XS Max, IP68 derecesine sahiptir ve iki metreye kadar mesafeyi alır. iPhone su geçirmez olması, onu denize koymanız gerektiği anlamına gelmez. Ancak iPhone suya dayanıklı unsurları zamanla eskimektedir. Bu, üç yaşındaki bir iPhone 7’nin eskisi kadar suya dayanıklı olmadığı anlamına geliyor. Sadece bu da değil, su kaynaklarındaki kimyasallar ve mineraller iPhone dışına zarar verebilir veya paslanmaya neden olabilir.

iPhone Kurutmak İçin Pirinç Kullanmalıyız

iPhone suya düşürürseniz kuruması için pirinçte bırakın. Bu tavsiyeyi daha önce birçok yerden duymuş olabilirsiniz, ancak bu doğru değil. Mantığı anlamak zor değil: Pirinç suyu emer, bu yüzden iPhone su çekmeli ve emmelidir. Aslında, pirinç film stoklarını nemli ortamlardan korumak için önerildiği için iPhone icat edilmeden çok önce ileri sürülen bir öneridir. Ancak bu, kesinlikle doğru adım olduğunu garanti etmez.

Download

Söylentilere inanmayın, sudan zarar görmüş iPhone pilavın içine koymak iyi bir fikir değildir. Pirinç, cihazınızı kuruturken açık, iyi havalandırılmış bir alanda bırakmaktan daha az etkilidir. Sadece bu değil, aynı zamanda iPhone bağlantı noktalarınızda partiküllerin sıkışması riskini de taşırsınız. Ciddiye alın ve iPhone bozulmasına izin vermeyin. Başarılı bir Rice hikayesini duyduğunuzda, aslında o kişinin cihazı kurumaya bırakılmış olsa olurdu. Aslında pirinçten kaçınırlarsa daha hızlı kurur. Hikayeleri görmezden gelin ve iPhone yalnızca açık alanda tutun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone suya düştü ne yapmalıyım , iphone suya düştü , iphone suya düşerse ne yapılmalı
iphone suya düştü , iphone 6s suya düştü , iphone suya düşünce ne yapmalı , 6s suya düştü.